Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Зростання кількості біженців через війну в Україні

1
8 місяців ago

Зростання кількості біженців через війну в Україні: вона призвела до найбільшого  зростання кількості біженців та переміщених осіб у світі за десятиліття. Розповідаємо деталі в нашому матеріалі.

 

За даними Управління ООН у справах біженців (UNHCR), війна в Україні спричинила найбільше глобальне зростання кількості людей, вимушено переміщених через переслідування, конфлікти, насильство та порушення прав людини, за десятиліття.

У 2022 році кількість переміщених осіб зросла на 21 відсоток і на кінець року становила приблизно 108,4 мільйона. Відповідно до звіту UNHCR, у травні 2023 року ця цифра, ймовірно, перевищила 110 мільйонів. Найбільшими чинниками зростання є  війна в Україні та Судані.

Ці цифри вказують на те, що деякі люди занадто жваво реагують на конфлікт, але надто повільно знаходять рішення

«Наслідком цього є спустошення, переміщення та страждання для кожного з мільйонів людей, насильно вигнаних зі своїх домівок», – сказав Філіппо Гранді, Верховний комісар ООН у справах біженців.

Раніше ми писали: біженці з України зазнають утисків

У звіті також йдеться, що загальна кількість біженців у всьому світі зросла до кінця 2022 року на рекордні 35 відсотків, або на 8,9 мільйона, і досягла 34,6 мільйона. Збільшення відбулося в основному через людей з України та переглянутих даних за кількостю афганців в Ірані та Пакистані.

Офіційні дані на кінець 2022 року

Біженці, люди в ситуаціях, подібних до біженців, та інші, які потребують міжнародного захисту, за країнами походження на кінець 2022 року:

 • Сирія 6,547,800
 • Україна 5,679,900
 • Афганістан 5,661,700
 • Венесуела 5,451,800
 • Південний Судан 2,295,000
 • М’янма 1,253,100
 • Демократична Республіка Конго 931,900
 • Судан 836,800
 • Сомалі 790,500
 • Центральноафриканська Республіка 748,300

На кінець 2022 року понад 16 відсотків біженців у світі становили українці. Їх кількість зросла з 27,3 тис. на кінець 2021 року до 5,7 млн ​​на кінець 2022 року. За даними UNHCR у перші дні війни в Україні понад 200 000 біженців щодня шукали безпеки  спочатку в сусідніх з Україною країнах.

Наприкінці 2022 року 11,6 мільйона українців залишалися переміщеними особами. З них 5,9 мільйона в межах своєї країни та 5,7 мільйона на території сусідніх країн. Це призвело до найбільшої вимушеної міграції з часів Другої світової війни.

Ця доповідь є справжнім звинуваченням стану нашого світу, який стає все більш небезпечним і непередбачуваним

«Тривалі конфлікти в багатьох місцях, відсутність безпеки та порушення прав сприяють розповсюдженню цієї проблеми», – сказав Меттью Солтмарш, голова відділу новин і ЗМІ UNHCR.

Вплив загальносвітових воєнних конфліктів на міграційні процеси

Вторгнення в Україну призвело до найбільшої кризи вимушеного переміщення з точки зору масштабів і швидкості у 2022 році. Проте тривалі конфлікти і небезпека в інших частинах світу також впливають на ці дані.

У квітні 2023 року в Судані спалахнули бої між армією та воєнізованими формуваннями RSF, що призвело до руйнівних наслідків для цивільного населення.

«Цього року збільшення було зумовлене в основному ситуацією в Судані. Конфлікт, починаючи з квітня, спричинив зростанню кількості біженців до майже півмільйона. Також майже втричі збільшилась кількість внутрішньо переміщених осіб», — зазначив пан Солтмарш.

Під час бойових дій у Судані загинуло щонайменше 190 дітей. Кількість людей, які відчувають гостру нестачу їжі в країні, за оцінками, зросте більш ніж на два мільйони протягом наступних трьох-шести місяців.

У М’янмі ситуація також залишається надзвичайно серйозною. Станом на кінець травня 2023 року кількість вимушено переміщених осіб зросла на 331 600 порівняно з кінцем 2022 року та становила 1,8 мільйона. Кількість внутрішньо переміщених осіб у Демократичній Республіці Конго зросла до 6,2 млн.

UNHCR звітувало про примусове переміщення протягом десятиліть, але має вирогідні дані з початку 2000-х років.

Читайте також: Безкоштовні місця для відпочинку в Ірландії

Загалом, міжнародна спільнота потребує додаткових зусиль

«Політики повинні зосередитися на встановленні миру, а також на продовженні надання фінансової підтримки для задоволення потреб вимушено переміщених осіб», – додав пан Солтмарш.

«До кінця 2022 року UNHCR отримало трохи більше від половини фінансування, необхідного на рік; 12 наших операцій були хронічно недофінансовані, але зараз ми реагуємо на надзвичайні ситуації більше, ніж будь-коли», – The Guardian

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

1 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Members
 • Активність
 • New
 • Online
 • Групи
 • Активність
 • Найновіші