Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Нова програма підтримки від Канади для українців

0
11 місяців ago

Канада залишається одним із найнадійніших друзів України на міжнародній арені. Тепер країна розпочинає нову програму підтримки українських біженців. Пропонуємо дізнатися, яку допомогу українці вже отримали від Канади. А також розповідаємо в подробицях про те, яку нову програму підтримки українських біженців пропонує країна, хто і як може взяти у ній участь, а також, на яких умовах громадяни України можуть виїхати туди прямо зараз.

Допомога Канади Україні під час війни

Від початку повномасштабної російської агресії на території України Канада є одним із найактивніших українських партнерів, забезпечуючи різнобічну підтримку – як військову, так і гуманітарну. Уже отримана фінансова підтримка з боку Канади допомогла уряду України своєчасно виплачувати соціальні виплати, закупати паливо на зиму та в найкоротші терміни відновлювати пошкоджену енергетичну структуру. А передані броньовані ремонтно-евакуаційні машини танки Bergepanzer 3 та інша зброя допомагають українській армії досягати військових цілей.

Більше того, у державному бюджеті на 2023 р. уряд Канади заклав 1,8 млрд. доларів для фінансової та військової допомоги для Україні. Вони мають піти у тому числі для надання цільової допомоги гуманітарного характеру (для розмінування територій, сільськогосподарських програм, а також реалізації проєктів психологічної підтримки українців).

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Підтримка Канадою українських біженців

Однією з гуманітарних ініціатив, реалізованих Канадою, також стала програма Канадсько-українського дозволу на екстрені подорожі (CUAET), розпочата 18 березня 2022 р.. Згідно з останньою статистикою, з 1 січня 2022 р. по 4 червня 2023 р. до Канади прибуло 230,6 тис. українців. При цьому з 17 березня 2022 р. по 30 травня 2023 р. від громадян України було прийнято більше мільйона заявок у межах програми CUAET. Із них IRCC схвалив у загальній кількості трохи більше 747,6. І з 17 березня 2022 р. по 30 травня 2023 р. на умовах програми CUAET до Канади прибуло майже 158 тис. українців, щоб урятуватися від війни та знайти тимчасовий притулок у Канаді.

Перегляньте подібні:
Фінансова допомога від The $1K Project

До середини липня українцям та членам їхніх родин була надана можливість безплатно подати документи на отримання візи CUAET за кордоном. На основі цієї візи українці можуть перебувати в Канаді в статусі тимчасових резидентів терміном до трьох років. Прийом заявок на отримання візи CUAET було припинено 15 липня 2023 р. Тим не менш, майже одразу уряд Канади анонсував нову програму допомоги українським вимушеним мігрантам.

Нова програма Канади для підтримки українців: що про неї відомо?

Прес-реліз нової програми для українців з’явився на офіційному урядовому сайті Канади 15 липня 2023 р. У ньому поміж іншим зазначається:

У той час як триває жорстоке вторгнення росії в Україну, Канада продовжує адаптувати свою відповідь, щоб допомогти тим, хто рятується від насильства. (…) Зараз ми запроваджуємо постійну підтримку для тих, хто хоче приїхати до Канади, а також для тих, хто хоче залишитися тут назавжди зі своєю родиною. (…) На додаток до додаткової підтримки України з боку Канади, підтвердженої на саміті НАТО у Вільнюсі, Литва, високоповажний Шон Фрейзер, міністр у справах імміграції, біженців та громадянства, оголосив сьогодні про новий шлях для українців, який допоможе зберегти сім’ї разом.

Таким чином, Канада, відкриває шлях до воз’єднання українських родин та допомоги військовим біженцям із України. Згідно з урядовим повідомленням, нова ініціатива набуде чинності з 23 жовтня 2023 р. і надаватиме право на постійне проживання тим, хто знайшов притулок у Канаді й має бажання залишитися в країні.

Побачити більше: Карта побиту для українців у 2023 році, які в’їхали до Польщі під час війни: покрокова відеоінструкція

Як наголосив Шон Фрейзер, Міністр з питань імміграції, біженців та громадянства Канади:

Оскільки ми продовжуємо спостерігати руйнівні наслідки незаконного вторгнення Путіна, ми рішуче засуджуємо це безглузде насильство. Ми продовжуємо надавати непохитну підтримку та рятівне коло сім’ям, розлученим цим конфліктом, у тому числі через цей шлях возз’єднання сімей, який допоможе українським сім’ям залишатися разом, коли вони відбудовуватимуть своє життя в нових громадах у Канаді. Ця постійна підтримка ґрунтується на нашому непохитному прагненні допомогти українцям знайти безпечний притулок і надати їм необхідну допомогу

Нова програма для українців не вимагатиме жодних фінансових зобов’язань. Взяти участь у ній зможуть громадяни України, які перебувають в Канаді зі статусом тимчасового резидента й мають там принаймні одного з близьких членів сім’ї у статусі громадянина або постійного резидента Канади. До цієї категорії належать:

  • чоловік/дружин (або цивільний партнер);
  • матір, батько;
  • сина донька;
  • бабуся, дідусь;
  • онук, онучка;
  • брат, сестра.

На сьогодні відомо, що сім’ї матимуть час до 22 жовтня 2024 року, щоб подати заявку. Детальнішу інформацію щодо процедури подання заявки та правил участі в новій програмі обіцяють оприлюднити ближче до дати запуску програми в жовтні.

Як сьогодні українцям виїхати до Канади?

Незважаючи на закриття прийому заявок на реєстрацію до програми CUAET, уряд Канади продовжує співпрацювати з провінційними та муніципальними партнерами й організаціями та установами, які працюють із українсько-канадською громадою та займаються прийняттям і розселенням українців. Тож власники візи CUAET матимуть можливість подорожувати до Канади у межах тимчасових спеціальних заходів до 31 березня 2024 року. Адже заявки, подані до 15 липня, продовжують опрацьовуватися. У той самий час, власники CUAET, які вже проживають у Канаді, матимуть до 31 березня 2024 р. час для безкоштовного продовження та зміни тимчасового статусу.

Після прибуття в Канаду тимчасові резиденти матимуть право подати заяву на продовження терміну перебування строком до трьох років на основі отриманого дозволу на навчання або на роботу. При цьому заяви українців розглядатимуться в пріоритетному порядку. Також громадяни України матимуть доступ до мовних курсів та працевлаштування.

Варто зауважити, що після 15 липня 2023 р. українці й члени їхніх сімей все ще мають можливість подавати документи на отримання візи тимчасового резидента для в’їзду в Канаду – але вже на звичайних умовах стандартних імміграційних заходів, які діяли раніше. Варто зауважити, що українці, які подають заявку на приїзд до Канади в межах існуючих програм тимчасового проживання з 16 липня 2023 р., будуть зобов’язані відповідати стандартним вимогам та сплачувати відповідні офіційні збори.

Читайте також: Канадська програма CUAET закінчується

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *