Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Польща й Україна в серпні проведуть засідання

0
11 місяців ago

Польща й Україна в серпні проведуть засідання, яке стосуватиметься складної історії у взаєминах двох країн. Про це повідомляє посол України у Польщі Василь Зварич.

Яка мета засідання з приводу складної історії

Однією з найскладніших тем в історії України та Польщі є Волинська трагедія. Більш того, погляди Києва та Варшави на причини, відповідальність та кількість жертв у цих подіях трохи розходяться. Тож для того, щоб вирішити усі питання, які стосуються національної пам’яті, буде проведено засідання з приводу складної історії.

Як повідомляє Василь Зварич, посол України у Польщі, метою засідання є вирішення всіх питань, пов’язаних із національною пам’яттю. В минулому році було підписано меморандум між міністерствами культури України та Польщі й створено спеціальну робочу групу. Зварич також наголосив, що Україна розпочинає роботу цієї групи зі сподіванням на позитивний результат, який допоможе розглядати дану тему не політичним кутом, а з практичної та професійної точки зору.

Як повідомив дипломат в інтерв’ю з Укрінформ:

У нас значне сподівання на роботу цієї групи, що дозволить значною мірою деполітизувати цю тему і перевести її в русло практичної й фахової співпраці. Ця співпраця повинна полягати в тому, щоб гідно вшанувати пам’ять усіх жертв тогочасних подій по імені й прізвищу. Тут важливо, щоб усі ексгумаційно-пошукові роботи відбувалися на підставі законодавства обох країн. Метою цього має бути віднайдення, ідентифікація і вшанування жертв, щоб ця проблема ніколи більше не кидала тінь на відносини між нашими країнами.

У складі робочої групи з українського боку виступить заступниця міністра культури та інформаційної політики Катерина Чуєва, а з польського – віцеміністр культури та національної спадщини Ярослав Селлін.

Зварич також наголосив, що українська та польська сторони стають дедалі більше відкритими до обговорення цього питання. Так, наприклад, цьогоріч у Луцьку Володимир Зеленський і Анджей Дуда разом вшанували пам’ять жертв Волинської трагедії в Луцьку. Але, на думку дипломата, найправильнішим рішенням цієї ситуації буде відкритий і щирий діалог між двома державами:

Я вважаю, що єдиний рецепт на вирішення цих проблем – відвертий і щирий діалог, що має відбуватися між відповідними установами в Україні й Польщі та істориками, спільно маємо досліджувати тему і спільно визначати факти й обставини тогочасних подій.

 

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Читайте також: Новий вид шахрайства в Польщі

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *