Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Нестача робочої сили в Польщі

0
11 місяців ago

Не дивлячись на те, що з початком повномасштабної війни в Україні до Польщі в’їхали мільйони українських біженців, Польща відчуває брак робочої сили. Це пов’язане з тим, що більшість таких біженців не в стані працювати на посадах, на яких у Польщі брак фахівців.

В яких саме галузях не вистачає робочої сили в Польщі

У червні 2023 року понад 50% компаній у Польщі стикнулися з тим, що вони відчувають брак робочої сили. Особливо це відчувається у таких галузях:

  • Будівництво.
  • Промисловість.
  • Рибне виробництво.
  • М’ясне виробництво.

На такі вакансії зазвичай працевлаштовуються чоловіки, у тому числі й українці. Українські чоловіки часто приїжджали до роботи у Польщі до початку повномасштабного вторгення. Але наразі ситуація ускладнюється тим, що більшість українських чоловіків не мають права перетину кордону. А інші іноземці не можуть заповнити брак працівників.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Українські біженці, серед яких більшість – це жінки, працюють в Польщі. Втім, як правило, на інших посадах. Це можуть бути вакансії з готельно-ресторанного бізнесу, склади одягу, прибирання, догляд за літніми людьми тощо. Частина також влаштована за фахом. Тож, як правило, жінки обирають собі вакансії, які більш відповідають їх навичкам та не є фізично важкими.

На кінець 2022 року в Польщі більш за все іноземці працювали у таких галузях:

  1. Транспорт і логістика.
  2. Готельно-ресторанний бізнес.
  3. Будівництво.

Також на дефіцит робочої сили впливає й початок сезонних робіт. Але здебільшого польські промислові компанії залежать саме від іноземної робочої сили. В тому числі й від української.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *