Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Скільки поляків підтримують українців у 2023 році?

0
11 місяців ago

Скільки поляків підтримують українців у 2023 році? Поляки допомагають українцям від самого початку повномасштабної війни. Не дивлячись на те, що з моменту початку російської агресії минуло вже більше року, рівень підтримки та готовність допомогти досі залишаються високими серед поляків. Про це свідчать дані останнього опитування від Інституту досліджень Pollster.

Скільки поляків підтримують надання допомоги українцям

Опитування проводилося 30 та 31 травня й в ньому взяло участь 1006 дорослих осіб. Так, на питання «Чи потрібно надалі допомагати українцям?» 65% учасників відповіли позитивно, а 35% – негативно. Це свідчить про те, що попри час і російську пропаганду рівень підтримки українців серед поляків досі залишається високим.

Наразі в Польщі перебуває близько 2 мільйонів біженців з України. Це значно менше, ніж було на початку російської агресії, оскільки хтось вже повернувся додому, а хтось поїхав у інші країни.

Як зазначає завідувач відділом методології соціальних досліджень Інституту філософії й соціології Педагогічного університету Кракова Пьотр Длугош:

Брати поляки – так українці говорять про нас з перших днів війни. Часто можна почути, як українські науковці в офіційних і приватних контактах дякують полякам і польській владі за допомогу. Вирази цієї вдячності можна також знайти в анкетах, заповнених біженцями.

Скільки українців офіційно працевлаштовані в Польщі

Від 2022 року велика частина українських біженців не тільки працевлаштувалася, а ще й почала провадити власну діяльність на території Польщі. Згідно з дослідженням, яке проводилося у березні 2023 року (тобто через рік після повномасштабного вторгення), наразі українці працюють на кожному другому підприємстві в Польщі.

Найбільше українці працюють у таких сферах:

  • Виробництво.
  • Продажі.
  • Перевезення.
  • Готельний та ресторанний бізнес.
  • Прибирання.
  • Догляд за дітьми та літніми людьми.

Найбільшою перешкодою є мовний бар’єр, адже незнання мови не дозволяє українцям влаштуватися за своїм фахом. Тож більшість українських біженців працює на низькокваліфікованих та середньокваліфікованих посадах.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Читайте також: Як записатися до гінеколога в Польщі?

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *