Чому саме українці в Німеччині дедалі активніше вливаються в суспільство цієї європейської країни? Постараємось відповісти на це питання, та визначити головні причини.
Багато українських сімей вимушені переїздити в інші країни Західної Європи по причині бойових дій, руйнування житла та інших причин повязаних з російською агресією. Однією з таких країн є Німеччина — економічний локомотив Європейського Союзу.
Статистичні дані підтверджують той факт, що ця країна займає 1-ше місце у рейтингу європейських країн, де найбільша частина українців отримала тимчасовий захист. Біженці з України стали активніше переїжджати до ФРН з Польщі, Словаччини, Чехії та інших країн. Ростислав Сукенник, який головує в Об’єднанні українських організацій Німеччини повідомляє саме про таку тенденцію.
Українці в Німеччині — аналітичні дані Євростату щодо міграційної тенденції
Інформація Євростату також свідчить про ріст українських біженців до Німеччини з інших країн ЄС. Зі слів Ростислава Сукенника більшість громадян України, які спочатку переїхали в Польщу, Францію, Італію, намагаються покращити своє життя саме у Німеччині. Ці українські біженці, як правило зареєстровані в системі соціальної підтримки та отримують матеріальну допомогу. Варто підкреслити, що разом з тим, кількість українців, які переїздять одразу з України у Німеччину незначна.
Останні дані Євростату свідчать, що в країнах ЄС на сьогодні проживає 4,3 млн українців зі статусом тимчасового захисту.
- Німеччина — 1 270 150; 29,5%
- Польща — 951 560; 22,1%
- Чехія — 381 190; 8,9%
У порівнянні з іншими країнами Європейського Союзу приріст числа біженців із України у Німеччину суттєво більший.
Аналітичні дані за останній звітний місяць.
- Німеччина — 18 905
- Чехія — 8 155
- Іспанія — 2 830
Чому Українці повторно їдуть до Німеччини?
Ростислав Сукенник акцентує увагу, що частина біженців їде до Німеччини повторно, після повернення до України. Німці називають такі повернення сезоними. Справа у тому, що коли в Україні ситуація погіршується, то досить багато українців повертається на зимовий та весняний сезон до Німеччини. Головуючий Об’єднанням українських організацій Німеччини зазначив, що така сезонна міграція є цілком нормальним явищем.
Однією з головних причин, чому українські біженці обирають Німеччину — це якісна система соціального захисту, яка є однією з найкращих у ЄС. Крім того, варто зазначити, що ця країна має зручне географічне положення — то є центр Західної Європи, куди зручно добиратися.
В яких галузях залучені українці в Німеччині?
- постійна робота на території Німеччини
- допомога іншим біженцям
- волонтерство
- навчання
Переїзд молодих біженців з Польщі до Німеччини
Нова тенденція міграції українських біженців стала однією з головних тем у дослідженні Центру Східноєвропейських студій Варшавського університету та міграційної платформи EWL.
Найпоширеніші причини переїзду по результатам опитування:
- кращі соціальні виплати
- пропозиції роботи з вищою зарплатою
- можливість заощаджувати
Важливо також відзначити, що результат дослідження показав — більша частина біженців, які переїхали до Німеччини з Польщі (53%) — це люди віком до 35 років. У кожного третього респондента вік становив 36-45 років. Лише 2% опитаних були непрацездатного віку.
Нагадаємо, ми також надавали корисну інформацію про Маршрути до Німеччини на FlixBus для українців.
Корисна порада: Популярні замінники українських ліків в Німеччині
Джерело: rbc.ua