Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Угода з Україною про імпорт агропродукції

0
2 місяці ago
Угода з Україною про імпорт агропродукції

У Польщі почали говорити, що угода з Україною про імпорт агропродукції цілком можлива. Лідер парламентської фракції Польської селянської партії Кшиштоф Пащик оптимістично налаштований щодо транзиту. Він сказав, що «сторони готові в діалозі вирішити цю проблему». Також додав, що угода з Україною про імпорт агропродукції має містити обмеження на певну продукцію, яка може залишатися в Польщі.

Угода з Україною про імпорт агропродукції

Раніше повідомлялося, що 14 березня заступник міністра сільського господарства та розвитку сільських районів Польщі Міхал Колодзейчак наголосив, що рішення Європарламенту про внесення змін до угоди про безмитну торгівлю між ЄС та Україною – це важлива подія для Польщі.

Європарламент хотів розширити список продуктів, на які поширюватимуться обмеження на імпорт. Сюди будуть входити цукор, м’ясо птиці та яйця. Проте європейські парламентарі хочуть включити до списку мед, кукурудзу, пшеницю, овес та ячмінь.

 

Цей проект частково врахував вимоги Польщі, які були важливими для фермерів: базовий період визначення обсягів поставок української агропродукції братиметься до уваги з другої половини 2021 року, коли обсяг імпорту був нижчий, ніж у 2022 і 2023. Україна була проти цієї умови. ,

Посли так і не затвердили угоду, оскільки узгоджений із Європарламентом текст Польща та Франція вважають недостатньою.

Про імпорт та експорт Польщі та України можна прочитати тут  https://uineu.org/2024/04/02/torgivlya-mizh-p…yu-shho-zminylos/ ‎

Та чому польські аграрії проти імпорту з України: https://uineu.org/2024/04/02/u-polshhi-vidbuv…rotesty-fermeriv/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *