Notice: Функцію _load_textdomain_just_in_time було викликано неправильно. Translation loading for the cyr2lat domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Будь ласка, перегляньте Виправлення помилок у WordPress для більш детальної інформації. (Це повідомлення додане у версії 6.7.0.) in /home2/chernih1/uineu.org/wp-includes/functions.php on line 6114

Notice: Функцію _load_textdomain_just_in_time було викликано неправильно. Translation loading for the wordpress-seo domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Будь ласка, перегляньте Виправлення помилок у WordPress для більш детальної інформації. (Це повідомлення додане у версії 6.7.0.) in /home2/chernih1/uineu.org/wp-includes/functions.php on line 6114
Українці в Німеччині. Чому українці частіше мігрують до Німеччини? - U-in-EU
Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Українці в Німеччині. Чому українці частіше мігрують до Німеччини?

0
12 місяців ago
Українська діаспора в НімеччиніУкраїнці в Німеччині

Чому саме українці в Німеччині дедалі активніше вливаються в суспільство цієї європейської країни? Постараємось відповісти на це питання, та визначити головні причини.

Багато українських сімей вимушені переїздити в інші країни Західної Європи по причині бойових дій, руйнування житла та інших причин повязаних з російською агресією. Однією з таких країн є Німеччина — економічний локомотив Європейського Союзу. 

Фото українців біля брандербурзьких воріт
Українці біля Брандербурзьких Воріт у Берліні

Статистичні дані підтверджують той факт, що ця країна займає 1-ше місце у рейтингу європейських країн, де найбільша частина українців отримала тимчасовий захист. Біженці з України стали активніше переїжджати до ФРН з Польщі, Словаччини, Чехії та інших країн. Ростислав Сукенник, який головує в Об’єднанні українських організацій Німеччини повідомляє саме про таку тенденцію.

Українці в Німеччині — аналітичні дані Євростату щодо міграційної тенденції

Інформація Євростату також свідчить про ріст українських біженців до Німеччини з інших країн ЄС. Зі слів Ростислава Сукенника більшість громадян України, які спочатку переїхали в Польщу, Францію, Італію, намагаються покращити своє життя саме у Німеччині. Ці українські біженці, як правило зареєстровані в системі соціальної підтримки та отримують матеріальну допомогу. Варто підкреслити, що разом з тим, кількість українців, які переїздять одразу з України у Німеччину незначна.

Останні дані Євростату свідчать, що в країнах ЄС на сьогодні проживає 4,3 млн українців зі статусом тимчасового захисту.

  1. Німеччина — 1 270 150; 29,5%
  2. Польща — 951 560; 22,1%
  3. Чехія — 381 190; 8,9%

У порівнянні з іншими країнами Європейського Союзу приріст числа біженців із України у Німеччину суттєво більший.

Аналітичні дані за останній звітний місяць.

  1. Німеччина — 18 905
  2. Чехія — 8 155
  3. Іспанія — 2 830

Чому Українці повторно їдуть до Німеччини?

Українські біженці в Берлінському аеропорту Тегел
Українські біженці в Берлінському аеропорту Тегел

Ростислав Сукенник акцентує увагу, що частина біженців їде до Німеччини повторно,  після повернення до України. Німці називають такі повернення сезоними. Справа у тому, що коли в Україні ситуація погіршується, то досить багато українців повертається на зимовий та весняний сезон до Німеччини. Головуючий Об’єднанням українських організацій Німеччини зазначив, що така сезонна міграція є цілком нормальним явищем.

Однією з головних причин, чому українські біженці обирають Німеччину — це якісна система соціального захисту, яка є однією з найкращих у ЄС. Крім того, варто зазначити, що ця країна має зручне географічне положення  — то є центр Західної Європи, куди зручно добиратися.

В яких галузях залучені українці в Німеччині?

  • постійна робота на території Німеччини
  • допомога іншим біженцям
  • волонтерство
  • навчання

Переїзд молодих біженців з Польщі до Німеччини

Нова тенденція міграції українських біженців стала однією з головних тем у дослідженні Центру Східноєвропейських студій Варшавського університету та міграційної платформи EWL.

Найпоширеніші причини переїзду по результатам опитування:

  • кращі соціальні виплати
  • пропозиції роботи з вищою зарплатою
  • можливість заощаджувати

Важливо також відзначити, що результат дослідження показав — більша частина біженців, які переїхали до Німеччини з Польщі (53%) — це люди віком до 35 років. У кожного третього респондента вік становив 36-45 років. Лише 2% опитаних були непрацездатного віку.

Нагадаємо, ми також надавали корисну інформацію про Маршрути до Німеччини на FlixBus для українців.

Корисна порада: Популярні замінники українських ліків в Німеччині

Джерело: rbc.ua

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *