Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Все про податок Income Tax в Ірландії

1
11 місяців ago

Якщо ви починаєте працювати вперше або переходите на нову роботу, ви можете не знати, як працює податкова система. Вивчення інформації про Income Tax прибутковий податок, податкові пільги та способи їх обчислення може здатися непосильним завданням, але важливо витратити трохи часу, щоб спробувати розібратися в цьому. Так ви будете більш впевненими, коли справа дійде до розуміння того, скільки податків ви повинні сплачувати, незалежно від місця роботи.

 

Що таке прибутковий податок Income Tax?

Це відсоток грошей, який відраховується з вашої заробітної плати (доходу) роботодавцем від імені держави. Сума податку, яку ви сплачуєте, залежить від суми, яку ви заробляєте, і ваших особистих обставин. Зібрані урядом податки йдуть на державні витрати, такі як соціальний захист, лікарні та школи.

Що таке податкові знижки?

Податкові знижки зменшують суму податку, яку ви сплачуєте. Про те, як працює податкова знижка, докладно розказано на сайті Податкової служби “Розрахунок прибуткового податку”.

Кожен, хто живе в Ірландії, має право на особистий податковий кредит. Ви також можете мати право на додаткові податкові знижки, якщо, наприклад, ви:

Сума податку, яку ви сплачуєте, залежить від ваших обставин і від того, скільки ви заробляєте, наприклад, самотня людина, яка заробляє 50 000 євро на рік, зазвичай сплачує більше податків, ніж студент, який працює неповний робочий день і заробляє 10 000 євро на рік.

Як розраховується податок?

Податок розраховується як відсоток від вашого доходу кожного разу, коли ви отримуєте зарплату. Перші 33 500 євро вашого доходу оподатковуються за ставкою 20%, так званою стандартною ставкою податку. Решта вашого доходу (якщо така є) оподатковується за вищою ставкою податку, яка наразі становить 40%. Таким чином розраховується податок, який ви маєте сплатити.

Ваші податкові пільги потім віднімаються від суми податку, що підлягає сплаті, зменшуючи суму податку, яку ви повинні сплатити. Якщо ваші податкові пільги за розрахунковий період перевищують суму податку до сплати, ви не сплачуєте податок з вашої заробітної плати.

Читайте також: Прискорення забудови житла для біженців в Ірландії

Що таке надзвичайний податок?

Ваш роботодавець може застосувати надзвичайний податок, якщо ви не надали роботодавцю свій PPS-номер або якщо ви не зареєстрували своє робоче місце в податковій службі. Правила надзвичайного податку можуть означати, що ви сплачуєте більше податків, ніж повинні сплачувати. Якщо ви залишаєтеся на надзвичайному податку протягом чотирьох тижнів або більше, весь ваш дохід буде оподатковуватися за ставкою 40%.

Ваш роботодавець може застосувати надзвичайний податок, якщо ви не надали роботодавцю свій PPS-номер або якщо ви не зареєстрували своє робоче місце в податковій службі. Правила екстреного оподаткування можуть означати, що ви платите більше податків, ніж повинні платити. Якщо ви залишаєтеся на надзвичайному податку протягом чотирьох тижнів або більше, весь ваш дохід буде оподатковуватися за ставкою 40%.

Важливо пам’ятати, що кожного разу, коли ви влаштовуєтесь на роботу, ви повинні зареєструвати її в Податковій службі, щоб платити правильну суму податку і не потрапити під надзвичайний податок.

Якщо ви перебуваєте на екстреному оподаткуванні, після того, як ваша робота буде зареєстрована в Податковій службі, ваш роботодавець зможе зняти вас з екстреного оподаткування, і вам повернуть будь-який податок, який ви переплатили за цей рік, в найближчий день виплати зарплати.

Якщо ви вважаєте, що вам належить відшкодування податку за попередній рік, ви можете подати заяву на відшкодування податку в Інтернеті через мій обліковий запис (myAccount). Ви можете вимагати відшкодування за останні чотири роки.

Як зареєструвати свою роботу?

Коли ви вперше починаєте працювати, ви повинні якомога швидше зареєструватися в податковій службі. Для цього ви повинні:

  • мати номер PPS
  • зареєструватися в Особистому кабінеті myAccount

Коли ви отримаєте пароль до свого облікового запису, ви зможете зареєструвати свою нову роботу. Для цього натисніть на посилання “Оновити дані про роботу або пенсію” на картці PAYE Services. Щоб зареєструвати своє перше місце роботи, вам знадобиться

  • податковий реєстраційний номер вашого роботодавця (employer’s tax registration number)
  • дата початку роботи на новому місці (start date of your new job)
  • періодичність виплати вашої заробітної плати (frequency of your wage payment)

Після того, як ви зареєстрували своє робоче місце і ваш роботодавець отримав оновлене свідоцтво про податковий кредит, ви повинні припинити сплачувати надзвичайний податок.

Потрібна допомога чи сприяння?

Якщо ви коли-небудь виявите, що вас неправильно оподатковують, спершу поговоріть зі своїм роботодавцем. Якщо роботодавець не може вирішити проблему, переконайтеся, що ваша робота правильно зареєстрована в Податковій службі. Якщо жоден з цих способів не розв’язав вашу проблему, ви можете зв’язатися з податковою службою через сервіс  myEnquiries в моєму обліковому записі myAccount, і вони зможуть вам допомогти.

Цікава інформація: Важка ситуація з житлом для українців в Ірландії

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

1 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *