Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Робота у відомих компаніях для біженців в Європі

0
11 місяців ago

Відомі компанії, такі як Amazon, Starbucks і Adidas серед 40 компаній, які найматимуть 250 000 біженців по всій Європі. Розповідаємо деталі в нашому матеріалі.

 

Багатонаціональні компанії, серед яких Amazon, Accenture, Starbucks і Adidas, зобов’язалися найняти та навчити понад 250 000 біженців протягом наступних трьох років.

Амбіційне оголошення напередодні Всесвітнього Дня Біженців на European Business Summit знаменує собою «найбільш значний список ділових зобов’язань, які коли-небудь впроваджували для просування економічної інтеграції біженців», – заявили в Tent Partnership for Refugees, мережі, яка стоїть за самітом.

Провідні бренди, зокрема Adidas, Accenture, Amazon, Hilton, PepsiCo та Starbucks, взяли на себе зобов’язання безпосередньо найняти понад 13 000 біженців і навчити понад 86 000.

Також цікаво дізнатись: ТОП 10 вакансій в Ірландії, що мають попит у 2023 році

Amazon візьме на роботу щонайменше 5000 біженців. Компанії, включаючи Accenture, Indeed і Microsoft, зобов’язалися навчати близько 40 000 біженців.

Ми пишаємося зобов’язанням, яке взяли на себе сьогодні. “Це відображає постійне прагнення Amazon підтримувати біженців у всьому світі”, – сказав Джей Офорі Агбока (J Ofori Agboka), який очолює відділ людських ресурсів Amazon у всьому світі.

“Що стосується працевлаштування, ми допомагаємо всім, чим можемо. Зокрема з юридичними послугами, консультаціями, наставництвом, навчальними програмами, підвищенням кваліфікації, вивченням мови”, – додав він.

«Наша мета — забезпечити людей повноцінною зайнятістю. Також важливо створити робочі місця, на яких вони зможуть процвітати та додавати цінність нашій компанії», — сказав містер Агбока Euronews Next.

Manpower Group і Randstad – одні з найбільших у світі кадрових агенцій. Компанії  також взяли на себе зобов’язання працевлаштувати близько 152 000 біженців.

Читати також: Вибори та голосування в Ірландії

Європа стикається з найбільшою кризою біженців з часів Другої світової війни

Мільйони людей були змушені покинути свої домівки після повномасштабного вторгнення росії в Україну в лютому 2022 року.

Відразу після вторгнення Європа надала дивовижну підтримку

«Вона зосереджена на негайній гуманітарній допомозі для всіх українців у вигляді притулку, їжі та медичної підтримки», – сказав Гідеон Мальц (Gideon Maltz), генеральний директор Tent Partnership for Refugee.

Але є й друга фаза, на якій українські біженці по всій Європі будуть “шукати роботу, наражаючись на великі труднощі”.

Почати спочатку

Однією з таких біженок була Дарія Седігі-Волченко, яка народилася і виросла в Києві. Вона залишила Україну після вторгнення росіянами в Київську область.

«Я прокинулася від звуків бомб. І мені було так страшно: за український народ, за власне життя», – розповіла вона Euronews про свій досвід вторгнення.

Читайте завжди актуальні новини та дізнавайтеся корисну інформацію на нашому сайті: U-in-EU УКРАЇНЦІ У ЄВРОПІ

Спочатку дівчина переховувалася у своєму підвалі. На той час вона працювала проєктний менеджером в українському уряді, намагаючись доставити гуманітарні вантажі у свою країну.

«Але моє життя в підвалі було важким. Я зрозуміла, що або стрибаю в машину і намагаюся вибратися, або залишаюся під російською окупацією», – сказала Дарія.

Вона приїхала до Польщі, маючи солідний професійний досвід і володіючи кількома мовами, в тому числі англійською та німецькою. Ці навички допомогли їй отримати роботу в Amazon Web Services.

У той час Amazon запускав Skills 4U – нову безплатний програму розвитку робочої сили, щоб допомогти українцям зробити кар’єру у сфері cloud computing. Компанія шукала проєктного менеджера, і Дарія отримала цю роботу.

Довелося починати все спочатку

«Я дуже хвилювалася, – згадувала вона. «Я просто втратила все своє життя і понад 15 років кар’єри, тож довелося починати все спочатку».

Біженці можуть зміцнити робочу силу і заповнити прогалини в трудових ресурсах

«Зобов’язання брендів і кадрових агентств надавати робочі місця і навчати біженців зміцнять робочі ресурси компаній, заповнять дефіцит робочої сили і стимулюватимуть європейську економіку, а також забезпечать значний дохід для біженців по всій Європі щороку», – сказав містер Мальц в інтерв’ю Euronews.

У 2022 році у Tent Partnership for Refugee мобілізували бізнес-спільноту США взяти на себе зобов’язання працевлаштувати понад 22 000 біженців і навчити понад 13 000 протягом наступних трьох років.

«Тоді ми підрахували, що це принесе близько 900 мільйонів доларів доходу для біженців», – додав генеральний директор.

Ми фактично знімаємо важкий тягар з суспільних і державних ресурсів

Гідеон Мальц зазначив, що «точна цифра економічного впливу Європейського саміту ще не відома. Очікується, що сукупно результати зобов’язань принесуть дохід понад 2 мільярди євро українським та іншим біженцям».

Зусилля, спрямовані на залучення приватного бізнесу до працевлаштування біженців, «були більш значними в Європі, ніж у США».

Але, за його словами, логіка проста.

«Коли біженці можуть самостійно себе забезпечувати, ми фактично знімаємо важкий тягар з суспільних і державних ресурсів. Йдеться не про дискримінацію на користь біженців. Це просто визнання того, що є багато кваліфікованих, досвідчених людей, які можуть бути ненавмисно пропущені, якщо їм доведеться проходити звичайний процес відбору”, – зазначив містер Мальц.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *