Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Все про податок Corporation Tax в Ірландії

0
10 місяців ago

Ви зацікавлені у створенні компанії в Ірландії? У вас є запитання щодо податку на корпорацію в Ірландії та яку ставку податку ви сплачуєте? Корпоративний податок в Ірландії є поширеною темою для нових підприємств, які хочуть заснуватись тут. 

Ставка корпоративного податку для більшості зареєстрованих ірландських компаній становить лише 12,5%

Для порівняння, у багатьох інших європейських країнах цей показник перевищує 20%. Ставка корпоративного податку в Ірландії сприяє створенню компанії, але це не повинно бути єдиною основою для вашого рішення. Податки – складна сфера управління компанією. Перш ніж заснувати компанію в Ірландії, ви повинні знати тонкощі отримання права на сплату податку на корпорацію в Ірландії.

Що таке податок на корпорацію?

Термін «корпорація» тут може ввести в оману. У цьому випадку мова не йде про велику корпорацію чи групу компаній.

Це належить до податку на прибуток ірландської компанії або компанії, зареєстрованої в Ірландії. Компанія, яка є податковим резидентом Ірландії, несе відповідальність за податок на корпорацію Ірландії. Цей податок сплачується з доходів/прибутків у всьому світі, а не лише з прибутків, отриманих в Ірландії.

Які ставки?

 • 12,5% податку на корпорацію

  Це стосується лише прибутку від торгівлі або «активного» доходу. Це прибуток, який ви отримуєте від торгівлі чи продажу своїх продуктів чи послуг.

 • 25% корпоративного податку

  Це для неторгових або «пасивних» доходів. Це дохід, який ви отримуєте, наприклад, від оренди нерухомості або інвестицій.

 • 6,25% податку на корпорацію

  Це стосується прибутків за програмою розвитку знань. Наприклад, дохід від кваліфікованих патентів або комп’ютерних програм.

Чи є ваша компанія податковим резидентом Ірландії?

Існує два основних критерії для визначення того, чи є компанія податковим резидентом Ірландії. Компанія повинна бути зареєстрована в Ірландії та “централізовано управлятися і контролюватися” в Ірландії.

Зазвичай це означає, що більшість директорів є резидентами Ірландії. Якщо ваша компанія створена і “активно торгує” в Ірландії, ви, швидше за все, матимете право на сплату корпоративного податку за ставкою 12,5%. Ваші клієнти не обов’язково повинні знаходитися в Ірландії – компанія може вільно торгувати по всьому світу. Вам не обов’язково сплачувати весь дохід компанії на ірландський рахунок; наприклад, він може надходити в доларах США через PayPal.

Як довести, що ваша компанія є податковим резидентом Ірландії?

Коли у вас є ірландська компанія, ви повинні зберігати всі свої книги та записи протягом мінімум шести років, тому ваші записи повинні показувати, що ваша компанія централізовано контролюється та управляється в Ірландії. (Тобто “активно торгує” в Ірландії).

Це може означати більше, ніж просто відкриття офісу в Ірландії, реєстрацію вашого бізнесу тут або використання ірландського бухгалтера. Податкова служба критично оцінює вашу компанію, щоб визначити, де здійснюється централізований контроль і управління компанією. Обов’язково перевірте правила резидентства компанії, встановлені Податковою службою, а також правила, пов’язані з юрисдикцією місця проживання директорів, якщо вони проживають не в Ірландії.

Як визначити, чи повинна ваша компанія оподатковуватися в Ірландії?

 • Де приймається рішення про політику компанії?
  Мається на увазі місце, де приймаються важливі рішення щодо правил і керівних принципів компанії. Де укладаються і документуються важливі угоди з постачальниками, клієнтами або партнерами?
 • Де знаходиться головний офіс компанії?
  Мається на увазі центральний вузол для адміністративних та управлінських функцій. Резиденція директорів заслуговує на увагу, а місце проведення засідань Ради директорів має важливе значення, оскільки визначає, де відбуваються важливі обговорення та прийняття рішень.
 • Де знаходяться ваші співробітники?
  Розподіл співробітників по всьому світу може вказати на те, де відбувається більшість ваших операцій. Якщо ви директор і не живете в Ірландії, варто вести облік ваших перельотів до країни. Це допоможе відстежити історію ваших подорожей і переконатися, що ви відповідаєте всім вимогам щодо резидентства та сплати податків.
 • Де знаходяться ваші клієнти та постачальники?
  Відстежуючи рахунки-фактури та маючи чітко визначене місце зберігання запасів, ви можете продемонструвати свою торговельну діяльність з ірландськими компаніями.

Читайте також: Як зареєструватися платником ПДВ в Ірландії?

Які записи ви можете вести для підтвердження податкового резидентства в Ірландії?

Кожна ситуація може бути різною, але для ілюстрації наведемо кілька прикладів записів, які ви можете надати для підтвердження податкового резидентства в Ірландії:

 1. Платежі за оренду або рахунки за офісні приміщення. Покажіть, що ви маєте та утримуєте офіс або головний офіс в Ірландії, а не просто адресу для пересилання пошти.
 2. Записи польотів або документи, що підтверджують адресу, можуть свідчити про те, що ваша рада директорів проживає в Ірландії або має тут значну присутність.
 3. Протоколи засідань можуть чітко показати, що ви провели збори в Ірландії.

Якщо ви плануєте переїхати до Ірландії в найближчому майбутньому, ваш бухгалтер може попрацювати з вами та допомогти вам визначити найкращі способи підтвердження податкового резидентства в Ірландії.

Податкова декларація з податку на прибуток – самооцінка

Ви повинні знати різні податкові ставки, щоб правильно розрахувати їх при поданні та сплаті податкової декларації. Це допоможе вам уникнути будь-яких штрафних санкцій або заниження податкових зобов’язань. Податкова декларація з податку на прибуток готується на основі самооцінки за допомогою сервісу Revenue Online Service (ROS)

Більшість компаній, зареєстрованих в Ірландії, підпадають під першу ставку податку – 12,5%. Однак важливо враховувати, де проживають ваші директори (оскільки це часто означає, що саме там приймаються рішення компанії, а отже, де бізнес “централізовано управляється і контролюється”) і де компанія здійснює свою діяльність.

Читайте завжди актуальні новини та дізнавайтеся корисну інформацію на нашому сайті: U-in-EU УКРАЇНЦІ У ЄВРОПІ

Наприклад, може бути важко обґрунтувати будь-який “активний” дохід у державі, якщо ви створили компанію в Ірландії, але не наймаєте персонал в Ірландії, не маєте постачальників або клієнтів в Ірландії і не приймаєте тут жодних стратегічних рішень.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *