Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Все про податок Income Emergency Tax в Ірландії

0
10 місяців ago

Все про податок Income Emergency Tax в Ірландії: є кілька причин, чому податкове управління може стягувати з вас податки в екстреному порядку. Найчастіше це трапляється, коли ви раптово змінюєте роботу або тільки починаєте працювати. Розповідаємо деталі в нашому матеріалі.

 

Що таке екстрений податок Emergency Tax?

Надзвичайний податок — це оподаткування всіх ваших доходів за вищою ставкою податку на тимчасовий період. Якщо ви оподатковуєтеся в екстрених випадках, ви отримуватимете нижчу зарплату, ніж зазвичай.

Як я можу уникнути сплати надзвичайного податку?

Щоб уникнути сплати надзвичайного податку, необхідно:

  • надайте своєму роботодавцю свій особистий державний службовий номер (PPSN). Якщо у вас немає PPSN, ви можете звернутися до Department of Social Protection (DSP), щоб отримати його
  • переконайтеся, що ваша робота зареєстрована в податковій службі. У більшості випадків ваш роботодавець зареєструє вашу роботу в податковій службі. Ви можете перевірити свої зареєстровані вакансії за допомогою PAYE Services у myAccount. Якщо ваш роботодавець не зробив це за вас, ви можете зареєструвати роботу самостійно

Вам потрібно виконати ці кроки якнайшвидше, щоб ваш роботодавець отримав повідомлення про заробітну плату (RPN) до першого дня виплати. Тут буде показано ваші загальні податкові кредитидіапазон ставок податку та діапазон ставок універсального соціального збору (USC). Тоді ваш роботодавець може зробити правильні податкові відрахування з вашої зарплати та звільнити вас від надзвичайних податків.

Мене віднесли до надзвичайного податоку. Чи можу я отримати відшкодування?

Якщо вас оподаткували в екстреному порядку, отримати відшкодування дуже легко. Коли ваш роботодавець отримає RPN, він зніме з вас надзвичайний податок і відшкодує будь-який податок і універсальний соціальний збір (USC) , які ви переплатили, наступного дня виплати.

Якщо ви перейдете на нову роботу до того, як останній роботодавець поверне вам кошти, ваш новий роботодавець зробить вам відшкодування, коли отримає RPN.

Якщо ви залишите роботу до того, як отримаєте відшкодування, і залишитесь безробітним, ви можете вимагати відшкодування податку та USC безпосередньо від податкової служби.

Ви також можете вимагати екстрене відшкодування податків за попередні роки через веб-сайт доходів. Найшвидший і найпростіший спосіб подати заявку на відшкодування — скористатися онлайн-сервісом myAccount, щоб заповнити декларацію про податок на прибуток. Для отримання додаткової інформації відвідайте веб-сайт відділу доходів. Ви також можете звернутися за допомогою до податкової служби.

Читайте також: Все про податок Corporation Tax в Ірландії

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *