Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Україні складно домовитися з польськими аграріями

0
2 місяці ago
Україні складно домовитися з польськими аграріями

Ще з листопада 2023 року Україні складно домовитися з польськими аграріями стосовно перевезень агропродукції. Польща на кордоні постійно блокує українські вантажівки.

Заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук сказав, що такі дії зі сторони Польщі незаконні і що українська агропродукція не принесе збитків польській економіці.

Раніше повідомлялося, що польська влада має домовленість з фермерами щодо заборону транзиту з України для деяких видів продукції. Можливо і через цю угоду Україні складно домовитися з польськими аграріями.

Угода між Польщею та УкраїноюУкраїнська сторона йшла на компроміси і пропонувала рішення, щоб домовитися з поляками. Але вони завжди відкидали всі пропозиції.

Під час останніх переговорів Україна пішла на великі поступки:

– Україна погодилася на те, щоб заборона імпорту української продукції тривала близько півроку;

– ембарго на українську продукцію до Польщі;

– зменшилась кількість транзиту.

У 2024 році пішло транзитом лише 100 тисяч тон української продукції до країн Третього Світу, навіть не до Європи. І не факт, що в кінці ця продукція потрапляє до Польщі. Морем експортували 5,2 мільйонів тон.

Тому дії польських мітингувальників ніяк не можна логічно пояснити. Об’єм експортованих товарів не має значного впливу на економіку Польщі і ніяким чином не може викликати таких протестів.

Марчук вважає, що аграрний рух занадто політизований. І ці протести скоріш за все знаходяться під контролем політиків. Протестувальники не відстоюють виключно економічні питання.

Детально про можливість угоди між Польщею та Україною  https://uineu.org/2024/04/02/ugoda-z-ukrayino…-agroprodukcziyi/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *