Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Зоборона продажу енергетиків для неповнолітніх

0
10 місяців ago

Вже з 1 січня 2024 року, особам, які не досягли 18-річного віку, буде заборонена покупка енергетичних напоїв. Таке рішення було прийняте Сеймом. Зараз цей законопроєкт передано до Сенату.

Як саме діятиме заборона на продаж енергетиків дітям?

Затверджений 12 липня закон передбачає повну заборону продажу напоїв з додаванням таурину та кофеїну особам, які не досягли 18 років. Це стосуватиметься енергетиків та напоїв, в складі яких міститься кофеїн у кількості, що перевищує 150 мкг/л або таурин, за винятком речовин, які входять до цих напоїв природнім шляхом. За заборону продажу енергетиків підліткам та дітям проголосували 278 депутатів. 12 депутатів були проти, а 162 утрималися від голосу.

В законі передбачені положення, що зобов’язують виробників або імпортерів напоїв з додаванням кофеїну або таурину вказувати на товарі, що це енергетичний напій або напій з високим вмістом кофеїну. Ця інформація має займати більшість упаковки.

Будуть також і штрафні санкції. А саме:

  • За відсутність спеціального позначення – штраф у розмірі до 200 тисяч злотих.
  • За порушення заборони продажу – штраф у розмірі до 2 тисяч злотих.

Що стосується штрафу за порушення заборони продажу, то він може стягуватися як з продавця, так і з керівника магазину, де відбулося правопорушення. Крім того, також передбачені норми, які дозволятимуть конфіскувати такого роду продукцію.

Якщо закон буде прийнято, нові положення набудуть чинності з 1 січня 2024 року. Раніше пропонувалося ввести цю заборону з 1 січня 2027 року, тобто через 3,5 роки. Закон, прийнятий Сеймом, тепер має розглянути Сенат упродовж 30 днів. Після цього закон потрапить на розгляд до президента.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *