Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Фінансова допомога від The $1K Project

2
8 місяців ago

Українці, які перебувають у скрутному фінансовому становищі, можуть отримати фінансову допомогу від спонсора, якого знайде проєкт The $1K (1к) Project. Розповідаємо як зареєструватися для отримання допомоги.

Що це за проєкт The $1K Project

The $1K Project – це некомерційний проєкт, який зосереджений на тому, що допомогти українським сім’ям по всьому світу. Місія проєкт – надати пряму допомогу постраждалим від російської агресії. Завдяки цьому проєкт спонсори зі США можуть надати фінансову підтримку постраждалим українцям.

Гроші, які можна отримати завдяки цій допомозі, прийдуть безпосередньо на карту. За весь час існування проєкт допомогу отримали вже тисячі родин та дітей.

Хто може отримати допомогу від The $1K Project

Допомогу від The $1K Project може отримати будь-яка родина, яка постраждала внаслідок російської агресії. Важливо, щоб це була саме родина, а не конкретна особа. Оскільки спонсори зі США мають бажання допомогти саме українській родині. Вік дітей та батьків не має значення. Допомогу можуть отримати як ті, хто знаходиться в Україні, так і ті, хто наразі перебуває за її межами.

Єдина умова, яку потрібно виконати, щоб отримати фінансову допомогу, – це доєднатися до соціальних мереж проєкту. Це потрібно зробити в інстаграмі або у фейсбуку. Якщо ви користуєтеся обома соціальними мережами, то краще доєднатися в обох. Це потрібно для того, щоб можна було підтвердити вашу особистість. Якщо ви не виконаєте цієї умови, вашу заявку не розглядатимуть.

Важливо! Ваш профіль у фейсбук або інстаграм повинен бути відкритим. Інакше ваша заявка може залишитися без розгляду. Також зверніть увагу, що організатори наполегливо просять не писати їм у соціальних мережах з питаннями щодо отримання допомоги.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Як подати заявку на отримання допомоги від The $1K Project онлайн

Для того, щоб зареєструватися, вам потрібно заповнити анкету: https://airtable.com/shrvfSCquvjgdEJPy. У анкеті потрібно буде вказати:

 1. Ваші персональні дані;
 2. Ваш український номер телефону.
 3. Номер вашої банківської карти (16 цифр). Зверніть увагу, що потрібно вказувати саме номер картки, а не номер IBAN. Крім того, не вказуйте номер картки Альфа Банку. Справа в тому, що він в Україні заблокований.
 4. Вказати місто, в якому ви перебуваєте. Можна обрати з запропонованих або написати інше, якщо його нема в списку.
 5. Вказати адресу, за якою ви проживаєте.
 6. Вказати ваш поштовий індекс.
 7. Вказати де ви зараз: в Україні чи в іншій країні.
 8. Вказати кількість дітей та дорослих у вашій родині.
 9. Прикріпити актуальне сімейне фото. Треба прикріпити виключно фотографію, але не більше однієї. Відеозаписи та фотоколажі не підходять. Фотографія має бути гарної якості;
 10. Вказати посилання на ваші соціальні мережі;
 11. Розказати про вашу родину.
 12. Розказати про поточну ситуацію в родині та про те, як ви плануєте витратити отримані кошти.

Зверніть увагу! Анкету-заявку можна заповнити лише один раз. Якщо ви зробите це більшу кількість разів, вашу заявку розглядати не будуть. Це зроблено заради того, щоб всі українські родини були в однакових умовах. Також пам’ятайте, що подання заявки не гарантує, що ви отримаєте допомогу.

Якщо вас оберуть для участі, ви отримаєте лист на електронну пошту. Зверніть увагу, що через величезну кількість заявок цей процес може затягнутися. По можливості заповнюйте анкету англійською мовою.

Яка сума допомоги та скільки часу вона буде виплачуватися

Наразі передбачається одноразове надання допомоги. Кожна родина, яку оберуть, гарантовано отримає 1 тисячу доларів на картку. Гроші можуть надійти одразу або на це знадобиться декілька днів.

Подати заявку на отримання допомоги можна тільки один раз. Тож організатори просять не надсилати повторних заявок, якщо ви вже були учасниками програми. Ви можете витратити отримані гроші на свій розсуд.

Чи можна відізвати свою заявку на отримання фінансової допомоги

Якщо у вас змінилися обставини й ви хочете відізвати свою кандидатуру на отримання допомоги, ви можете це зробити. Для цього вам потрібно звернутися за адресою removal@1kproject.org. В листі потрібно вказати:

 1. В темі листа – Request to delete my submission.
 2. Вказати адресу електронної пошти;
 3. Вказати номер телефону, який ви написали в анкеті;
 4. Вказати номер банківської карти, який ви написали в анкеті;

Побачити більше: Фріланс та віддалена робота в Польщі

Організатори розглянуть ваше звернення та видалять ваші дані з бази. Детальніше про проєкт можна почитати на сайті.

1k project – це шахрайство чи реальна допомога?

Проєкт фінансової допомоги 1k project залишається одним із найзагадковіших, адже в інтернеті про нього важко знайти якусь додаткову інформацію. І, незважаючи на цілком привабливу суму фінансової допомоги, яку обіцяють організатори ініціативи, досить небагато відгуків можна зустріти від людей, які нібито реально отримали заявлені кошти. Особливу підозру викликає той факт, що в анкеті, яку організатори пропонують заповнити шукачам допомоги, потрібно вказати дуже багато особистої інформації. І цілком справедливо, що з’являються питання щодо законності таких вимог і безпеки особистих даних, які можуть використовуватися в якихось комерційних або інших не заявлених організаторами цілях.

То що ж це за таємничий проєкт − 1k project? Чи це чергова шахрайська схема, чи реальна допомога, якою насправді можуть скористатися найбільш вразливі категорії українців? Наскільки безпечно заповнювати анкету на виплати? Для того, щоб розібратися в цьому питанні, ми провели невеличке власне розслідування з використанням відкритих у інтернеті джерел. Тож ділимося виявленою інформацією.

Що відомо про The $1K Project?

Ініціатором та організатором The $1K Project є Алекс Іскольд (Alex Iskold) – успішний технологічний підприємець та інвестор стартапів. Алекс – теперішній мешканець США і колишній виходець із України. Він іммігрував до Америки у віці 19 років на початку 1990-х років, рятуючись від переслідувань на ґрунті антисемітизму. Сьогодні він є венчурним інвестором і керуючим директором компанії 2048 Ventures у Нью-Йорку.

Коли з’явився The $1K Project?

Проєкт 1К, про який більшість українців дізналися тільки після початку російсько-української війни, насправді було засновано трохи раніше, а саме у 2020 році. І дещо з іншою метою. Саме тоді Іскольд разом зі своєю американською колегою-підприємницею Христею Філалітес заснували фонд 1К задля допомоги сім’ям, які потрапили в скрутне фінансове становище під час пандемії Covid-19. За роки пандемії вони допомогли десяткам тисяч сімей.

А, коли відбулося російське повномасштабне вторгнення в Україну, Іскольд відродив проєкт. Як він сам зазначає в своєму інтерв’ю CNBC:

Для мене проєкт 1K − це віддушина, механізм подолання. Я міг би годинами сидіти на дивані і дивитися телевізор, а міг би допомагати в інший спосіб.

Тож уже 28 лютого в його Твіттері з’явилося повідомлення про рестарт проєкту 1K Project – у межах якого кожен американець може пожертвувати $1,000 безпосередньо українській родині. Вже на початок квітня 2022 року проєкт зібрав понад 3,5 мільйони доларів і допоміг 3,500 родинам. Детально про свої наміри та прагнення щодо проєкту Іскольд розповідає в інтерв’ю американському каналу NY1.

Що являє собою проєкт 1К сьогодні?

Проєкт $1K Project позиціонує себе як некомерційний проєкт, зосереджений на тому, щоб допомогти українським сім’ям, які роз’їхалися по всьому світу. Своєю місією сьогодні організатори бачать пряму та безпосередню фінансову підтримку постраждалим від російської агресії українцям за допомогою спонсорів із США. Цей проєкт також розширено ще однією ініціативою Sunflower Guitar, яка покликана так само збирати кошти для фонду допомоги українцям. Донорами проєкту вже стали такі венчурні фонди, як NEA, First Mark, Khosla Ventures, Bessemer, а такод VC GSV та Університет Арізони.

У одному зі своїх інтерв’ю американському порталу FastCompany Алекс Іскольд зазначає, що основним пріоритетом для фонду є багатодітні матері, чиї чоловіки залишилися в Україні, і які змушені один на один долати труднощі біженства в інших країнах.

На початку червня, після підриву росіянами Каховської дамби, проєкт також зайнявся допомогою українцям, постраждалим від цієї техногенної катастрофи.

Хто займається The $1K Project?

Команда проекту 1K складається з понад 50 волонтерів, із різних куточків США, а також із Латвії, України, Франції та Казахстану. Команда, яка відповідає за розгляд сімейних заявок і відповіді спонсорам, включає в себе кілька волонтерів-старшокласників, серед яких, за словами Іскольда, і його власні діти. У роботі проєкту задіяні Інженери таких компаній, як Techstars, Yahoo, Mozilla, Venmo та Citigroup.

Після того, як волонтер розглядає заявку від української сім’ї, ця інформація передається спонсору, який потім надсилає гроші через Wise, мультивалютний сервіс грошових переказів. Гроші зараховуються безпосередньо на банківський рахунок сім’ї, тому кошти доступні, де б не знаходилася родина.

Чому було обрано саме такий формат допомоги?

Концепція проекту 1K проста: людина або компанія (спонсор) жертвує 1000 доларів, які надсилаються безпосередньо на карту українській родині. На питання, чому було обрано саме такий формат допомоги, Алекс відповідає:

Є багато способів пожертвувати, але коли ви надаєте пряму допомогу, ви знаєте, що одній сім’ї стало краще, тому що ви їй допомогли.

А, аргументуючи, чому обрана саме така сума фінансової допомоги для українських сімей, підприємець зазначив, що він виходив із розрахунків, що для покриття потреб сім’ї з трьох-чотирьох осіб 1000 доларів вистачає на місяць. Тож за задумом ці кошти мають стати першим «рятівним кругом» для біженців.

Чи реально отримати спонсорську фінансову допомогу The $1K Project?

Як і у випадку з більшістю інших запропонованих українцям міжнародними фондами допомог, жодних гарантій, що саме ви отримаєте кошти від фонду The $1K Project немає. Гроші отримають явно не всі заявники – судячи по фото у соцмережах проєкту, перевага насправді віддається багатодітним родинам. Також варто пам’ятати, що ця допомога напряму залежить від ентузіазму окремих людей, які мають виступати спонсорами виплат для конкретних родин.

Тим не менш, ця програма явно не заслуговує на репутацію скама. Щодо надмірно вимогливої анкети, у тому числі вимога доступу до соціальних мереж заявника, офіціального пояснення цьому немає. Але можна припустити, що таким чином організатори намагаються захистити гроші та благі наміри свої спонсорів від шахраїв. Адже на відстані досить важко адекватно оцінити реальні потреби сім’ї. А за допомогою соціальних мереж можна побачити, хто саме до них звертається й оцінити, і чи дійсно сім’я потребує допомоги.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

2 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Members
 • Активність
 • New
 • Online
 • Групи
 • Активність
 • Найновіші