Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Чи можна отримувати німецькі виплати в Україні?

0
2 місяці ago
Німецькі соціальні виплати в УкраїніЧи можна отримувати німецькі виплати в Україні

Фінансова допомога біженцям в Україні

Після відомої заяви Президента України Володимира Зеленського щодо перенаправлення соціальних виплат українським біженцям у Німеччині до державного бюджету, у громадян з’явились питання. Зокрема в інтерв’ю німецькому телеканалу ARD В. Зеленський пропонував скоротити фінансову допомогу українцям, а решту коштів направити до державного бюджету України. Основна тема, яку почали обговорювати у суспільстві після такої новини — чи можна буде отримувати німецькі виплати в Україні?

Чи можна отримувати німецькі виплати в Україні
Фінансова допомога біженцям в Україні

Чи можна отримувати німецькі виплати в Україні?

Якщо брати до уваги німецьке законодавство, то соціальна допомога у Німеччині, доступна лише для отримувачів, які безпосередньо проживають на території країни. Маргрет Беве, який представляє громадську асоціаціію VdK, пояснює, що навіть корінні жителі, німецькі громадяни, не мають права на такі виплати якщо проживають за кордоном.

Німецький суспільний діяч зазначив, що соціальні виплати у Німеччині існують в першу чергу для забезпечення мінімального фінансового порогу. Такий європейський підхід дає змогу отримувати освіту дітям та наприклад купувати необхідні меблі у житло. У тому разі, коли мігрант звертається за соціальною допомогою чи пенсією, державна служба перевіряє, чи отримує біженець пенсію та інші виплати з України. Таким чином, ці суми враховують під час призначення грошової допомоги.

У федерального агентства праці Німеччини немає інформації з приводу системних зловживань цими виплатами. Біженці в України отримують соціальні виплати рівно у тому обсязі, який передбачений. Але існують випадки коли українці не завжди повідомляють про поїздки до України. Така ситуація може  врешті повпливати на призначення подальших соціальних виплат.

Медичне страхування — здоров’я понад усе та суттєва економія на лікарських послугах

Важливо пам’ятати, що однією з обов’язкових умов для перебування мігрантів за кордоном є наявність медичного страхування. Це дійсно важливий фактор, бо маючи таку страховку, ви зможете отримати якісну безкоштовну медичну допомогу.

 

Вам також буде цікаво узнати як легко переказати гроші з Німеччини в Україну?

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *