Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

З 1 липня стартує подача заявок на Dobry Start

2
9 місяців ago
Intelligent group of school children raising their hands in to answer a question

Нагадуємо, що з 1 липня можна подавати заявки на фінансову допомогу Dobry start (300+). Допомога 300+, або Добрий старт, — це фінансова підтримка польського уряду, спрямована для осіб з дітьми шкільного віку. Придбання шкільного приладдя часто пов’язане з чималими витратами, тому варто скористатися цією одноразовою допомогою. Ознайомтеся, як подати заявку.

300 злотих на шкільний стартовий набір

Підготовка до нового навчального року часто буває фінансово важкою для батьків. Шкільне приладдя, підручники, одяг породжують великі витрати. Щоб трохи розвантажити батьків, була створена програма «300+», або «Добрий старт». Вона передбачає одноразову щорічну підтримку в розмірі 300 злотих. На них можуть претендувати батьки дітей віком від 7 до 20 років. З іншого боку, якщо ви є батьками або опікунами особи з інвалідністю, допомога надається до досягнення 24 років. Коли у вас кілька дітей шкільного віку, допомога виплачується за кожну дитину окремо. Також варто пам’ятати, що ZUS враховує рік народження дитини. Це означає, що цього року на підтримку можуть претендувати батьки дітей 2003-2016 року народження (а у випадку дітей-інвалідів враховуються особи 1999-2016 року народження).

Як подати заявку?

1. Увійдіть на сторінку PUE ZUS
2. Перейдіть у вкладку «Загальні».
3. Виберіть «Добрий старт» у меню ліворуч, а потім натисніть «створити нову програму».
4. Ви потрапите до програми де повинні вказати, чи подаєте заяву як батьки, законний опікун тощо.
5. Потім потрібно вказати, на кого ви подаєте заявку
6. Виберіть навчальний рік, в даному випадку 2023-2024.
7. На наступному кроці вам потрібно буде ввести свої дані. Більшість із них буде внесена автоматично, тому добре перевірте їх.
8. Також Вам потрібно буде ввести номер свого банківського рахунку, на який буде перераховано пільгу.
9. На наступному кроці додайте дані про всіх дітей та вкажіть, у якій школи вони навчатимуться (назва, повна адреса, місто).
10.Затвердіть положення та інструкції.
11. Передостанній етап дає можливість прикріпити документи. Якщо у вас є дитина-інвалід, вам потрібно буде додати довідку про інвалідність. Ви також можете додати свідоцтво про народження дитини або документ, який засвідчить легальність вашого перебування.
12. Останнім кроком є ​​підписання документа за допомогою довіреного профілю.

Побачити більше: Фінансову допомога TERA для українців в Польщі

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Коли я отримаю свої гроші?

Термін подання заяви досить тривалий – документи можна подавати з 1 липня до 30 листопада. Якщо Ви хочете, щоб кошти надійшли на Ваш рахунок до початку навчального року, тобто до 1 вересня, то варто подати таку заяву якомога швидше. Але якщо Ви подаєте заявку до кінця серпня, то гроші на вашому рахунку мають з’явитися не пізніше кінця вересня. На обробку документів, поданих у вересні, жовтні чи листопаді, доведеться чекати приблизно два місяці.

Через PUE ZUS ви також можете подати заявку на отримання пільг, таких як 500+ для кожної дитини або Family Care Capital.

Якщо у вас виникли запитання, ви також можете скористатися україномовною гарячою лінією ZUS.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

2 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Members
  • Активність
  • New
  • Online
  • Групи
  • Активність
  • Найновіші