Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Допомога Zasiłek pielęgnacyjny в Польщі

2
10 місяців ago

У Польщі особи, які мають інвалідність та посвідку про недієздатність мають право розраховувати на фінансову допомогу від держави. Що це за допомога? Як її оформити? Які категорії потрапляють під критерії допомоги? Розповідаємо у статті.

Що таке допомога Zasiłek pielęgnacyjny (Засілек пелегнаційни)?

Фінансові виплати Zasiłek pielęgnacyjny – це грошова допомога для осіб, які мають підтверджену інвалідність або потребу в особливому догляді через поважний вік. Кошти цієї соціальної допомоги призначені для часткового покриття потреб недієздатної особи й передбачені польським Законом про сімейні виплати. Це дофінансування надає муніципалітет міста чи дільниця, в якій знаходиться особа, котра потребує допомоги.

Хто може отримати фінансову допомогу в Польщі Zasiłek pielęgnacyjny?

Претендувати на кошти у межах допомоги Zasiłek pielęgnacyjny можуть такі категорії осіб:

  • дитина (неповнолітній) із інвалідністю;
  • особа з інвалідністю, яка вже досягла 16-річного віку, але має значний ступень недієздатності;
  • особа від 16 років з середньою групою інвалідності у випадку, якщо ця інвалідність виникла до настання 21-річного віку;
  • особа старше 75 років.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Українці, які отримали тимчасовий захист у Польщі та відносяться до однієї із указаних категорій, так само, як і польські громадяни, можуть скористатися цією фінансовою допомогою. Але для цього потрібно мати оформлену або підтверджену в Польщі інвалідність (за винятком осіб старше 75 років).

Важливо! Допомога не залежить від доходу інваліда або осіб, які за ним доглядають.

Хто не потрапляє під критерії допомоги Zasiłek pielęgnacyjny?

Варто також зазначити, що під критерії допомоги, згідно з польським законодавством, не потрапляють:

  • особи, які знаходяться у закладах, що забезпечують безоплатне цілодобове утримання;
  • особи, які отримують аналогічні виплати за кордоном.

Тож, якщо ви отримуєте в Україні аналогічні виплати, то, скоріше за все, вам буде відмовлено у нарахуванні цієї допомоги.

Скільки та як виплачуватиметься фінансова Zasiłek pielęgnacyjny у 2023 році?

У 2023 році сума фінансової допомоги Zasiłek pielęgnacyjny становить 215,84 злотих на місяць. Кошти виплачуватимуться щомісяця, починаючи з того місяця, у якому ви подали заяву. Але це має бути після оформлення PESEL. За умови схвалення заявки на Zasiłek pielęgnacyjny, ви отримуватиме кошти на вказаний у ній банківський рахунок. Також є можливість отримувати виплати поштовим переказом або готівкою у касі управління. Дофінансування призначається на невизначений термін (якщо інвалідність або обмеження дієздатності не має часових обмежень).

Як оформити фінансову допомогу Zasiłek pielęgnacyjny?

Подати заявку на фінансову допомогу Zasiłek pielęgnacyjny можна декількома способами:

  • особисто подати заявку до муніципалітету (urząd gminy/miasta) або центру соціального управління (ośrodek pomocy społecznej) чи іншої установи, яка займається оформленням цих виплат у вашій місцевості) або ратуші за вашим місцем перебування;
  • в електронному вигляді – через портал державних послуг Emp@tia;
  • онлайн на платформі ePUAP;
  • рекомендованим листом, який необхідно відправити на адресу ужонду або відповідного центру соціального управління.

У заяві ви маєте вказати номер PESEL особи з недієздатністю, яка претендує на дофінансування, а також серію та номер паспорту (або іншого документу), на підставі якого особа перетнула кордон. Якщо йдеться про неповнолітнього, заяву від його імені заповнює хтось із батьків чи опікунів (законний представник). При цьому тимчасовому опікуну потрібно надати також відповідне рішення суду щодо своїх повноважень стосовно дитини.

До заявки для отримання Zasiłek pielęgnacyjny необхідно долучити рішення про визначення ступеню інвалідності (це не стосується осіб старше 75 років). Зверніть увагу, що рішення, яке було видане в Україні, не вистачить – вам доведеться звернутися за новим рішенням у Польщі до Повітової комісії з оцінки інвалідності (Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o niepełnosprawności).

Що робити, якщо заявку на допомогу відхилено?

Незалежно від того, яке рішення буде прийнято по вашій заявці, вам повідомлять про нього офіційним листом, який має прийти на вказану в заяві адресу. Тож, якщо в процесі очікування відповіді адреса проживання заявника змінилася, варто якомога скоріше повідомити про це управління.

Побачити більше: Допомога від ООН у розмірі 700 злотих українцям у Польщі – відповіді на запитання

Отримавши негативну відповідь на запит про надання допомоги Zasiłek pielęgnacyjny, ви маєте право оскаржити відмову, подавши апеляцію до Самоврядної апеляційної колегії (Samorządowe Kolegium Odwoławcze). Оскарження подається безпосередньо через орган, який видав відмову. На подання апеляції у вас є 14 днів.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

2 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *