Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Як зареєструватися платником ПДВ в Ірландії?

0
7 місяців ago

Як зареєструватися платником ПДВ в Ірландії? Як власник бізнесу, після реєстрації платником ПДВ в Ірландії ви зобов’язані стягувати ПДВ з товарів і послуг, які ви продаєте. Вам також потрібно врахувати ПДВ у своїх деклараціях з ПДВ і сплачувати зобов’язання з ПДВ до доходів, як правило, кожні два місяці. Деталі в нашому матеріалі.

ПДВ може бути складною темою, оскільки існує багато різних сценаріїв. Наприклад, існують різні правила ПДВ для продажу товарів або продажу послуг. Крім того, існують різні вказівки щодо того, як ви стягуєте ПДВ в Ірландії, ЄС та за кордоном.

Коли реєструватися платником ПДВ в Ірландії?

Перш ніж зареєструвати номер платника ПДВ, переконайтеся, що він вам потрібен. Вам не потрібно реєструватися платником ПДВ одразу після реєстрації, за винятком певних обставин.

Загалом, як новому бізнесу, вам не потрібно реєструватися платником ПДВ з моменту створення вашого бізнесу. Існують певні критерії, яким має відповідати ваше підприємство, перш ніж почати нараховувати ПДВ на свої товари/послуги.

Важливо зауважити, що як фізичні особи-підприємці, так і товариства з обмеженою відповідальністю мають право зареєструватися платником ПДВ, і вам слід проконсультуватися з експертом щодо реєстрації платника ПДВ, перш ніж це зробити.

Читайте також: Все про податок Income Tax в Ірландії

Чи обов’язкова реєстрація платником ПДВ?

Реєстрація платником ПДВ є обов’язковою, якщо ви відповідаєте одному з наступних критеріїв:

 • Продаж понад 37 500 євро за продаж послуг або 75 000 євро за продаж товарів означає, що ваша компанія повинна зареєструватися платником ПДВ в Ірландії. Це гранична сума продажу протягом 12 місяців (не календарного року)
 • При отриманні товарів з інших держав-членів ЄС на суму понад 41 000 євро, також відомих як внутрішньоспільнотні придбання (ICA)
 • При отриманні будь-яких послуг з-за меж Ірландії. Якщо ви отримуєте послуги з-за меж Ірландії та користуєтеся послугами в Ірландії, вашій компанії може знадобитися зареєструватися платником ПДВ.

Ви можете добровільно зареєструватися платником ПДВ

Ви можете зареєструватися як платник ПДВ, якщо маєте справу з багатьма іншими підприємствами, які стягують ПДВ. Недоліком цього є те, що вам потрібно раз на два місяці подавати декларації з ПДВ до податкової служби. Для малого бізнесу це може бути значними додатковими витратами.

Читайте також: Кроки відкриття малого бізнесу в Ірландії

Навіщо мені добровільно реєструватися платником ПДВ?

Деякі підприємства вирішують зареєструватися платником ПДВ, оскільки:

 1. Ви можете вимагати повернення ПДВ, сплаченого при покупці, якщо ви зареєстровані платником ПДВ і маєте комерційні витрати
 2. Ви можете додати ПДВ на свої продукти чи послуги з самого початку замість того, щоб змінювати ціни чи додавати ПДВ пізніше

Які ставки ПДВ в Ірландії?

«Ставки ПДВ» позначають відсоток ПДВ, який ви стягуватимете з вашого продукту чи послуги.

В Ірландії стандартна ставка ПДВ на послуги становить 23%, і є інші відсотки, про які вам слід знати. Ви можете переглянути повну базу даних ставок ПДВ на веб-сайті Доходів тут.

Як зареєструватися платником ПДВ?

Щоб отримати номер платника ПДВ в Ірландії, вам потрібно заповнити форму податкової реєстрації та надіслати її до податкової служби. Під час процесу реєстрації ПДВ податкова служба захоче побачити докази того, що ви ведете торгівлю з Ірландією.

Відділ доходів вирішує, прийняти чи відхилити вашу заявку на основі наданих вами доказів.

Якщо податкова служба відхиляє вашу заявку, це не означає, що ви ніколи не отримаєте номер ПДВ. Можливо, вам знадобиться витратити деякий час на збір відповідних документів, і ви зможете повторно подати заявку пізніше.

На що слід звернути увагу, перш ніж подавати заявку на номер платника ПДВ

Вам потрібен доказ того, що вам потрібен номер платника ПДВ

 • Підприємство займається торгівлею в Ірландії
 • У вас є рахунки-фактури від ірландських постачальників і клієнтів
 • Тут живе власник/директор підприємства
 • У вас є фізичний офіс в Ірландії, віртуальний офіс не буде прийнятий

Причини, чому відділ доходів може відхилити вашу заявку

 • Ви не наймаєте працівників в Ірландії
 • В Ірландії немає клієнтів
 • Ви не торгуєте з жодними постачальниками в Ірландії
 • Директори не знаходяться в Ірландії

Скільки часу потрібно, щоб отримати номер платника ПДВ в Ірландії?

Щойно податкова служба отримає вашу заявку на сплату ПДВ, може минути 28 робочих днів, перш ніж ви отримаєте номер платника ПДВ, і це без будь-яких запитів з податкової служби.

Відділ доходів може вимагати від вас відповісти на запитання про свою діяльність або надати додаткові докази, перш ніж ви отримаєте номер платника ПДВ. Якщо вони це зроблять, вони зазвичай дають вам 30 днів, щоб відповісти на запит, але важливо відповісти їм якомога швидше.

Що таке декларації з ПДВ?

У декларації з ПДВ вказуються рахунки-фактури, за якими ви нарахували ПДВ, і рахунки-фактури, за якими ви заявили ПДВ за певний період часу.

Якщо ви зареєстровані платником ПДВ, ви повинні подати декларацію ПДВ 3 до 19 числа місяця, що настає після закінчення кожного податкового періоду, або до 23 числа місяця, якщо ви подаєте декларацію через ROS (онлайн-службу доходів).

Податковий період – це двомісячний період (два місяці), який починається з першого січня.

Наприклад, декларацію з податку на додану вартість за період 1 (1 січня – 28 лютого) потрібно подати 19 березня або до 23 березня, якщо подати онлайн за допомогою ROS.

Якщо ви не подасте декларацію з ПДВ або задекларуєте занижену суму ПДВ, ви можете отримати штрафи та пеню.

Як анулювати реєстрацію ПДВ?

Якщо ви бажаєте анулювати свою реєстрацію платника ПДВ, вам слід якнайшвидше повідомити про це податкове управління Ірландії. Вашу реєстрацію ПДВ можна анулювати, якщо:

 • Торгівля припинилась,
 • Ваш оборот впав нижче відповідного порогу обороту,
 • Реєстрацію платника ПДВ подано помилково,
 • Характер вашого бізнесу змінився, і ви більше не здійснюєте оподатковувані постачання.

Що робити, якщо я вирішив зареєструватися платником ПДВ?

Як обговорювалося, ви можете зареєструватися платником ПДВ, навіть якщо ви не досягли порогової суми ПДВ. Якщо ви вирішили зареєструватися платником ПДВ, ви можете скасувати реєстрацію, повідомивши про це  податкову комісію.

Зауважте, що анулювання реєстрації платника ПДВ може призвести до виникнення зобов’язань із ПДВ. Ви повинні сплатити надлишок ПДВ, відшкодований вам протягом податкового періоду. Це стосується будь-якого надлишку відшкодованого ПДВ з моменту, коли ви вибрали реєстрацію платника ПДВ, або протягом 3 років до анулювання.

Читайте завжди актуальні новини та дізнавайтеся корисну інформацію на нашому сайті: U-in-EU УКРАЇНЦІ У ЄВРОПІ

Якщо ви не повідомите свою податкову інспекцію, форми повернення та вимоги щодо розрахункових зобов’язань з ПДВ продовжуватимуть видаватись автоматично.

У всіх випадках ми рекомендуємо вам звертатися до бухгалтера, якщо у вас виникають запитання щодо реєстрації ПДВ в Ірландії.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Members
 • Активність
 • New
 • Online
 • Групи
 • Активність
 • Найновіші