Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Податок для власників котів в Польщі

0
8 місяців ago

Якщо ви маєте кота, то ви повинні заплатити за нього податок. Інакше доведеться платити штраф. Втім, не в кожному випадку потрібно платити податок за кота.

Коли потрібно заплатити податок за кота

Усім відомо, що в Польщі потрібно платити податок за собаку. Така норма закріплена у польському законодавстві. Втім, у випадку з котами ситуація виглядає дещо цікавіше. Податок за цю тварину потрібно заплатити тоді, коли ви її купуєте. Справа в тому, що торгівля тваринами підлягає регулюванню на основі положень податку з цивільно-правових угод. Тож якщо дивитися на ситуацію з цього боку, кіт розглядається як предмет купівлі.

Необхідність оплати податку за кота виплаває з рішення Воєводського адміністративного суду у Варшаві. Йдеться про справу номер III SA/Wa 615/09. Згідно з цим рішенням торгівля тваринами регулюється положеннями податку на цивільно-правові угоди (PCC).

Втім, існують випадки, коли цей податок сплачувати не потрібно. І це такі випадки як:

 1. Ви отримали кота у подарунок. Але в цьому разі вартість тварини не може перевищувати 5308 злотих.
 2. Тварина була придбана у продавця, який виставив рахунок-фактуру ПДВ.
 3. Кіт був придбаний з притулку для тварин, навіть якщо це породистий кіт.
 4. Кіт був підібраний на вулиці.

Варто пам’ятати, що податок на кота стосується тільки тих випадків, коли тварина обійшлася у 1000 злотих або більше. Потрібно заплатити 2% від суми купівлі. Тобто, якщо тварина обійшлася вам у 1000 злотих, ви повинні заплатити 20 злотих податку.

Подати звіт і сплатити податок за кота потрібно упродовж 14 днів з моменту його придбання. Інакше на вас може чекати штраф. Його сума становить від 1/10 мінімальної зарплати (з 1 липня 360 злотих) до 20-кратного розміру (з 1 липня 72 тис. злотих). Для того, щоб подати податкову звітність, потрібно заповнити декларацію PCC-3 і подати її до податкової інспекції.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Members
 • Активність
 • New
 • Online
 • Групи
 • Активність
 • Найновіші