Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Триває грошова допомога від PCPM у Польщі

1
8 місяців ago
Background made of polish banknotes and coins (polish zloty)

Фундація РСРМ, а також NRC, GFFO й HelpAge продовжують надавати фінансову допомогу українським біженцям. Чи можна зареєструватися? Які умови отримання фінансової допомоги? Яка сума буде виплачуватися та як довго ще триватиме програма? Дізнайтеся про це у нашому матеріалі.

Хто з українців може отримати фінансову допомогу від PCPM

Зверніть увагу! Фундація більше не приймає нових заявок, а реєструє лише тих, чиї заявки вона вже отримала.

Фінансову допомогу від РСРМ можуть отримати сім’ї українських біженців, а також окремі особи. Для того, щоб отримати фінансову допомогу, потрібно відповідати певним критеріям. А саме:

 1. Ваша родина ще не отримувала фінансової допомоги жодної фінансової допомоги від інших гуманітарних організацій.
 2. Ви приїхали у Польщу починаючи з 15 лютого 2023 року й маєте номер Pesel, який ви отримали після цієї дати.
 3. Ви або хоча б хтось з вашої родини відноситься до вразливих категорій населення (старші особи (60+), люди з інвалідністю, самотні батьки/опікуни родини, вагітні або годуючі матері, особи, що потребують негайного медичного втручання або постійного лікування).

Також, є можливість отримати допомогу й тим, хто приїхав раніше цієї дати (після 24 лютого 2022 року). Для цього потрібно потрапляти хоча б під один з таких критеріїв:

 1. Ви не отримуєте фінансову допомогу від інших благодійних організацій і не отримували 6-місячну фінансову допомогу від РСРМ.
 2. Ви не отримуєте щомісячної соціальної допомоги від Польщі (за виключенням програми 500+ або іншої допомоги розміром до 200 злотих).
 3. Ви відноситеся до вразливої категорії населення: особи 60+, в родині яких немає осіб віком від 18 до 59 років, люди з інвалідністю з максимум однією особою в родині, яка має вік від 18 до 59 й люди, які мають хронічні захворювання й потребують постійного лікування, й мають у родині максимум одну особу віком від 18 до 59 років.

Отримати допомогу можна незалежно від місця проживання.

У яких польських регіонах реалізується фінансова допомога РСРМ?

Фундація PCPM повідомляє, що проєкт надання фінансової допомоги українським біженцям триває. Тим не менш, відтепер процес надання фінансової допомоги здійснюватиметься не у всіх польських регіонах, а лише у:

 • Варшаві;
 • Щецині;
 • Любліні;
 • Торуні;
 • Бигдощі;
 • Білостоці.

У цих шести польських регіонах та околицях обробка заявок на отримання гуманітарних виплат триватиме до серпня 2023 року. Це пов’язано зі зменшенням коштів фонду. Як зазначив Ян Висоцьки з фундації PCPM:

Ми отримали дуже багато заявок, тому що є багато людей, які потребують допомоги. Ми хотіли б надати допомогу по всій Польщі, але поки що можемо це зробити лише в п’яти воєводствах. І в цих регіонально обмежених групах біженців у нас дуже обмежувальні критерії для осіб, які мають право на допомогу. Кошти з програми, що фінансується Норвезькою радою у справах біженців (NRC) та GFFO – Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини та HelpAge, доступні людям похилого віку, людям з обмеженими можливостями та хронічними захворюваннями, тобто тим, хто не може подбати про себе.

На даний момент реєстрація призупинена. Подані заявки знаходяться в обробці. Зареєструватися можуть лише ті, хто вже отримав одноразовий код для реєстрації. У зв’язку з великою кількістю заявок видача кодів завершена. Дізнайтеся, яку ще фінансову допомогу можуть отримати українці у Польщі в 2023 році.

На яку саме фінансову допомогу від РСРМ можна розраховувати

В залежності від того, коли ви приїхали до Польщі, буде надаватися різна сума фінансової допомоги:

 • Якщо ви приїхали після 15 лютого 2023 року – 710 злотих на одну особу й 610 злотих на інших членів родини. Максимальна кількість осіб в родині, на яку буде надаватися допомога – 4. Гроші будуть нараховуватися упродовж 3 місяців.
 • Якщо ви приїхали до 15 лютого 2023 року – 1000 злотих на окрему особу з сім’ї. Допомога буде виплачуватися упродовж 6 місяців.

Увага! Через велику кількість бажаючих подання заявки не гарантує, що ви отримаєте фінансову допомогу. Раніше ми писали про фінансову допомогу від The $1K Project.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Як українцям зареєструватися на отримання фінансової допомоги від PCPM

Для того, щоб зареєструватися на отримання грошової допомоги, потрібно заповнити спеціальну анкету. Вона доступна за цим посиланням: https://forms.gle/iqjZD67PFcNmkxG39.

Під час заповнення анкети ви повинні будете відповісти на ряд запитань, щоб волонтери оцінили, чи потрапляєте від під критерії людей, яким потрібна грошова допомога. Уважно заповнюйте всі пункти анкети, щоб у вас була можливість отримати гроші. Також організатори наполегливо просять не подавати анкету більше одного разу, оскільки це може призвести до збою системи.

Мета цієї анкети – дозволити Фундації PCPM зрозуміти соціально-економічні ситуації українських родин, щоб надати їм належну допомогу у важкій ситуації.

Крім того, якщо ви зацікавлені в заповнені анкети, але з різних причин не можете зробити це самостійно, потрібно залишити свій номер телефону за цією формою: https://forms.gle/ar2nRZoj128yhy2G9. Після цього з вами повинні зв’язатися і надати подальші інструкції.

Пам’ятайте, що заповнення анкети не гарантує того, що ви отримаєте запрошення на співбесіду. І навіть якщо ви пройшли співбесіду, це не означає, що ви отримаєте грошову допомогу. У разі, якщо вам відмовили, це означає, що ви не потрапляєте під певні критерії. Оскаржити таке рішення не можна.

Побачити більше: Фінансова допомога від TERA для українців у Польщі

Стаття актуальна станом на 7 липня 2023 року.

Хто такі РСРМ

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM) – це фундація міжнародної допомоги. Вона заснована в 2006 році Войцехом Вільком й з тих допомогла тисячам нужденним. Наразі фундація допомагає Іраку, Непалу, Боснії, Перу, Уганді та Україні.

З самого початку російської агресії PCPM фундація активно допомагає українським біженцям, забезпечуючи їх житлом та усім необхідним.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

1 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Members
 • Активність
 • New
 • Online
 • Групи
 • Активність
 • Найновіші