Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Реєстрація автомобіля в Німеччині для українців

0
8 місяців ago

Реєструвати чи не реєструвати українське авто в Німеччині? Правила, штрафи та порядок реєстрації для українців. У звʼязку із війною в Україні велика кількість українських переселенців приїхала власними автівками в Німеччину. За останніми даними українським автівкам подовжено строк перебування в Німеччині без реєстрації до весни 2023 року. А з 1 липня 2023 року для українських водіїв вводяться нові правила.

 

Нові правила для український авто з 1 липня 2023 року

На офіційному сайт німецького Федерального міністерства транспорту та цифровізації зʼявилась інформація-памʼятка для водіїв українських автівок. З 1 липня 2023 для того, щоб без перешкод користуватись українським авто в Німеччині потрібно отримати спеціальний дозвіл на тимчасове продовження користування українським номерним знаком.

Таку заявку слід подати до відповідного транспортного відомства вашої землі. Отримати сертифікат можна при наявності наступний умов:

 1. Автомобільної страховки. Водій повинен мати при собі «Зелену картку» або підтвердження придбання прикордонного страхового полісу, яке може бути пред’явлене під час перевірки.
 2. Проходження успішного техогляду та отримання відповідного сертифікату.
 3. Заяви (про виняткове звільнення від реєстрації), що автомобіль не буде постійно перебувати в Німеччині.

Отриманий дозвіл від реєстраційного органу має бути завжди зберігатися в автомобілі. Спеціальний/винятковий дозвіл надається не пізніше 31 березня 2024 року і діє лише на території Федеративної Республіки Німеччина.

Українські авто можуть їздити без німецької реєстрації

Більше року йшли розмови з приводу: реєструвати чи не реєструвати українські авто, які заїхали на територію Німеччини після початку війни. За багатьми причинами в Німеччині бачили необхідніть в реєстрації і вже прийняли рішення, але днями все змінилось.

Федеральний уряд та уряди німецьких земель домовилися про продовження «правила реєстрації для українських автомобілів».

Згідно з цим правилом, легкові автомобілі, зареєстровані в Україні і експлуатовані в Німеччині протягом одного року, можуть продовжувати перебувати в Німеччині з українською реєстрацією за певних умов. Термін дії цього винятку буде обмежений строком страхового покриття, але не пізніше 1 квітня 2024 року.

Для цього українським власникам потрібен спеціальний дозвіл від реєстраційного органу, відповідального за їхнє поточне місце проживання.

Такий дозвіл надається при наявності:

 • підтвердження страхування цивільно-правової відповідальності (так званого «прикордонного страхування»);
 • сертифіката безпеки, виданого контролюючою організацією (TÜV, DEKRA, KÜS, GTÜ та ін.).

Після 1 квітня 2024 року на українські транспортні засоби будуть застосовуватися загальні правила реєстрації згідно з Постановою про реєстрацію транспортних засобів. Згідно цих правилам, транспортний засіб повинен бути перереєстрований в Німеччині не пізніше, ніж через один рік.

Чому українським авто подожили строк реєстрації?

На початку травня велика кількість українських біженців знаходились перед необхідністю зареєструвати свої автомобілі протягом кількох наступних тижнів. А це не просто довготривала історія, але ще й коштує грошей та постає велике питання: що робити із автомобілями, які будуть повертатися в Україну?.

Але проблема, з якою зіштовхнулися німецьки транспортні органи, так це те, що в більшості українських автомобілів, як правило, відсутні:

 • дійсні дозволи на експлуатацію відповідно до положень StVZO;
 • схвалення типу ЄС.

Отже, спочатку потрібно отримати індивідуальний дозвіл відповідно до загального технічного огляду, а також отримати відповідні винятки згідно з § 70 StVZO від реєстраційних органів.

Міністр транспорту Олаф Ліс заявив: «Війна в Україні не зупиняється, і захист життя людей має найвищий пріоритет. Тому нашою обов’язковою метою є усунення бюрократичних перешкод для українців шляхом використання таких, здавалося б, незначних заходів, як ці. Ми продовжили термін винятку, щоб належним чином вирішити ситуацію з біженцями війни».

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Коли потрібно реєструвати українське авто в Німеччині

У ФРН діє закон відповідно до якого автівки з іноземними номерами можуть безперешкодно знаходитись на території німецької держави не більше 6 місяців. Через велику кількість громадян України, які виїхали до Німеччини, були внесені деякі зміни. За правилами деяких федеральних земель власники автівок з українськими номерами, які в’їхали після 24 лютого, можуть рік не реєструвати свій автомобіль. Наразі для українців подовжен термін реєстрації автівок до 1 квітня 2024 року.

Якщо плануєте залишитися в Німеччині довше ніж на рік, то вам потрібно буде все ж таки зайнятися паперовими справами реєстрації вашого автомобіля — Zulassung eines aus dem Nicht-EU-Mitgliedstaat eingeführten Gebrauchtfahrzeuges. Для цього необхідно звернутися до органу державної реєстрації за вашим місцем перебування — Zulassungsbehörde. Коштує така процедура в межах 30-105 євро. При цьому можливі митні збори, а саме оцінка транспортного засобу від моніторингової організації — офіційного експерта з дорожнього руху — про це зазначено у роз’ясненнях міністерства транспорту Німеччини.

Читайте також: Можна купити авто за соціальні виплати в Німеччині?

Що чекає на власників українських машин після реєстрації

Перед тим як реєструвати своє авто треба розуміти, що ви переходити на інший рівень. А саме:

 • потрібно буде сплачувати транспортний податок, який може становити від 200 євро на рік, залежно від того якого року випуску ваше авто та ін.
 • потрібна німецька страховка, вартість якої може доходити до 1000 євро на рік, адже в Німеччини ваш український водійський стаж не рахується. Тому тут вас вважатимуть початковим водієм та прийдеться сплачувати найвищі страхові внески.

Яка страховка потрібна для українських автомобілів у Німеччині

Коли в перші тижні війни в Україні люди евакуювалися до країн Євросоюзу багато правил в’їзду не працювали. Наприклад, перші дні можна було їхати без страховки та навіть без деяких документів, адже ситуації були дуже різні.

Страхові компанії Німеччини швидко адаптувалися до тих обставин та віднайшли механізм покриття витрат під час аварій, в яких були задіяні автівки з українськими номерами. Термін роботи цього механізму сплив і наразі всі, хто має автомобілі з України — повинен мати німецьку страховку. А ті, хто приїжджає обов’язково мати «Зелену картку» — міжнародну картку автострахування.

Що стосується німецької страховки, то тут діють знижки для власників українських автівок та вартість страхування може коливатися від 10 до 30 євро на місяць. Ось добірка зі списком страхових компаній, які пропонують спеціальні умови для українців.

Звільнення від податку на українські транспортні засоби у Німеччині

Володіння українським легковим транспортним засобом та його причепом, які в’їжджають в Німеччину на тимчасове перебування, звільняється від оподаткування транспортним податком на період до одного року.

У разі повторного перетину кордону річний термін починається знову після повернення в країну.

Звільнення від сплати податку не поширюється на випадки, коли транспортні засоби використовуються для комерційних перевезень пасажирів або вантажів, або, якщо згідно з дорожнім законодавством місцезнаходження цих транспортних засобів вважається постійним у Німеччині.

Після року вищезазначені транспортні засоби підлягають оподаткуванню в Німеччині. Митна адміністрація стягує податок на транспортні засоби шляхом використання картки податку на транспортні засоби за кожен календарний день, повністю або частково проведений в Німеччині.

Щоденна ставка податку на іноземний легковий транспортний засіб складає фіксовану суму в розмірі 186 євро.

Якщо український легковий транспортний засіб зареєстрований у Німеччині, він оподатковується як місцевий.

Згідно з описаними вище правилами дорожнього руху, український легковий транспортний засіб та його причіп, якщо їх використовується за наявності спеціального дозволу, повинні бути зареєстровані в Німеччині не пізніше 1 квітня 2024 року. У випадку незареєстрованого українського легкового транспортного засобу, який, незважаючи на його постійне місцезнаходження в Німеччині, використовується незаконно, передбачається оподаткування.

Українське водійські права в Німеччині

Розглянемо всю інформацію, з якою ми зустрічалися за цей період з приводу українських посвідчень водія. Спочатку дія водійських прав, виданих в Україні мала силу протягом 6 місяців з моменту реєстрації місця проживання у Німеччини.

Після подовження офіційного терміну перебування на територіях Європейського Союзу громадянами України, зробили виняток і для терміну дії водійських прав. Таким чином, якщо ви точно будете проживати не менше року на території Німеччини, то можете подати заявку на подовження посвідчення водія у відомстві з питань реєстрації транспортних засобів вашого місця реєстрації (така заявка є платною).

Однак, на офіційному сайті міністерства транспорту Німеччини є інформація про те, що з 27 липня 2022 року набув чинності Регламент ЄС. Відповідно до статті 9 цього регламенту зазначається, що дія водійський документів, виданих Україною відповідно до її законодавства не припиняється до 6 березня 2025 року, якщо не втрачається статус захисту (з детальною інформацією ви можете ознайомитися тут).

Також опубліковано інформацію, за яких умовах ви можете їздити з українським посвідченням водія в Німеччині:

 • Якщо ваше українське посвідчення водія дійсне. При цьому не потрібно мати завірений переклад або міжнародне водійське посвідчення.
 • Якщо є цифрові українські водійські права. В такому випадку може бути поданий запит до органів влади України, який видавав дане посвідчення. Після його підтвердження ви зможете керувати вашим автомобілем.
 • Якщо ви втратили водійське посвідчення, то вам необхідно звернутися до відділу видачі водійських прав за місцем вашої реєстрації.

У випадку, якщо термін дії вашого водійського посвідчення закінчився і вам все таки треба їх переоформити, то вам необхідно подати заявку до Об’єднання технічного нагляду (TÜV — Technischen Überwachungsverein).

Крім заявки потрібно добре підготуватися для здачі іспитів з теорії (ви можете обрати іншу мову для іспиту: англійську, польську, португальську, хорватську, іспанську, турецьку, арабську, грецьку, російську).

А також потрібно буде підготувати список документів:

 • документ, що посвідчує особу,
 • посвідчення іноземного водія (завершення терміну дії посвідчення водія з України не має перевищувати трьох років) та його переклад,
 • свідоцтво про реєстрацію в Німеччині,
 • біометричне фото.

Нагадуємо, що керувати транспортним засобом із недійсними водійськими правами — є кримінальним правопорушенням.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Members
 • Активність
 • New
 • Online
 • Групи
 • Активність
 • Найновіші