Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Як відкрити індивідуальне підприємництво в Польщі?

0
10 місяців ago

Усі особи з України, які приїхали до Польщі, також мають змогу відкрити бізнес у цій країні. Ми пояснимо, як відбувається цей процес та які умови мають бути виконані, щоб відкрити компанію у Польщі.

Коли громадянин України може відкрити компанію у Польщі?

Для того, щоб особи з України могли розпочати бізнес у Польщі, вони повинні відповідати двом необхідним умовам. По-перше, їхнє перебування в цій країні має бути законним. Це означає, що кожен, хто прибув до Польщі після 24.02 і вирішив залишитися тут, матиме таку можливість. Однак якщо ви прибули до Польщі раніше, то потрібно мати право на проживання, тобто постійний або тимчасовий дозвіл на проживання, свідоцтво про тимчасовий захист або паспорт – якщо ви користуєтеся безвізовим режимом.

Друга умова, яку необхідно виконати для створення індивідуального підприємництва – це наявність номера PESEL.

Як створити індивідуальне підприємництво?

У Польщі існує безліч форм ведення підприємницької діяльності, проте найпопулярнішою є індивідуальне підприємництво. Таке індивідуальне підприємництво можна безкоштовно зареєструвати на сайті https://www.biznes.gov.pl/pl/, якщо у вас є довірений профіль. Ви також можете піти до найближчого міського або муніципального офісу та заповнити бланк заяви на місці. Вам доведеться підтвердити свою особу, тому при собі необхідно мати дійсний документ. Створення індивідуального підприємництва не потребує певного капіталу, і ви можете вибрати ту форму оподаткування, яка вам підходить. Що важливо, відкриття індивідуального підприємництва є безоплатним.

При подачі заяви насамперед необхідно вказати:

– Ваші персональні дані

– номер вашого документа, що посвідчує особу, номер PESEL

– інформація про вашу національність

– Ваша адреса проживання та робоча адреса

– вигадана назва вашого бізнесу – у випадку бізнесу однієї людини це зазвичай ваше ім’я та прізвище, деякі люди також вирішують вибрати унікальну назву, яка, однак, повинна відображати характер нашого бізнесу

– Коди PKD (Польська класифікація видів діяльності) – вказують на види бізнесу, які ми ведемо. Список кодів PKD можна знайти ТУТ.

– якщо ми плануємо найняти співробітників – ми повинні надати їх список

– Запланована дата початку підприємницької діяльності

– дані податкової інспекції, розташованої за місцем проживання

Важливо відзначити, що коли наше перебування перестає бути законним, така діяльність буде видалена із CEIDG. Поправка до спеціального закону також передбачає нові умови для осіб, які ведуть свій бізнес у Польщі.

Діяльність індивідуального підприємця та оподаткування

Кожна особа, яка веде індивідуальну підприємницьку діяльність, також має подати декларацію про вибір форми оподаткування. У цьому випадку у нас є чотири варіанти на вибір:

– оподаткування за загальними правилами – воно буде накладено на нас автоматично, якщо ми не вкажемо жодної іншої форми оподаткування. Воно передбачає, що ми сплачуємо 17% податку до 85528 ​​злотих доходу, а якщо наш дохід вище – то 32%.

– фіксований податок у розмірі 19%.

– Одноразова сума від зареєстрованого доходу – оподаткування за спрощеними правилами, що становить від 2% до 17% від доходу.

– податкова картка – сплата податку, який залежить від доходу підприємства, а накладається зверху вниз податковою службою.

Побачити більше: Як здати на водійські права українцям в Польщі?

У вас є ще питання щодо одноосібного володіння? Ви можете зателефонувати на гарячу лінію за номером 801 055 088 або 22 765 67 32 (з понеділка по п’ятницю, з 7 ранку до 5 вечора).

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *