Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Відмова від нейтралітету в Ірландії на користь України

2
10 місяців ago

Відмова від нейтралітету в Ірландії на користь України: Ірландцям настав час відмовитися від нейтралітету. Голос Ірландії має бути доданий до хору про те, що не можна допустити спроби росії влаштувати геноцид українського народу.

 

Нейтралітет Ірландії завжди був спірним питанням і знову опинився в центрі уваги після того, як уряд Ірландії скликав серію публічних зборів по всій країні для обговорення цього питання.

Ті, хто каже, що Ірландія має відмовитися від нейтралітету, вказують на очевидний приклад українсько-російського конфлікту, коли переважна більшість ірландців підтримує Україну.

Справді, Ірландія прийняла десятки тисяч українських біженців після незаконного вторгнення путіна в Україну минулого року.

Малоймовірно, що ірландський уряд відмовиться від своєї позиції збереження нейтралітету

Проте з погляду офіційної реалізації такої політики малоймовірно, що ірландський уряд відмовиться від своєї позиції збереження нейтралітету.

Президент Майкл Д. Хіггінс ясно дав зрозуміти, що нейтралітет був позитивним моментом для Ірландії, надаючи ірландцям унікальну платформу для ведення переговорів між воюючими країнами, які не мають механізмів для дебатів.

Багатьом позиція ірландського уряду видається образливою. Насправді версія нейтралітету Ірландії дещо смішна, з огляду на те, що країна ясно дала зрозуміти, що схиляється дуже прозахідно.

Раніше ми писали про таке: Ірландія підтримує вступ України до ЄС

Існує контраргумент, що Ірландія вже доводить свою корисність як нейтральна країна, служачи у складі миротворчих сил ООН. Немає жодних сумнівів у тому, що ірландці пишаються тим, що захищають тих, хто найбільше потребує захисту.

Проте значні місії ООН більше неможливі з огляду на те, що росія має право вето в Раді Безпеки ООН і може перешкодити Ірландії або будь-якій іншій країні приєднатися до миротворчих сил ООН.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Аргумент також ламається політично. Ліві групи, такі як Шинн Фейн, рішуче виступають за нейтралітет, тоді як праві вважають, що Ірландія має заявити про свою лояльність і підкріпити її силою, якщо це необхідно.

Великою плямою в історії ірландського нейтралітету, звичайно ж, стало те, що країна не виступила проти Адольфа Гітлера, на превеликий жаль керівництва союзників, яке відчайдушно потребувало доступу до ірландських портів у критичний момент Другої світової війни.

Раніше ми писали про таке: Посольство Ірландії у Пекіні продовжить демонструвати підтримку Україні

Також ніколи не забуде зображення тодішнього ірландського лідера Еамона де Валера, який відвідав посольство Німеччини в Дубліні та висловив співчуття з приводу смерті Гітлера. Вже одне це було однією з невчасних і невдалих дій, які коли-небудь були вжиті ірландським урядом.

Недоречно намагатися зберігати нейтралітет у війні між Україною та росією.

Цілком недоречно намагатися зберігати нейтралітет у війні між Україною та росією. Голос Ірландії має бути доданий до хору про те, що не можна допустити спроб росії влаштувати геноцид українського народу.

Нейтралітет — це більше ніж членство в НАТО, яке є військовим союзом. Немає жодних причин, через які Ірландія не могла б приєднатися до європейського альянсу націй-однодумців, які б зробили все, що в їх силах, щоб зупинити розправу над невинними людьми в Україні.

Ірландці більше не можуть ховати голову у пісок. Те, що відбувається сьогодні у світі, — це катастрофічна війна, яка могла б мати непередбачені наслідки, якби переросла у загрози на ядерному рівні.

Зараз не час бути нейтральним, і Ірландія має діяти відповідно.

Читайте також: Розміщення біженців в Ірландії в плавучих готелях

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

2 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *