Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Біржа праці в Польщі

0
8 місяців ago

Далеко не всім українцям, які приїхали в Польщу через війну, вдалося тут працевлаштуватися. Тож тим, хто досі не зміг знайти себе на польському ринку праці варто, звернутися до служби зайнятості в Польщі та скористатися всіма запропонованими можливостями.

Згідно зі Спецзаконом про допомогу українцям, які в’їхали до Польщі після початку російської агресії 24 лютого 2022 р., українські біженці мають право легально працевлаштуватися в країні без жодного дозволу на роботу. Можна шукати роботу самостійно, скориставшись даними Центральної бази пропозицій праці на державному порталі, багаточисельними сайтами для пошуку роботи, послугами локальних центрів допомоги українцям у Польщі або через спеціально розроблений мобільний додаток ePraca.

У ситуації, коли самостійно знайти роботу не вдається, громадяни України в Польщі можуть скористатися безплатною допомогою повітового (районного) або воєводського (обласного) центрів зайнятості, яких налічується понад 350 на польських теренах.

Зміни що стосуються допомоги по безробіттю

З 1 січня 2024 року повинні вступити в силу зміни, що стосуються надання допомоги по безробіттю. Завдяки новому Закону про професійну діяльність в Польщі будуть впроваджені такі нововведення:

 1. Збільшення допомоги по безробіттю для осіб, які мають до 5 років стажу роботи;
 2. Надання доступу до онлайн-консультацій зі спеціалістом зі служби зайнятості;
 3. Заборона зняття з обліку безробітних за відмову від посади, яку запропонує служба зайнятості. Тобто тепер вакансії будуть підбиратися максимально під критерії, які зазначить безробітний;
 4. Можливість обрати будь-який центр зайнятості, незалежно від того, де безробітний зареєстрований;
 5. Впровадження центральної бази резюме, що дозволить суттєво скоротити терміни пошуку роботи.

Також, згідно з нововведеннями, батьки, що виховують дітей, будуть мати пріоритетність від служб зайнятості. А для осіб, що планують відкривати свій власний бізнес, буде впроваджена додаткова підтримка. На додаткову підтримку також зможуть розраховувати особи, що тільки влаштувалися на роботу.

Які можливості надає українцям реєстрація в Польщі на біржі праці

Звернувшись до служби зайнятості в Польщі, ви зможете самостійно користуватися Центральною базою вакансій в режимі онлайн, отримувати інформацію про доступну допомогу від інших державних установ та фондів, а також скористатися послугами професійної консультації щодо планування кар’єри. Також, за необхідності, вам буде надана підтримка у зміні кваліфікації та вибору відповідної професії для адаптування до потреб місцевого ринку праці. Більше того, зареєструвавшись в польській службі зайнятості як безробітний, ви матимете право на:

 • безплатні курси польської мови та/або професійне навчання за обраним напрямком;
 • фінансування витрат нострифікації диплома або на проведення процедури підтвердження завершення навчання на певному рівні;
 • дофінансування відкриття господарської діяльності;
 • відшкодування витрат на догляд за дитиною до 7 років або утриманцем тощо.

Крім цього, маючи статус офіційного безробітного в Польщі, ви отримуєте страхування NFZ. Воно буде оплачуватись коштом держави й розповсюджуватися на чоловіка/дружину та дитину, яка ще вчиться в школі чи університеті та має менше 26 років.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Виплати по безробіттю в Польщі

У Польщі для підтримки безробітних громадян передбачена гарантована соціальна виплата – Zasiłek dla bezrobotnych. Але, щоб отримати фінансову підтримку від Управління соціального захисту (ZUS), безробітний має відповідати певним умовам: до моменту втрати роботи легально працювати в країні не менше одного року та під час цього періоду отримувати принаймні мінімальну заробітну платню, з якої здійснювалися відрахування на соціальне страхування та до Фонду праці. Тривалість цієї виплати залежить від фінансових можливостей конкретного воєводства – зазвичай допомога пропонується на строк від 3 до 12 місяців. А розмір цієї матеріальної підтримки формується з урахуванням реального трудового стажу, який безробітний може підтвердити.

Чи можуть українці отримати Zasiłki dla bezrobotnych?

Українці, які втратили роботу через війну в Україні та наразі зареєструвалися в Польщі як безробітні, можуть отримувати увесь спектр допомоги від центру зайнятості, але не мають права претендувати на Zasiłеk dla bezrobotnych. Тим не менш, варто зазначити, що допомогу по безробіттю згідно з національними правилами можуть оформити громадяни України, які безпосередньо перед реєстрацією у відповідній повітовій службі праці як безробітні безперервно працювали на території Республіки Польща не менше 6 місяців. У такій ситуації для отримання виплат по безробіттю потрібно:

 • стати на облік у відповідній районній службі зайнятості як безробітний;
 • заповнити заяву на отримання права на допомогу по безробіттю;
 • додати до заяви пакет документів (довідка або рішення районної служби праці про статус безробітного, довідка з роботи з Польщі, доручення з рахунками).

Надані копії документів мають бути завірені в повітовій/воєводській службі праці. Заяву необхідно принести до місцевого офісу ZUS особисто або надіслати звичайною поштою чи через платформу ePUAP з використанням електронного підпису/довіреного профілю. Період і розмір допомоги по безробіттю визначаються національним законодавством.

Як у Польщі зареєструватися в центрі зайнятості

Зареєструватися як безробітний у Польщі можна двома способами:

 • особисто прийти в центр зайнятості за місцем проживання – з собою потрібно мати номер банківського рахунку та оригінали паспорту (якщо є діти, і дітей), номеру PESEL (і дітей);
 • онлайн – електронна реєстрація здійснюється на урядовій сторінці, до електронної заяви потрібно буде додати скани вище вказаних документів.

Статус безробітного надається в день реєстрації в управлінні праці і втрачається, коли людина отримує офіційну роботу або не дотримується зобов’язань, що тягне за собою постановка на облік. Більше дізнатися про процедуру реєстрації на біржі праці та всі пов’язані з цим питання можна за «зеленою лінією» інформаційно-консультаційного центра служби зайнятості.

Як отримати грошові виплати від біржі, якщо ви самостійно знайшли роботу

Якщо ви знайшли роботу, то ви все одно маєте право розраховувати на виплати від біржі праці. Сума цієї допомоги становить 50% від допомоги по безробіттю. Максимально можна отримати 620,40 злотих брутто. Також ця допомога виплачується половину часу від того, за яким ви повинні були отримувати допомогу по безробіттю.

Право на отримання допомоги мають:

 • Ті, хто за рішенням служби зайнятості мають право на допомогу;
 • Ті, хто знайшли роботу за допомогою самостійного пошуку;
 • Ті, хто знайшли роботу за допомогою служби зайнятості але працюють на громадських роботах і отримують зарплатню меншу за мінімальну.

Побачити більше: Статус шукача праці в Польщі

Для отримання допомоги вам потрібно підготувати пакет документів. Це такі документи як:

 1. Заява. Приклад заяви можна побачити за посиланням;
 2. Форма від роботодавця про те, що він прийняв вас на роботу;
 3. Трудовий договір, який ви підписали з вашим роботодавцем.
 4. Довідку про ваші доходи.

Заявка подається до служби зайнятості у вашому місті. Майте на увазі, що якщо ви знайшли роботу за кордоном Польщі або влаштувалися на своє попереднє місце роботи, вам не будуть виплачувати допомогу. Також, якщо ви втратите роботу після того, як вам почнуть нараховувати цю допомогу, ви будете позбавлені права на її отримання.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Members
 • Активність
 • New
 • Online
 • Групи
 • Активність
 • Найновіші