Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Деякі українці отримуватимуть соціальну допомогу замість пенсій

0
8 місяців ago

Деякі категорії українців після виходу на пенсію отримуватимуть соціальну допомогу. При цьому, вона буде виплачуватися замість пенсії. Але це стосується не усіх українців.

Хто буде отримувати соціальну допомогу замість пенсії?

З 1 січня 2023 року для того, щоб отримувати пенсію, потрібно мати щонайменше 60 років. Втім, в залежності від віку, можуть відрізнятися вимоги до стажу. Наразі вимоги такі:

 1. Для отримання пенсії з 60 років – 30 років стажу.
 2. Для отримання пенсії з 63 років – 20 років стажу.
 3. Для отримання пенсії з 65 років – від 15 до 20 років стажу.

Втім, вимога щодо отримання пенсії з 65 років є змінною з кожного року. Наразі планується, що ситуація виглядатиме таким чином:

 • З 2024 року – від 15 до 21 року стажу.
 • З 2025 року – від 15 до 22 років стажу.
 • З 2026 року – від 15 до 23 років стажу.
 • З 2027 року – від 15 до 24 років стажу.
 • З 2028 року – від 15 до 25 років стажу.

Але існують випадки, коли навіть по досягненню 65 років працівнику й далі бракує трудового стажу. І саме в цьому разі буде призначатися соціальна допомога замість пенсії. Це так звана соціальна пенсія за віком, яка призначається згідно з постановою Кабміну №1098. Для того, щоб її отримувати, потрібно звернутися до органів соцзахисту за місцем прописки. Соціальна пенсія перераховується кожні 6 місяців.

Існують, однак, випадки, коли на соціальну стипендію розраховувати не можна. І це такі випадки як:

 1. Середня місячна сума доходу на кожну особу сім’ї протягом попередніх шести місяців перевищує 100% рівня прожиткового мінімуму для осіб, які не можуть працювати.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

 1. Особа, яка подається на соціальну допомогу, має пенсію або вже отримує соціальну допомогу, працює або займається іншою діяльністю, що приносить дохід.
 2. Протягом року перед зверненням за допомогою, хтось з членів сім’ї здійснив покупку або оплатив послуги на суму понад 50 тисяч гривень.
 3. Під час вибіркової перевірки були виявлені додаткові джерела заробітку для забезпечення життя, які не були зазначені в декларації про доходи та майно.
 4. Особа або члени її сім’ї мають другу квартиру або будинок, при умові, що загальна площа проживання перевищує 21 квадратний метр на кожного члена сім’ї, а також додатково 10,5 квадратного метра на сім’ю, або володіють більш ніж одним автомобілем (іншим транспортним засобом, механізмом).

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Members
 • Активність
 • New
 • Online
 • Групи
 • Активність
 • Найновіші