Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Де отримати продукти харчування зі знижкою або безкоштовно в Німеччині?

1
8 місяців ago

Українці, які знайшли прихисток від російської агресії у Німеччині, щотижня можуть отримувати харчів на пів сотні євро у так званих «Тафелях» та «Фудшерінгах» та інших платформах. Так у цій країні називають «продовольчі банки». Виробникам вигідно безкоштовно віддати туди свої нерозпродані залишки харчів. Ми дізналися, як це працює у Німеччині та як українцям стати учасником «безкоштовного харчування». Сьогодні ми розберемося в цих питаннях в нашій статті.

Що таке «безкоштовне харчування» або «зі знижкою» в Німеччині та які є платформи і ресурси?

Багато українців влаштувавшись на роботу в ФРН задаються питанням як економити та як пережити інфляцію в країні, розглядають різні варіанти моделювання власного бюджету. У Німеччині часто в багатьох супермаркетах продають продукти харчування, які не мають довгого терміну зберігання, за нижчою ціною. Це продукти, термін придатності (Mindesthaltbarkeitsdatum (MHD)) яких незабаром закінчиться. Термін придатності вказує на те, що продукт, ймовірно, вже не придатний до вживання. Але дуже часто їжу можна ще використовувати. Ці продукти ви знайдете в холодильній вітрині. Це відноситься і до продуктів харчування, які консервуються або не потребують охолодження. Зазвичай вони знаходяться в додатковому кошику і позначені цінником, на якому вказана ціна зі знижкою.

Також є платформи, де можна отримати їжу в подарунок. Там люди пропонують продукти харчування, які їм більше не потрібні, або ж збирають невикористані продукти з супермаркетів, пекарень та ресторанів, щоб роздати їх. У багатьох містах також існують пункти видачі їжі – місця, куди люди приносять їжу, а інші можуть її звідти забрати.

Де можна забрати продукти? Надлишки фруктів, овочів і хліба, а також молочні продукти, солодощі, іншу їжу, можна отримати від закладів та організацій, що беруть участь у фудшерінгу, або в громадських холодильниках, встановлених у місті, або бажаючі поділитися продуктами можуть передати її координатору, якого можна викликати додому. Тепер давайте розберемося більш детальніше.

Соціальні магазини Tafel (Тафель) і як там можна зареєструватися?

Соціальні магазини Tafel, 960 точок, це є некомерційною організацією та допомагають особам, які не мають багато грошей. Люди, яким бракує коштів (наприклад, особи з низьким доходом або отримувачі допомоги від соціальної служби чи центру зайнятості) отримують в магазинах фонду Tafel продукти харчування та засоби гігієни, сплачуючи лише частину вартості або передаються безкоштовно.

Щоб отримати продукти в магазинах Tafel, потрібно мати картку клієнта Tafel, що підтверджує вашу потребу у фінансовій підтримці. Щоб отримати таку картку, зверніться до адміністрації Tafel, надайте своє посвідчення особи, довідку про реєстрацію, довідку про доходи або довідку від центру зайнятості чи соціальної служби(наприклад, повідомлення про допомогу для прохачів притулку, повідомлення ALG-II, повідомлення про базове забезпечення, повідомлення про пенсію). Наразі Tafel e.V. також надає допомогу українським біженцям. Їм необхідно показати український паспорт (або посвідчення особи), свідоцтва про реєстрацію. Tafel e.V., до якого ви звернетесь, перевірить, чи маєте ви право на отримання продуктів харчування і видасть вам довідку про право на отримання допомоги. Після проходження реєстрації Ви зможете отримувати продукти в пунктах роздачі Тафель. Адресу можна знайти під вашим містом або громадою під пропозиціями, або тут. Наприклад, тут можете знайти адреси пунктів роздачі продуктів Tafel в Берліні.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Безкоштовні продукти в Foodsharing для українців у Німеччині

Однією з таких платформ є foodsharing. На сайті foodsharing.de можна знайти карту Німеччини. Там можна побачити, де скрізь роздають їжу. Тут представлена вся інформація про те, як швидко поділитися надлишками продуктів. Це можуть зробити як приватні особи, так і супермаркети, їдальні, кафе та ресторани.

На майданчику є подібна карта з розташуванням ярмаркових перегородок і холодильників, де можна залишити і взяти продукти. Натиснувши на значок, де розташований фудшерінг, ви можете отримати інформацію про те, які продукти там пропонуються.

Завдяки цьому майданчику щодня доходять до своїх адресатів близько 10 000 кілограмів їжі та продуктів із пекарень, супермаркетів і підприємств харчової промисловості. Бенефіціарами є нужденні та члени спільноти.

На сайті легко зареєструватися як той, хто віддає надлишки, або той, хто готовий її приймати. Жодних обмежень при цьому ні для однієї, ні для іншої сторони немає.

Де отримати продукти харчування зі знижкою або безкоштовно в Німеччині? Безкоштовна їжа в Німеччині у Fairteiler для українців

У різних громадських місцях, на ярмарках, у магазинах встановлено так звані виставкові перегородки – громадські холодильники. У них будь-хто може покласти їжу, у якої ще не закінчився термін придатності, або ж узяти необхідну кількість продуктів. Це зручно і швидко – не потрібно ні в кого питати дозволу. А скільки можна взяти їжі? Обмежень немає. Вважається, що будь-яка нужденна людина візьме стільки продуктів, скільки вважає за потрібне, для однієї себе чи на всю сім’ю.

Нижче адреси в Берліні:

 1. Kulturlabor Trial & Error. Адреса: Braunschweiger Str. 80 12055 Berlin-Neukölln
 1. Chasinho. Адреса: Lenaustr. 25 12047 Berlin-Neukölln
 1. MGH Wassertor 48 e.V. Адреса: Wassertorstr. 48 10969 Berlin-Kreuzberg
 1. Kräuter Tee & Gesundheit. Адреса: Anzengruberstr. 1112043 Berlin-Neukölln
 1. Fairteiler Tommy-Weisbecker-Haus. Адреса: Wilhelmstrasse 9 10963 Berlin (у дворі) Район Кройцберг.
 1. Проект будинку M29. Адреса: Malmoer Strasse 29 10439 Berlin Prenzlauer Berg
 1. У судовому дворі району Веддінг. Адреса: Gerichtstraße 12, 13347 Berlin

Що таке «Good To Go» в ФРН?

За допомогою Too Good To Go ви можете врятувати їжу з ресторанів, кав’ярень, готелів або пекарень, які є в додатку. Надлишки та ідеальні продукти не викидаються наприкінці дня, а потрапляють до пакунка з сюрпризом. Ви можете купити пакет із сюрпризом у додатку за дуже заниженою ціною, а потім забрати своє замовлення прямо з магазину. Вміст завжди буде для вас сюрпризом. Ви отримуєте смачну їжу за відмінною ціною і допомагаєте в боротьбі з харчовими відходами. Щоб дізнатися, які пакети доступні у вашому регіоні, просто відкрийте додаток, знайдіть магазин, де ви хочете заощадити на продуктах, і купуйте безпосередньо. Вам покажуть, у який час вам потрібно бути на місці, і ви зможете просто показати своє замовлення персоналу на місці. Завантажте з App Store або Google Play.

Що таке «Mundraub.org»?

А ось ще один цікавий інтернет-майданчик – Mundraub.org. На сайті mundraub.org можна знайти фруктові дерева по всій Німеччині. Там ви можете безкоштовно збирати свої фрукти. У Німеччині досить багато садів і земельних ділянок, де ростуть плодові дерева та чагарники. На сайті позначені місця, де можна збирати врожай абсолютно безперешкодно і в будь-якій кількості. Тільки в районі Берліна відзначено на карті понад 2000 таких ділянок. Можна вирушити за вказаною адресою і абсолютно легально збирати там яблука, груші, сливу, ожину, вишню, горіхи та інші дари природи. Тут же користувачі діляться і рецептами компотів і варення, пирогів і кондитерських виробів. Зручно, чи не так?

Які санітарні вимоги до фудшерінгу в Німеччині?

Волонтери фудшерінгу щодня стежать за чистотою холодильних камер і полиць для їжі. Вони регулярно миють холодильне обладнання, стежать за тим, щоб там не перебували прострочені продукти, прибирають їжу, яка виявилася незатребуваною або стала непридатною.

Але й ті, хто приносить і залишає їжу, можу взяти участь у прибиранні. Поруч із кожним холодильником стоять відра і лежить необхідний інвентар, за допомогою якого можна навести лад.

Для хлібобулочних виробів і кондитерки окремо виставлені скляні вітрини, обладнані так, щоб випічка зберігалася свіжою.

Довідка: Акція фудшерінгу була запущена 2012 року і поширилася на багато міст Німеччини, Австрії, Швейцарії та інших країн Європи. На сьогодні в ній бере участь понад 200 000 користувачів.

Підраховано, що в середньому європеєць викидає в сміттєвий бак понад 80 кг якісних продуктів. Завдяки фудшернінгу цю кількість можна різко скоротити і спрямувати їжу тим, кому вона необхідна.

У Німеччині давно й успішно працює система фудшерінгу – коли люди можуть ділитися надлишками їжі з тими, хто цього потребує.

Двостороння вигода – економія і турбота

Суть фудшерінгу проста і зрозуміла – люди, у яких продуктів харчування забагато і вони не знають, як ними розпорядитися, можуть віддати їх безоплатно для тих, хто їх потребує. Це актуально для кафе, їдалень і ресторанів – приготували забагато порцій, не розрахували купівельний попит, а їжа ще не пропала і термін придатності не минув. Багато запасливих господинь із жалем дивляться на молочні продукти, ковбаси, соки та консерви, термін придатності яких ось-ось закінчиться, а з’їсти їх уже ніхто не встигне. І тоді зайві продукти можуть взяти участь у системі фудшерінг. Вигода для тих, хто ними скористається, очевидна, адже можна економити заробітню плату.

Які продукти можна принести і залишити?

Тут існують залізні правила, які зводяться до одного принципу: віддавати тільки те, що з’їв би без побоювання сам і члени твоєї родини. Це можуть бути молочні та м’ясні продукти, термін придатності яких ще дозволяє їх вживати в їжу, але скоро спливе. Випічка і хлібобулочні вироби, крупи, консерви, олія і вершкове масло, фрукти і овочі – обмежень за асортиментом немає, хоч червону і чорну ікру або шоколадний торт з ананасами принось.

Заборона діє тільки на два види продукції:

 • із вичерпаним терміном придатності;
 • неприпустимо пропонувати швидкопсувні продукти (м’ясний фарш, сире м’ясо і рибу, різні напівфабрикати, а також страви, до складу яких входять яйця).

Все інше можна нести в необмежених кількостях. Ділитися надлишками їжі – це досить гарна традиція, яка дає можливість заощадити та підтримати людей, які цього потребують. Німеччина – це країна яка не тільки радо зустрічає українських біженців, а й дає можливість знайомитися з новим соціальним укладом та ділиться цікавим досвідом, який можна перейняти.

Читайте також: Як українцям зменшити податки в Німеччині?

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

1 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Members
 • Активність
 • New
 • Online
 • Групи
 • Активність
 • Найновіші