Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Техогляд авто на українських номерах у Німеччині

0
11 місяців ago

Українці біженці, які перебувають в Німеччині понад рік, мають провести техогляд своїх автомобілів. Це стосується тільки машин на українських номерах. Робити це дозволять за спрощеною процедурою, яка передбачає звільнення від багатьох бюрократичних процесів. Таке рішення ухвалили Міністерства транспорту федеральних земель Німеччини, які мають досягти згоди та в результаті – ввести нові правила в дію.

Які оновлення в процедурі техогляду чекають на українців?

Нововведення стосуються питань безпеки учасників дорожнього руху, а також передбачають дотримання заборон щодо небезпечних викидів в атмосферу. Разом з тим автомобілі будуть перевіряти згідно з технічними вимогами Німеччини та ЄС.  Це робиться через те, що авто продовжують перебувати на українському обліку.

У більшості українців сертифікати відповідності нормам ЄС викликають складнощі. Це відбувається через те, що авто, вироблені за межами європейського ринку, не передбачають його легальне використання на території ЄС. Відповідно процедура оформлення сертифікату з технічної точки зору може коштувати сотні євро. Якщо ж авто привезене з Америки, то отримати подібний документ практично неможливо. Однак ці складнощі лишаються позаду, оскільки за новими правилами водіям не потрібно буде надавати сертифікати відповідності технічним нормам ЄС. Зміни планують ввести в дію 1 липня.

Разом з тим, у міністерстві транспорту федеральних земель Німеччини працюють над узгодження законопроекту, згідно з яким українців зможуть перебувати в країні понад рік. При цьому вони не матимуть зобов’язання реєструвати авто на українських номерах.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Подовження термінів техогляду авто в окремих федеральних землях Німеччини

У багатьох федеральних землях Німеччини підтримали ініціативу продовжити пільговий термін до весни 2024. Він передбачає те, що до того часу українці не мають необхідності здійснювати терміновий техогляд своїх машин. Однак в деяких землях, наприклад у Нижній Саксонії не було потреби робити техогляд авто на українських номерах. Зараз там працюють над скасуванням пільгової процедури і введенні обов’язкового техогляду.

У Гессені подовжили пільговий період, про який зазначалося раніше, до кінця червня. Також винятки для українців діяли в Брандербурзі, Саксонії та Саксонії-Ангальт. Однак прийняті в інших регіонах правила щодо проведення техогляду мають набути чинності 1 липня 2023 року. Відповідно вони будуть узгоджені з усіма землями. Так пільговий період техогляду для автомобілів на українських номерах без реєстрації діятиме до 1 квітня 2024 року.

Як здійснюється стандартний техогляд в Німеччині (TÜV)?

Де можна пройти техогляд в Німеччині?

Техогляд у Німеччині відомий як TÜV (Technischer Überwachungsverein). Для проведення техогляду потрібно звернутися до будь-якого авторизованого сервісного центру − Werkstatt. Після успішного проходження техогляду транспортний засіб отримує відповідне свідоцтво – наклейку, яка клеїться на номерний знак автомобілю. Раніше ми писали, як купити в Німеччині вживане авто.

Як виглядає стандартна процедура техогляду авто в Німеччині?

Зазвичай спеціалісти сервісного центру повністю оглядають автомобіль, оцінюють його стан та здійснюють дослідження вихлопних газів, зокрема їхній вплив на екологію. Починається стандартна процедура техогляду з перевірки строків: чи не прострочена дата техогляду. Після цього спеціаліст займається перевіркою конкретних систем та механізмів авто, у тому числі окрема увага звертається на:

 1. Справність гальмівного механізму – перевіряється ніжна гальмівна система (мінімально допустиме ослаблення 25%) та падіння гальмівної сили на ручнику (допускається до 50%).
 2. Ізоляцію контактів акумулятора та відсутність підтікання робочих рідин.
 3. Відповідність даних техпаспорту номеру кузову, зазначеному на рамі авто. Зверніть увагу, що невідповідність даних є приводом для виклику поліції.
 4. Кількість шкідливих викидів у атмосферу – проводиться комп’ютерна перевірка показників.
 5. Роботу світлових приладів – на стенді перевірки світла тестуються всі лампи, а також система регулювання висоти світла й кут падіння світла.
 6. Стан гальмівних колодок, зношеність амортизаторів та профілю шин, наявність підтікань бензину.
 7. Стан порогів автомобілю знизу, наявність протікань під двигуном та коробкою передач.
 8. Перевірка системи, яка крутить колеса по вісі, виявлення дефектів ходової частини, наявність корозії та надійність кріплень.

Закінчується техогляд печаткою у техпаспорті, власник авто отримує роздруківку з результатами проходження перевірки, де вказуються усі конкретні показники. Після цього здійснюється оплата за послугу технічного огляду автомобілю.

Що робити, якщо під час техогляду автомобілю виявлені недоліки?

Після проходження техогляду власник авто отримує список виявлених суттєвих проблем та недоліків, які має виправити. На виправлення виявлених недоліків у власника транспорту є місяць. І після цього автомобіль має повторно пройти процедуру технічного огляду спеціалістами.

Як часто в Німеччині потрібно проводити техогляд авто?

Техогляд у Німеччині проводять в чітко зазначені терміни кожні 2 роки. Виключення становлять лише нові автомобілі, у яких перший техогляд має відбутися після 4 років експлуатації. Дату проведення наступного огляду можна знайти на спеціальному жетоні, що знаходиться на задньому номерному знаку. Колір жетону означає рік, а цифра – місяць перевірки авто на відповідність технічним вимогам.

Що буде, якщо не пройти техогляд вчасно?

Варто зауважити, що невиконання правил, які стосуються утримання автотранспорту, карається суворими штрафними санкціями. Наприклад, якщо прострочити техогляд, на два місяці, штраф складе 15 євро. Якщо затриматися з вирішенням цього питання понад 8 місяців – заплатити доведеться вже 75 євро, а також власник отримає занесення одного штрафного пункту до картотеки водія. За 8 таких пунктів можна позбавитися прав. Також варто мати на увазі, що після прострочення дати техогляду втрачає чинність страхування авто. Більше того, якщо до визначеної планової дати автовласник не пройшов техогляд, він не має права сідати за кермо та брати участь у дорожньому русі.

Вартість техогляду авто в Німеччині

Ціни на техогляд варіюються залежно від класу авто, року випуску та наявних пошкоджень. Вартість перевірки легкового автомобіля у середньому дорівнює 80-100 євро. Якщо водій не встиг провести техогляд до зазначеного терміну, він має сплатити штраф у вигляді 20% від суми огляду. Розміри можуть змінюватися залежно від терміну прострочення.

Також раз на рік водії сплачують екологічний податок, який залежить від віку, типу двигуна, його об’єму та відповідності до норм викидів в атмосферу. Найменші суми сплачують власники нових автівок, а володарі старих позашляховиків, які їздять на дизельному паливі, зазвичай платять набагато більше.

Як буде проходити техогляд авто в Німеччині для українців?

Німецьким законодавством передбачено, що обов’язково потрібно здійснювати регулярний техогляд автівок, у тому числі й на українських номерах. Він буде проходити за спрощеною процедурою, однак що саме скасують, – в міністерстві федеральних земель поки не повідомляють.

Відомо те, що машини обов’язково будуть перевіряти за такими параметрами:

 • безпека для учасників дорожнього руху(справність пасків безпеки, робота гальмівної системи тощо);
 • справність рульового кермування;
 • сигнальна й аварійна система;
 • наявність дефектів, що перешкоджають безпечній роботі авто.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *