Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Літні дитячі табори в Європі

0
11 місяців ago

Доступні чи безкоштовні Літні табори в Європі: подаруйте дитині незабутнє літо. Список в нашому матеріалі

Мабуть, кожна українська родина за кордоном вже придумала, чим зайняти дітей на літніх канікулах. І варіантів тут багато. Адже літні табори доступні в Європі, де українські діти можуть відпочити та оздоровитись за доступними цінами або навіть безкоштовно.

Табір для українських дітей у Польщі

У Польщі багато літніх таборів, тож батьки можуть обрати для своїх дітей найкращий. Зокрема, важливо враховувати тип перерви  нічним або без ночівлі), вік дітей і спеціалізацію табору.

І якщо ви вже визначилися, який вид літнього табору буде найбільш вдалим для вашої дитини, то варто ознайомитися з найпопулярнішими пропозиціями сезону.

Міський пришкільний табір під час літніх канікул (Варшава)

Lato w Moeściе один із найпопулярніших варіантів літніх міських таборів. Канікули організовуються на базі варшавських шкіл. Брати участь можуть навіть маленькі українці. 

Дітей розважатимуть у будні з 7:00 до 17:00 на спортивних, мистецьких та освітніх заходах, а зміни відбуватимуться до 31 серпня 2023 року.

Участь дітей у таборах оплачується 50 злотих на день (це догляд та харчування). Діти, які протягом навчального року харчуються безкоштовно або за пів ціни, звільняються від плати на час перебування в таборі.

Влітку 2022 року українських дітей зараховували до варшавських пришкільних таборів безкоштовно, але цього року буде загальний прийом.

Щоб зареєструватися на Summer in City Camp, необхідно звернутись до однієї зі шкіл Варшави, де є вільні місця. Додаткова інформація про “‎Lato w Mieście” доступна тут.

Безкоштовний табір Клубу католицької інтелігенції (Варшава)

Також українським дітям пропонують відпочинок на природі в рамках літнього табору, організованого Варшавським клубом католицької інтелігенції. Відпочинок у липні включає одноденні поїздки в ліси та гори. Все це абсолютно безкоштовно для українських дітей.

Католицький табір пропонує три види відпочинку:

 1. Денний лісовий табір зі сплавом на байдарках для дітей 6-9 років. Щодня малечу возять на річку Свідер, де вони не лише розважаються, а й навчаються безпечної поведінки на воді та добре плавають. Найбільша пригода  каякінг. Зареєструвати дитину можна тут.
 2. Тижневий рафтинг-табір на річці Вда для молоді 14-17 років. Це відпочинок на природі між озером Кашубії та Тухольських Борів. Крім того, тут діти проводять індивідуальні уроки англійської мови. Реєстрація – за посиланням.
 3. Тижневий гірський похід для молоді 14-17 років. Діти тиждень живуть у Бескидах і самі готують собі їжу на багатті. Це екскурсійна поїздка з наметом і рюкзаком. Для участі вам знадобляться спальний мішок, ліжечко та туристичний рюкзак. Дітей супроводжують досвідчені польські та українські викладачі. Заповнити анкету можна тут.

Набір на безкоштовні програми в цих таборах наразі закрито через брак місць. Однак варто стежити за сайтом організації, оскільки незабаром набір може відновитися.

Творчі табори від “‎Незламної України” у 8 містах Польщі

Фундація “Незламна Україна” також пропонує денні табори  10:00-16:00) для дітей віком від 6 до 18 років. Заняття проходять у 8 містах Польщі з червня по серпень.

Програма «Навколо світу за 10 днів» обіцяє цікаві, творчі та інтелектуальні заходи для будь-якого віку. Діти вивчають українську, польську та англійську мови. Вступний внесок у табір становить 250 злотих з особи. У вартість входять легкі закуски: сік і печиво. Гаряче харчування в таборі не передбачене.

У липні відбудуться наступні табори:

 • Варшаві;
 • Кракові;
 • Вроцлаві;
 • Познані;
 • Лодзі;
 • Любліні;
 • Гданську;
 • Катовіце.

Старші учасники табору вчаться працювати в команді, розробляти бізнеспроекти, розвивати власні ідеї. Є також прості задоволення, такі як дні Tiktok, прогулянки та вечірки.

Щоб взяти участь, ви повинні заповнити онлайн-анкету та здійснити оплату принаймні за тиждень до початку вашої зміни.

Шкільний табір у школі в Лодзі

Щороку місто Лодзь організовує літні табори в школах для дітей 1-6 класів. Програми включають екскурсії в музеї, відвідування кінотеатру, театру, зоопарків і боулінгу.

Заняття проводять з 07:00 до 17:00.

Усі шкільні табори в Лодзі фінансуються місцевою владою, тому є безкоштовними. Однак за харчування батьки повинні платити 20 злотих на день. Зареєструвати дитину можна за посиланням.

«Літня спортивна школа» (Краків)

Під час літніх канікул у Кракові повним ходом триває міська ініціатива «Літні спортивні школи». Це денний активний відпочинок учнів молодших та старших класів загальноосвітніх та спеціальних опорних шкіл. Програма таких таборів на 70% складається зі спортивно-розважальних заходів з відвідуванням мотузкових парків та басейнів.

Найпопулярніші розваги тут:
Турніри з настільних ігор, музичні та танцювальні курси, курси самозахисту. Заняття проводяться п’ять днів на тиждень (6-8 годин на день). Безкоштовно, але за щоденне харчування батьки повинні платити. Дізнайтеся більше про табір у школах у Кракові – тут.

Безкоштовний відпочинок для дітей у Познані

Коли ваша дитина закінчить 1-3 класи, є чудовий шанс записати дитину в літній табір до школи в Познані. Але це не єдина можливість безкоштовного дозвілля, яке пропонує місто. Міська влада та ЮНІСЕФ фінансують табори для дітей віком від 6 до 19 років, які перебувають у складних життєвих обставинах. Тому українські біженці також можуть скористатися цією пропозицією.

Діти тут ніколи не сумують. Організатори організовують спортивні змагання, а також музичні та танцювальні курси.

Табори для українських дітей пропонує Чехія

Чехія також влаштувала відпочинок українських дітей влітку. Для них пропонуються безкоштовні або недорогі табори.

Допомога на відпустку для дитини

Українці, які проживають у Чехії, можуть отримати до 1000 чеських крон для фінансування літніх таборів, спортивних таборів, шкільних таборів та подорожей. Програма називається «Дайте дітям коло» (Darujeme kroužky dētem).

Для участі необхідно заповнити заявку. Наразі реєстрація закрита 16 червня, але ця допомога буде регулярно повторюватися, тому варто перевіряти на сайті проєкту на наявність оновлень.

Приміський табір для українських дітей (Прага)

Будинок дітей та молоді в Празі (Dům dětí a mádeze hlavní města Prahy) організовує приміські табори для українських школярів віком від 7 до 13 років. Зміна запланована на 7 – 11 серпня. Оскільки це денний табір, діти можуть перебувати з 08:00 до 16:00.

Корисна інформація: Чи підтримує Ірландія вступ України до ЄС?

За відпочинок у приміському таборі батьки мають заплатити 2250 крон (приблизно 95 євро). В цю вартість входить:

 • обід;
 • розважальна програма;
 • опіка двох україномовних педагогів.

Безкоштовні мовні курси для дітей та підлітків у Чехії

Центр інтеграції іноземців (CIC) пропонує влітку інтенсивні курси чеської мови для дітей та молоді. Заняття в Празі починаються наприкінці липня  на початку серпня. Українці можуть відвідувати ці мовні курси безкоштовно.

Вікова категорія:

 • Діти дошкільного віку (5-7 років).
 • Учні початкової школи (8-12 років).
 • Підлітки (13-15 років).

Зареєструватися на мовний курс можна тут.

Літні табори для українців у Німеччині

Німеччина пропонує не менш цікаві можливості для дитячого відпочинку. Зокрема, неповнолітні українці можуть взяти участь у скаутських програмах і придбати абонементи в десятки цікавих розважальних закладів Берліна.

Скаутські табори “Пласту”

Німецький “Пласт” організовує відпочинок для українських дітей. Це скаутські канікули, які включають прогулянки, навчання та розваги. Найпопулярніші заходи відбуваються в Гессені та Баварії.

Такі табори в Німеччині коштують дорого, вони коштують 420 євро для дітей молодшого віку та 450 євро для підлітків. Проте для українських іммігрантів діє знижка 50%. Тому вільний час у німецькому «Пласті» коштує 210 євро для українських юніорів і 225 євро для підлітків.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Деталі та реєстрація – тут.

Безкоштовний кемпінг у Калау

Волонтери та соціальні працівники в Німеччині допомагають дітям, які покинули країну після початку повномасштабного російського вторгнення, знайти друзів і адаптуватися. Наприклад, організація “Freie Jugendhilfe” організовує безкоштовний відпочинок для українських дітей у місті Калау. Зміни розпочинаються 12 серпня, табір розрахований на дітей віком від 10 до 17 років.

На учасників чекають екскурсії, графіті, творчі майстерні, майстер-класи з кулінарії та випічки, відкриті басейни, настільний футбол та інше.

Берлінський абонемент

У Берліні діти мають абонемент за 9 євро на відвідування басейнів, зоопарків і атракціонів. Це називається Super Holiday Pass. Завдяки абонементу діти віком до 18 років під час літніх канікул можуть безкоштовно відвідувати ковзанку чи басейн один раз на день. Діти можуть безкоштовно відвідувати зоопарк, Музей природної історії та сади Блітцер.

Для власників абонементів доступні сотні інших знижок.
Для відвідування музеїв, театрів, кінотеатрів, спортивних заходів, майстер-класів, екскурсій на човнах, поїздок на ферми тощо. Маленьким українцям у Берліні не доводиться нудьгувати.

Для отримання додаткової інформації про Super Holiday Pass перейдіть за посиланням.

Отже, європейські країни, які приймають українських біженців, пропонують багато можливостей зробити літнє дозвілля дітей цікавим та насиченим хорошими емоціями. Тому батькам не варто зволікати з рішенням і починати планувати літні табори для дітей вже зараз.

Читайте також: Безкоштовні місця для відпочинку в Ірландії

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *