Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Як працює франчайзинг за кордоном та що це таке?

0
12 місяців ago

Сьогодні ми поговоримо про феномен франчайзингу. Прочитайте нашу статтю, щоб дізнатися, що таке франчайзинг, на чому він ґрунтується і яким підприємцям найкраще підходить ця бізнес-модель.

Що таке франчайзинг?

Франчайзинг – це тип комерційної угоди між двома сторонами. У цій угоді франчайзер надає франчайзі право на використання свого бренду, успішної бізнес-моделі, товарів або послуг в обмін на певні умови, включаючи фінансові платежі та дотримання стандартів. Важливо, щоб франчайзер був власником бренду або бізнесу.
Франчайзинг є дуже популярною бізнес-моделлю. Вона, як правило, надає переваги як франчайзеру, так і франчайзі. Сьогодні багато підприємців і компаній використовують цю модель.

Найвідомішими прикладами франчайзингу є

 • McDonald’s – ця мережа ресторанів швидкого харчування надає франчайзі право використовувати свій бренд і стандартизовані процеси. Це один з найвідоміших прикладів франчайзингу.
 • Subway – ця мережа пропонує своїм франчайзі можливість керувати ресторанами зі свіжими сендвічами та іншими закусками.
 • KFC – ця мережа швидкого харчування також використовує модель франчайзингу. У цьому випадку вона передбачає передачу франчайзі прав на використання свого секретного рецепту і бренду.
 • Starbucks – всесвітньо відома мережа кав’ярень. Ця мережа надає франчайзі можливість відкривати власні кав’ярні та пропонувати свою продукцію.

Однак є багато інших компаній, які використовують модель франчайзингу. Серед них: Bafra Kebab, Burger King, Hertz, Pepco та багато інших.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Як працює франшиза?

Франчайзинг – це бізнес, який працює під прапором франчайзера. Це означає, що підприємець, який є франчайзі, діє від свого імені і за свій рахунок, але відповідно до концепції, визначеної франчайзером, який передає йому своє ноу-хау для ведення бізнесу. Права та обов’язки обох сторін регулюються договором франчайзингу, який є основою для встановлення такого типу співпраці. Варто знати, що це модель, в якій франчайзер передає не тільки право на використання бренду, але й надає підтримку. Це може включати в себе:

 • Бренд і товар. Франчайзі надається право використовувати відомий бренд і представляти товари або послуги франчайзера на ринку.
 • Бізнес-модель і процеси. Це означає, що франчайзер передає успішну бізнес-модель, яка включає стандартизовані процеси виробництва, управління та обслуговування клієнтів.
 • Навчання та консультування. Це може включати надання навчальних посібників, програм, маркетингову підтримку тощо.

Побачити більше: Як українцям знайти роботу в Польщі?

Основні елементи франчайзингової моделі включають

 • права та ліцензія
 • фінансові платежі;
 • Стандартизація, тобто встановлення стандартів і вимог, яких повинен дотримуватися франчайзі. Це може бути будь-який тип виробничого процесу тощо
 • підтримка та навчання;
 • моніторинг і контроль. Франчайзер стежить за тим, щоб франчайзі дотримувався певних стандартів.

Кому найкраще підходить модель франчайзингу?

Варто зазначити, що франчайзинг підходить для багатьох підприємців і різних видів бізнесу. Однак є деякі особи, для яких модель франчайзингу підходить найкраще. До них відносяться

 1. Підприємці-початківці. Якщо ви підприємець-початківець і не маєте великого досвіду у веденні бізнесу, франчайзинг буде чудовим варіантом. Завдяки підтримці та досвіду франчайзера ви зможете уникнути багатьох помилок. Це допоможе вам зменшити ризики та розпочати успішний бізнес.
 2. Людям, яким потрібна налагоджена бізнес-модель. Якщо підприємець готовий працювати за готовим алгоритмом і не хоче вигадувати нічого нового, франчайзинг стане для нього найкращим рішенням. Адже він пропонує можливість скористатися перевіреною та успішною моделлю.
 3. Інвестори, які шукають диверсифікацію, тобто ті, хто хоче зменшити ризик, розподіливши свої інвестиції. З іншого боку, франчайзинг дозволяє інвесторам вкладати кошти у вже створені та успішні бренди та компанії.
 4. Підприємці, які цінують навчання та підтримку, оскільки франчайзери надають всебічну підтримку та консультації.
 5. Люди, які хочуть отримати вигоду від відомого бренду.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *