Вже незабаром можна буде подати заявку на шенгенську візу за новою процедурою. Ці нововведення повинні значно спростити процес подання заявки на отримання візи та зробити його значно швидшим.
Як тепер буде виглядати процес оформлення шенгенської візи
Відтепер шенгенська віза стане цифровою. Тож мандрівники більше не будуть мати штампів у паспорті. Більш того, процес подання заявки на шенгенську візу також буде цифровим. Планується, що він виглядатиме таким чином:
- Сайт, на якому буде потрібно подавати заявку, автоматично визначатиме країну, з якої надходить подібний запит.
- Мандрівник вноситиме всі необхідні дані на сайт.
- До анкети мандрівник буде додавати усі необхідні документи.
- На сайті буде проводитися оплата візового збору.
- На сайті можна буде відстежувати статус заявки.
Побачити більше: Допомога від ООН у розмірі 700 злотих українцям у Польщі – відповіді на запитання
Крім того, планується також залишити й традиційний способ подачи заявки на шенгенську візу, тобто під час візиту консульства. Втім, цим способом можна буде скористатися лише у тих випадках, якщо:
- Подача заявки відбувається вперше.
- Аплікант має недійсні біометричні дані.
- Людина отримала новий документ, який посвідчує її особу.
Важливо! Нововведення не буде стосуватися українців, які подорожують з біометричними паспортами. Такі українці можуть подорожувати в рамках безвізового режиму.
Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням
Українці в Польщі новини – https://t.me/U_IN_PL
Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE
Яким буде новий вигляд шенгенської візи
Наразі невідомо коли почнуть видавати шенгенські візи за новими правилами. Втім, вже відомо, як ці візи будуть виглядати.
Після того, як нововведення увійдуть в життя, шенгенські візи видаватимуться в електронному форматі. Вони будуть у вигляді 2D-штрих-коду з з криптографічним підписом. Таким чином планується підвищити рівень безпеки, адже існують випадки, коли візові наклейки підробляють.
Відповідні зміни вже узгоджені представниками Ради ЄС та Європарламенту. Але для того, щоб нововведення увійшли в життя, їх ще мають ухвалити країни-члени Європейського Союзу.
Цікава інформація: Платні автобани в Польщі