Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Німецькі безкоштовні університети для українців

1
11 місяців ago

Чимало молоді з України через війну переїхало за кордон, у тому числі до Німеччини, і прагнуть продовжити або почати навчання з нуля. Для цього потрібні відповідні фінансові можливості, адже навчання коштує недешево порівняно з українськими закладами освіти. Саме тому деякі університеті надають можливість безкоштовно навчатися або як мінімум – отримати психологічну допомогу та пройти мовні курси. Список закладів та їхніх послуг – детальніше у статті.

Берлінський вільний університет

В університеті Freie Universitaet Berlin біженцям з України пропонують наступні можливості:

 • інформування щодо навчання;
 • соціально-психологічні консультації;
 • фінансова підтримка;
 • спеціальні гранти на навчання.

Незалежно від того, чи є ви абітурієнтом, чи вже вчитеся у вищому навчальному закладі, Берлінський вільний університет має Центр обслуговування студентів, куди можна звернутися за основною інформацією. Там нададуть детальну інформацію про навчальні програми, ступені вищої освіти, критерії вступу та процедури подання заявки на бюджет. Зокрема якщо ви плануєте навчатися на денній формі і отримувати стипендію, потрібно подати заявку на сайті. Раніше ми писали, як вступити до німецького університету.

Для біженців регулярно проводять онлайн-тренінги та для супроводу та підтримки молоді. Лекції проводять англійською мовою з перекладом на українську. Спеціалісти надають психологічне консультування, а також розбирають на зустрічах наступні такі:

 • навчання в Німеччині та подача документів;
 • знання мови;
 • освітні програми, які пропонує Берлінський вільний університет;
 • навчальна програма для бакалаврів;
 • подання заявки для вступу.

Окрім цього, завдяки підтримці Міжнародного літнього та зимового університету FUBiS студенти знайомляться культурою Німеччини та поступово вивчають мову. Інформацію можна знайти на платформі Global Campus Freie Universität Berlin. Також у цьому закладі можна пройти короткострокове навчання на різних рівнях за допомогою сучасних методів навчання та інноваційних підходів.

Адреса: Kaiserswerther Str. 16-18

Телефони: + 49 30 838-1+49 30 838-70000

Електронна пошта: info-service@fu-berlin .de

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Рейнсько-Вестфальський технічний університет

У цьому закладі українцям надають консультації щодо навчання, повного або часткового фінансування, мовних курсів, безкоштовного харчування та правового статусу біженців. Пільги для українських біженців діють у рамках програми «High Potential Student Grant».

Біженцям з України надають гранти відповідно до програм Гарантійного фонду університетів (RL-GF-H). Підтримку надають після освітніх консультацій у формі стипендії. Витрати на навчання, на проживання, приватне навчання, транспортні витрати, плата за іспити та витрати на інтеграцію фінансуються. Термін фінансування – до 30 місяців.

Іноземним студентам для вступу в Рейнсько-Вестфальський технічний університет потрібно подати заявку на місце на курсі через Міжнародний офіс. Детальна інформація про вимоги до вступу та заявку розміщена на сайті. З індивідуальними питаннями можна звернутися до відділу соціальних питань.

Якщо не встигли закінчити навчання в Україні, однак у вас немає з собою відповідних освітніх документів, ситуація вважається виправданою. Однак для того, щоб довести ваш попередній досвід, потрібно надати якомога більше документів із закладу освіти. Це можуть бути сертифікати, заява про вступ до університету, студентські квитки тощо.

Адреса: Templergraben 55

Телефон: +49 241 80 1

E-Mail: impressum@rwth-aachen.de

Бременський університет

У цьому закладі консультують щодо навчання та надають відповідну фінансову підтримку. Для доступності здобуття освіти біженцями у Бременському університеті пропонують приєднатися до Академії розвитку доступу до вищої освіти – HERE AHEAD. Подати заявку можна на сайті. Навчання закрите для осіб, які мають дипломи магістрів.

Ця програма розроблена на міжнародному досвіді європейських університетів та поширюється на всі державні університети Бремена. Долучившись, ви отримаєте необхідні консультації, пройдете професійну орієнтацію, технічну та методичну підготовку.

Навчання в академії розраховане на різні цільові групи, однак основна увага приділяється мовній та технічній підготовці. Підготовча програма пропонує курси німецької від рівня А2 до вільного володіння C1. Також навчання дозволить вам отримати додаткові базові знання та налагодити контакти з науковою спільнотою міста та країни. Окрім цього, слухачі курсів отримують професійну підготовку для навчання у вищих навчальних закладах Бремена та Бремерхафена.

Також є спеціальний преміум-курс, який дозволяє слухачам відвідувати підготовчий коледж. Абітурієнти отримають необхідну базу для складання вступного іспиту. Після успішного складання можна подавати документи до навчальних закладів міста.

Дедлайн подання заявок до Академії розвитку доступу до вищої освіти – 30 червня 2023 року.

Електронна пошта: kinne@aheadbremen.de

Телефон: +49 421 218-69681

Гамбурзький університет

Для біженців з України тут проводять загальні та індивідуальні консультаційні сесії, надають психологічну допомогу та необхідну для навчання підтримку. На базі закладу працює Центр психологічних консультацій, спеціалісти якого допомагають подолати стрес та занепокоєння. Інформацію про індивідуальні візити можна знайти на сайті. Також людям з українськими документам надають безкоштовні квитки для відвідування бібліотеки на 1 рік.

Для вступу на навчання є дві основні вимоги:

 1. Визнання закордонного атестата про закінчення школи. Це відбувається безпосередньо в університеті, потрібно тільки подати заявку перед подачею документів.
 2. Підтвердження достатнього рівня німецької мови – щонайменше В2.

Гамбурзький університет пропонує зацікавленим біженцям курси німецької мови. Курси для початківців поки недоступні, тому для участі потрібно мати рівень мінімум В1. Наразі безкоштовне навчання для біженців з України пропонують такі відділи:

 • юридичний факультет;
 • факультет економіки та соціальних наук;
 • медичний факультет;
 • педагогічний факультет;
 • гуманітарний факультет;
 • факультет математики, інформатики та природничих наук;
 • факультет психології та науки про рух;
 • факультет бізнес-адміністрування.

Для магістрантів та докторантів з України є можливість пройти дослідницьке стажування у рамках безкоштовного переїзду до Гамбурзького університету. Це стосується лише тих людей, які мають намір продовжити тут навчання.

Телефон: +49 40 42838-1807

Електронна пошта: uhhhilft-ukraine@uni-hamburg.de

Ганноверський університет Лейбніца

У закладі можна отримати інформацію щодо навчання, досліджень, мовних курсів, консультаційних послуг, фінансування та підтримки. Щоб навчатися тут, потрібно підтвердити спеціальні мовні навички, а також перекласти українські документи про освіту на німецьку.

Для фінансування навчання, потрібно подати заявку на отримання BAföG до Центру зайнятості. Допомогу будуть виплачувати, якщо ви проживаєте в країні менше 15 місяців. А для отримання стипендії можна знайти сайти, які нараховують потрібну навчальну підтримку. Найбільшою організацією, яка виплачує стипендії біженцям та фінансує міжнародні обміни, вважається DAAD. Її програми надають багато можливостей в отримані допомоги. Зокрема існують такі організації:

Інші стипендіальні програми:

Телефони: +49 511 762-2020+49 511 762 – 0

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

1 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *