Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Чи підтримує Ірландія вступ України до ЄС?

1
11 місяців ago

Ірландія підтримує вступ України до ЄС. Конференція з питань відновлення України. Деталі конференції в нашому матеріалі.

 

21–22 червня 2023 року Велика Британія спільно з Україною провели у Лондоні міжнародну Конференцію з питань відновлення України (URC 2023)

Однією з основних цілей конференції було залучення приватного бізнесу до створення механізмів, які б гарантували інвестиції в Україну.

росія, зрештою, візьме на себе витрати на відновлення України

Міністр закордонних справ Великобританії Джеймс Клеверлі зазначив, що близько 500 компаній із 42 країн зобов’язалися зіграти свою роль.

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Сполучені Штати нададуть Україні додаткову допомогу понад 1,3 мільярда доларів (1,19 мільярда євро), щоб допомогти країні відновити свою енергосистему.

“Ми надамо понад 1,3 мільярда доларів додаткової допомоги, щоб допомогти Україні”, – заявив пан Блінкен на Конференції з відновлення України в Лондоні.

«Щоб допомогти Україні перебудувати свою енергосистему, ми збираємося інвестувати 520 мільйонів доларів».

“Оскільки Росія продовжує руйнувати, ми тут, щоб допомогти Україні відновити – відновити життя, відновити свою країну, відновити її майбутнє”, – сказав Блінкен.

“Прояснімо: Росія є причиною руйнування України, і Росія, зрештою, візьме на себе витрати на відновлення України”, – сказав він під оплески.

Великобританія збереже жорсткі санкції «доти, доки росія не заплатить»

Відкриваючи конференцію, прем’єр-міністр Великобританії Ріші Сунак сказав: «До цієї жахливої війни економіка України мала величезні інвестиційні можливості».

Пан Сунак пообіцяв зберегти жорсткі санкції «доти, доки Росія не заплатить», і використати конфісковані активи, щоб поставити Україну на ноги.

Тисячі делегатів від бізнесу, уряду та громадянського суспільства зібралися на конференцію, яку пан Сунак привітав як можливість «посіяти насіння майбутнього України».

Володимир Зеленський: «Ми тільки чекаємо на мужність лідерів альянсу»

Виступаючи на конференції із відеозв’язку, президент України Володимир Зеленський закликав трансформувати «договореності» у «реальні проєкти» для підтримки відновлення його країни.

Він подякував «кожній країні, з якою ми домовилися про принципи відновлення».

Читайте завжди актуальні новини та дізнавайтеся корисну інформацію на нашому сайті: U-in-EU УКРАЇНЦІ У ЄВРОПІ

Пан Зеленський, який наполягає на вступі України до НАТО та Європейського Союзу, закликав західних лідерів набратися «мужності» та визнати, що його країна вже є ключовою частиною їхніх економічних та оборонних союзів.

«Ми тільки чекаємо на мужність лідерів альянсу, щоб визнати цю реальність».

Раніше ми писали про таке: Україна приєднується до Центру кіберзахисту НАТО

ЄС несе «особливу відповідальність» перед Україною

Виступаючи на конференції, голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн заявила, що вона «не має сумнівів» у тому, що Україна вступить до ЄС.

Вона високо оцінила прогрес та швидкість реформ у країні. “Ми ніколи не зможемо зрівнятися з їхніми жертвами, але ми можемо, і ми єдині”, – сказала вона.

Пані фон дер Ляйєн, викладаючи свої надії на майбутнє України, сказала, що вона стане «країною, яка залучає іноземні інвестиції, країною, яка є господарем свого майбутнього, країною, яка є членом Європейського Союзу».

«Разом ми зібралися тут, щоб сказати українцям, що їхня мрія — це і наша мрія», — зазначила вона.

Вона сказала, що ЄС несе «особливу відповідальність» перед Україною у довгостроковій перспективі.

«Українці говорять нам, коли уявляють своє майбутнє, що вони бачать прапор Європи, що майорить над їхніми містами. Я не сумніваюся, що Україна буде частиною нашої спілки».

Мішель Мартін: «Нас надихає величезна стійкість, виявлена народом України»

Танаїст Мішель Мартін заявив, що Ірландія виплатить свою частку із 50 мільярдів євро, обіцяних ЄС на реконструкцію в Україні.

Пан Мартін, який був присутнім на конференції, також повторив, що Ірландія підтримує вступ України до ЄС.

Пан Мартін повідомив учасників конференції, що з 2022 року Ірландія надала Україні двосторонню допомогу у розмірі 185 мільйонів євро.

Ірландія також приймає 90 тисяч українців, переміщених внаслідок цієї війни, що становить 1,8% населення.

Раніше ми писали: Уряд Ірландії інвестує 50 мільйонів євро у громади, які прийняли українців

Він сказав: «Знову і знову нас надихає величезна стійкість, виявлена народом України. Така ж рішучість буде потрібна для відновлення їх країни за підтримки міжнародних партнерів, включаючи Ірландію».

Читайте також: Кращі місця для навчання в Ірландії

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

1 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *