Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Більшість українців не записані до польської школи

1
10 місяців ago

Нещодавно ООН разом з ЮНІСЕФ оприлюднили нові дані щодо того, скільки українських дітей відвідують школу в Польщі. Не дивлячись на те, що вже минуло понад 500 днів повномасштабної війни, більше 50% українських учнів не відвідують польські школи.

Чому українські діти не відвідують польські школи

Минуло вже понад 500 днів повномасштабної війни. У зв’язку з воєнними діями в Україні величезна кількість українців проживає в Польщі. Більша частина біженців – це матері з дітьми. Але навіть не дивлячись на те, що війна триває вже понад рок, величезна частина українських учнів досі не відвідує польські школи.

 

Читайте також: Безкоштовні курси польської для українських дітей

У Польщі біженці з України становлять 4 відсотки всіх зареєстрованих учнів, а у понад 85 тисячах класів вчиться принаймні один учень-біженець. Майже половина дітей-біженців з України – 173 тисячі – наразі зареєстровані в польській системі освіти, включаючи початкові та середні школи. Приблизно кожен п’ятий (22%) український учень у віці старшої школи навчався в польській школі наприкінці минулого навчального року.

Достеменно невідомо чому інша половина українських учнів не відвідує польські школи. Втім, експерти припускають, що вони просто продовжують навчання у своїх українських школах в режимі онлайн.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Агенції ООН з питань дітей та біженців – ЮНІСЕФ та УВКБ ООН закликають батьків біженців реєструвати своїх дітей в польських школах. Вони зазначають, що навчання онлайн може бути малоефективним. Крім того, навчання в польській школі дасть дітям шанс інтегруватися в польське суспільство та соціалізуватися.

Серед інших можливих причин, через які українці не відвідують школи в Польщі:

  1. Високе навантаження у польській школі.
  2. Проблеми з адаптацією у новому колективі.
  3. Страх подальшого навчання в польських університетах.
  4. Зменшення підтримки учнів з України в польських школах.

Також багато учнів вірять, що вони вже скоро повернуться додому. І тому вони свідомо кидають навчання в польській школі. Деякі також пробують поєднувати польську й українську школи, але це створює додаткове навантаження.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

1 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *