Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

У Польщі зростає кількість хворих на енцефаліт

3
8 місяців ago

У Польщі зростає кількість хворих на енцефаліт: останнім часом польські медики констатують збільшення випадків кліщового енцефаліту й хвороби Лайма. Кількість хворих дуже велика й це викликає хвилю занепокоєння серед лікарів. В порівнянні з 2022 роком, у 2023 кількість хворих зросла на 30%.

Збільшення випадків хвороби Лайма й енцефаліту

Упродовж останніх двох тижнів у Польщі різко збільшився приріст хворих на кліщові хвороби. За ці два тижні було зафіксовано 1500 випадків хвороби Лайма й 30 випадків енцефаліту. Більш того, з початку 2023 року було зафіксовано понад 7 тисяч випадків хвороби Лайма й понад 100 випадків енцефаліту. Це невтішні дані, оскільки вони свідчать про те, що з минулого року кількість хворих зросла на 30%.

Експерти вважають, що причиною приросту кількості хворих може бути глобальне потепління. Через нього зросла кількість кліщів та комарів, які переносять ці хвороби. Зокрема, це відбувається й у Польщі. Теплі зими впливають на те, що кліщі можуть становити небезпеку упродовж цілого року, а не в окремі сезони, як це було раніше.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Як правило, кліщі знаходяться у високій траві та у кущах. Тому якщо ви плануєте прогулюватися маршрутом, де знаходиться щільна рослинність, дотримуйтеся таких правил:

 1. Перед виходом на прогулянку застосуйте засіб проти комах.
 2. Надягніть довгі брюки, високе взуття та верх з довгими рукавами. Бажано, щоб одяг був у яскравих кольорах.
 3. Уникайте місця, де дуже щільна рослинність.
 4. Після повернення з прогулянки уважно огляньте своє тіло на предмет наявності кліщів.

Ці методи не допоможуть захиститися від кліщів на 100% але значно знизять ризики. Крім того, фахівці також радять відмовитися від уживання непастеризованого молока й похідних продуктів. Існує ризик, що ці продукти надходять від тварин, які заражені кліщовим енцефалітом або хворобою Лайма.

Читайте також: Триває грошова допомога від PCPM у Польщі

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

3 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Members
 • Активність
 • New
 • Online
 • Групи
 • Активність
 • Найновіші