Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Українці в Німеччині. Чому українці частіше мігрують до Німеччини?

0
2 місяці ago
Українська діаспора в НімеччиніУкраїнці в Німеччині

Чому саме українці в Німеччині дедалі активніше вливаються в суспільство цієї європейської країни? Постараємось відповісти на це питання, та визначити головні причини.

Багато українських сімей вимушені переїздити в інші країни Західної Європи по причині бойових дій, руйнування житла та інших причин повязаних з російською агресією. Однією з таких країн є Німеччина — економічний локомотив Європейського Союзу. 

Фото українців біля брандербурзьких воріт
Українці біля Брандербурзьких Воріт у Берліні

Статистичні дані підтверджують той факт, що ця країна займає 1-ше місце у рейтингу європейських країн, де найбільша частина українців отримала тимчасовий захист. Біженці з України стали активніше переїжджати до ФРН з Польщі, Словаччини, Чехії та інших країн. Ростислав Сукенник, який головує в Об’єднанні українських організацій Німеччини повідомляє саме про таку тенденцію.

Українці в Німеччині — аналітичні дані Євростату щодо міграційної тенденції

Інформація Євростату також свідчить про ріст українських біженців до Німеччини з інших країн ЄС. Зі слів Ростислава Сукенника більшість громадян України, які спочатку переїхали в Польщу, Францію, Італію, намагаються покращити своє життя саме у Німеччині. Ці українські біженці, як правило зареєстровані в системі соціальної підтримки та отримують матеріальну допомогу. Варто підкреслити, що разом з тим, кількість українців, які переїздять одразу з України у Німеччину незначна.

Останні дані Євростату свідчать, що в країнах ЄС на сьогодні проживає 4,3 млн українців зі статусом тимчасового захисту.

 1. Німеччина — 1 270 150; 29,5%
 2. Польща — 951 560; 22,1%
 3. Чехія — 381 190; 8,9%

У порівнянні з іншими країнами Європейського Союзу приріст числа біженців із України у Німеччину суттєво більший.

Аналітичні дані за останній звітний місяць.

 1. Німеччина — 18 905
 2. Чехія — 8 155
 3. Іспанія — 2 830

Чому Українці повторно їдуть до Німеччини?

Українські біженці в Берлінському аеропорту Тегел
Українські біженці в Берлінському аеропорту Тегел

Ростислав Сукенник акцентує увагу, що частина біженців їде до Німеччини повторно,  після повернення до України. Німці називають такі повернення сезоними. Справа у тому, що коли в Україні ситуація погіршується, то досить багато українців повертається на зимовий та весняний сезон до Німеччини. Головуючий Об’єднанням українських організацій Німеччини зазначив, що така сезонна міграція є цілком нормальним явищем.

Однією з головних причин, чому українські біженці обирають Німеччину — це якісна система соціального захисту, яка є однією з найкращих у ЄС. Крім того, варто зазначити, що ця країна має зручне географічне положення  — то є центр Західної Європи, куди зручно добиратися.

В яких галузях залучені українці в Німеччині?

 • постійна робота на території Німеччини
 • допомога іншим біженцям
 • волонтерство
 • навчання

Переїзд молодих біженців з Польщі до Німеччини

Нова тенденція міграції українських біженців стала однією з головних тем у дослідженні Центру Східноєвропейських студій Варшавського університету та міграційної платформи EWL.

Найпоширеніші причини переїзду по результатам опитування:

 • кращі соціальні виплати
 • пропозиції роботи з вищою зарплатою
 • можливість заощаджувати

Важливо також відзначити, що результат дослідження показав — більша частина біженців, які переїхали до Німеччини з Польщі (53%) — це люди віком до 35 років. У кожного третього респондента вік становив 36-45 років. Лише 2% опитаних були непрацездатного віку.

Нагадаємо, ми також надавали корисну інформацію про Маршрути до Німеччини на FlixBus для українців.

Корисна порада: Популярні замінники українських ліків в Німеччині

Джерело: rbc.ua

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *