Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Допомога від ООН у розмірі 700 злотих українцям

7
11 місяців ago

Фінансування ООН — дуже популярна тема останнім часом, що водночас викликає багато запитань. Для того, щоб максимально полегшити всім проходження цієї процедури, ми відповідаємо на найактуальніші питання.

Як зараз реалізується програма грошової допомоги ООН?

УВКБ ООН надалі продовжує допомагати українським біженцям у Польщі. Програма надає грошову допомогу для того, щоб можна було задовільнити базові потреби. Допомога надається найбільш вразливим категоріям українців.

Якщо вам потрібна консультація щодо програми грошової допомоги від УВКБ ООН, ви можете подзвонити за номером 800 012 948. Дзвінки приймаються з понеділка по п’ятницю, 8.30 до 16.30. Також можна надіслати лист на електронну пошту: polwaprotection@unhcr.org.

Яку фінансову допомогу пропонує УВКБ ООН?

За схемою УВКБ ООН один член сім’ї має право на 700 злотих, а кожен додатковий член сім’ї – по 600 злотих (сума у ​​600 злотих поширюється лише на чотирьох додаткових осіб у сім’ї). Так, якщо ви мати з двома дітьми, ви отримаєте 1900 злотих.

Варто знати, що це не одноразова допомога, а надається терміном не менше трьох місяців. Тож ви отримаєте як мінімум три кода-BLIK.

Чи можу я взяти участь у програмі?

Якщо ви перетнули кордон після 23.02.2022 через війну в Україні, то ви можете претендувати на цю фінансову пільгу. Це єдина умова, яку вам необхідно виконати. Важливо, що ви повинні вперше перетнути кордон.

Чи надають допомогу лише людям зі статусом біженця?

В інтернеті можна знайти інформацію про те, що потрібний статус біженця, але це неправда. Щоб подати заяву на отримання грошової допомоги від ООН, вам не потрібний статус біженця, достатньо паспорта або документа зі штампом про в’їзд до Польщі після 23.02.2022.

Чи допомога надається тільки людям зі статусом біженця (Status UKR)?

Ні. Допомога надається всім людям, які рятуючись від війни виїхали з території України та потрапили до Польщі після 24.02, у тому числі транзитом через треті країни. Єдиною умовою є необхідність документального підтвердження легального прибуття в Польщі. Це може бути штамп прикордонної служби у паспорті, довідка про перетин кордону або довідка про надання ідентифікаційного номера PESEL зі статусом UKR.

Як зареєструватися на отримання фінансової допомоги від ООН?

Зважаючи на те, що українські біженці досі потребують фінансової допомоги, УВКБ ООН продовжить надавати фінансову підтримку в 2023 році. Допомога буде надаватися найбільш вразливим категоріям українцям, таким як люди пенсійного віку, вагітні жінки, люди з інвалідністю, багатодітні родини тощо.

Важливо! Від 2023 року ви не зможете самостійно заповнити заявку на отримання допомоги. Сім’ї та особи, яким найбільше потрібна допомога, будуть ідентифіковані за допомогою різних каналів, включно з партнерами УВКБ ООН. Якщо вашу родину будуть розглядати в якості кандидата на отримання фінансової допомоги, з вами зв’яжуться безпосередньо.

Майте на увазі, що навіть якщо вас покличуть на співбесіду, це не гарантує того, що вам будуть нараховувати фінансову допомогу. Остаточне рішення буде прийняте під час співбесіди, коли вашу родину перевірять на відповідність критеріям.

Як буде відбуватися процедура співбесіди?

Якщо вас оберуть для розгляду на участь у програмі, вам прийде смс-повідомлення або вам подзвонять. Під час цього вам нададуть інформацію з приводу того, коли потрібно під’їхати та за якою адресою.

В офісі необхідно буде заповнити письмову анкету та здати відбитки пальців. Всім членам сім знадобляться документи, які посвідчують особу: український чи закордонний паспорт, ідентифікаційний номер Pesel або свідоцтво про народження;

Наступної доби Ви отримаєте текстове повідомлення, в якому буде вказан персональний номер польської платіжної системи BLIK та точна сума допомоги;

У Вашому розпорядженні буде один тиждень для зняття готівки. Для цього потрібно скористатися будь-яким банкоматом, вибрати опцію „Виплата BLIK”, потім ввести код із текстового повідомлення. Звертаємо увагу, що всю суму треба зняти за один раз;
Ще протягом двох місяців Ви отримуватимете смс-повідомлення з кодом BLIK для зняття грошей.

За якими критеріями обирають кандидатів на отримання допомоги?

Право на отримання допомоги мають такі категорії українців:

  1. Ті, хто перетнули кордон з Польщею після 23.02.22 та переважно проживали в Україні до цієї дати;
  2. Ті, хто потребують особливого захисту. Сюди належать люди похилого віку, єдиний опікун в родині, діти, що знаходяться в Польщі без супроводу батьків або розлучені з батьками, вагітні жінки, люди з інвалідністю або обмеженими можливостями, люди з серйозними захворюваннями тощо;
  3. Особи, які є економічно вразливими. Тобто ті, які не мають постійної роботи, не отримують польську допомогу з безробіття та не мають постійного джерела доходу.

Важливо, що у всіх випадках особи, які претендують на допомогу не повинні отримувати допомогу від інших організацій. Якщо ви раніше отримували допомогу від інших організацій, ви не можете претендувати на допомогу від ООН.

Чому процес отримання допомоги триває так багато часу?

Причина одна – це дуже високий інтерес до цього виду допомоги з боку українських біженців. Справа в тому, що всі заявки на видачу допомоги перевіряються вручну, а кількість працівників, якіх може виділити представництво УВКБ ООН на цю роботу, дуже обмежена. Через це і виникають затримки з обробкою та видачею допомоги. Звичайно, така ситуація викликає розчарування у людей, які перебувають у скрутному становищі і потребують негайної фінансової допомоги.

На жаль, Ви ніяк не можете вплинути на прискорення процесу та єдине, що залишається це набратися терпіння та чекати, адже багато тисяч українців уже отримали виплати цієї допомоги. УВКБ ООН – міжнародна організація, яка займається питаннями біженців у глобальному, світовому масштабі і досі не мала потреби відкривати додаткові відділення на території Польщі. Але з огляду на розвиток ситуації в Україні ООН вживає всіх зусиль щодо виправлення ситуації та збільшення кількості представництв в Польщі.

Побачити більше: Health4Ukraine знову відкрита реєстрація на 500 злотих на ліки для українців

Яка процедура отримання допомоги для людини, яка не має штампу в паспорті або свідоцтва про перетин кордону?

Випадки відсутності закордонного паспорта або штампу про перетин польського кордону, дуже поширене явище серед біженців з України. У такій ситуації все, що вам потрібно, це мати будь-який документ, що підтверджує особу, та довідку про надання Вам ідентифікаційного номера PESEL зі статусом UKR. Нам відомі випадки, коли для позитивного рішення щодо надання допомоги бралися до уваги навіть SMS-повідомлення, надіслані оператором мобільного зв’язку про перетин кордону Польщі.

Моя дитина хворіє або має інвалідність. Невже треба везти його із собою?

На жаль, процедура УВКБ ООН передбачає лише особисту зустріч. У процесі якої у всіх осіб, які претендують на отримання допомоги, будуть перевірені документи, знято відбитки пальців та зроблені фотографії. Якщо у Вас немає жодної можливості у вказаний день потрапити на зустріч, Ви можете повторно надіслати онлайн-заявку. Але треба враховувати, що в такій ситуації Вам знову доведеться чекати на зустріч досить тривалий час.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Я вже відвідав представництво УВКБ ООН, але й досі не отримав код BLIK. Як довго мені доведеться чекати?

Після візиту до офісу представництва УВКБ ООН, оформлення документом та ухвалення позитивного рішення, Ви повинні відносно швидко отримати персональний код для виплат. На сайті УВКБ ООН зазначено, що на цей процес відводиться кілька днів, наприклад, якщо ви оформили документи в п’ятницю, то код Ви повинні отримати не пізніше понеділка.

Якщо я хочу скористатися допомогою УВКБ ООН, чи маю я весь час дії програми перебувати в Польщі?

Ні, умови дії цієї програми не зобов’язують Вас постійно залишатися в Польщі. Однак необхідно враховувати такі фактори, що тільки на території Польщі Ви можете подати заяву на отримання цієї допомоги, в інших країнах ця програма не діє, СМС про видання чергового коду Ви зможете отримати тільки у зоні дії польського оператора мобільного зв’язку, та тільки в мережі польських Банкоматів можна зняти ці гроші.

На яку суму допомоги я можу розраховувати?

Завдяки програмі УВКБ ООН один із сім’ї українських біженців може отримати 700 злотих, а кожний наступний – по 600 злотих (до чотирьох осіб у сім’ї).
Слід зазначити, що це не разова виплата – фінансова допомога надається терміном на три місяці.

Як швидко мені треба з’явитися в офіс представництва і за скільки часу до візиту надходить повідомлення?

У більшості випадків повідомлення з датою прийому в представництві УВКБ ООН надходить за кілька днів до візиту, але існують варіанти, коли воно надходить менш ніж за добу (наприклад, увечері напередодні дня візиту). Тому варто бути готовим до таких ситуацій та заздалегідь продумати логістику.

Яка процедура зняття грошей?

Після отримання текстового повідомлення, де буде вказан персональний номер польської платіжної системи BLIK та точна сума допомоги, у вашому розпорядженні буде один тиждень для зняття готівки. Для цього можна скористатися будь-яким банкоматом на території Польщі, вибрати опцію „Виплати BLIK”, потім ввести код із текстового повідомлення. Звертаємо увагу, що всю суму необхідно зняти за один раз.

Ще протягом двох місяців Ви будете отримувати смс-повідомлення з кодом BLIK для зняття готівки.

Як ще УВКБ ООН допомагає Україні?

Грошова допомога – це не єдиний вид допомоги, який організація УВКБ ООН надає українським біженцям. Організація допомагає також у таких питаннях:

  1. Підвищення рівню обізнаності у питаннях щодо проблем біженців та осіб без громадянства;
  2. Контроль польського уряду у питаннях дотримання міжнародних стандартів законодавства щодо прав біженців;
  3. Співпраця з широким колом установ, серед яких НДО, наукові установи, школи, молодіжні організації та бізнес;
  4. Захищає права біженців по всьому світу, в тому числі й на території Польщі.
  5. Приділення уваги потребам дітей;
  6. Підтримка рівних прав жінок та дівчат;
  7. Захист осіб, які не мають громадянства.

Метою УВКБ ООН є те, щоб біженці, зокрема біженці з України, могли знайти безпечний притулок від переслідувань та війни. Важливо! Організація не займається питаннями розгляду заяв про міжнародний захист, питаннями отримання статусу біженця та питаннями інтеграції біженців у польське суспільство. Цими питаннями займається виключно польський уряд.

Інформація у статті актуальна станом на червень 2023 року.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

7 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *