Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Протест фермерів обмежив постачання палива Україні

1
2 місяці ago
Протест фермерів в Польщі

Протест фермерів на польському кордоні практично обмежив постачання палива Україні, яке необхідно для захисту від Росії. Це питання потребує термінового вирішення, оскільки Польща є одним із основних постачальників палива в Україну. І після повномасштабного вторгнення це стало особливо важливою позицією.

28 березня глава українського уряду Денис Шмигаль приїхав у Варшаву на переговори.  Там піднімалися питання стосовно виробництва боєприпасів, енергетики, ну і звичайно ж ситуації в сільському господарстві, розблокування кордону для відновлення перевезень не лише зернових культур, а й інших товарів. Зокрема і палива.

Протест фермерів обмежив постачання палива Україні, яке необхідне для захисту від російського вторгнення. Щоб знову безперешкодно постачати паливо з Польщі Денис Шмигаль звернувся до прем’єр-міністра Дональда Туска. «Ми просимо забезпечити вільне перевезення через кордон палива, а не лише боєприпасів та гуманітарної допомоги. Оскільки це стосується питань національної безпеки».

Протест фермерів обмежив постачання палива УкраїніПротест фермерів обмежив постачання палива Україні

Раніше зазначалося: Туск висловив сподівання, що польська і українська сторона все-таки знайдуть спільну мову і досягнуть згоди щодо сільськогосподарських питань ще до 28 березня. Але до зустрічі у Варшаві цього не сталося.

До переговорів у Варшаві між Україною та Польщею не було діалогу щодо розблокування кордону. Але все ж таки польська сторона пішла на компроміс. Державна прикордонна служба повідомила, що було відновлено рух вантажівок на пункті пропуску “Угринів-Довгобичув” орієнтовно до 2 квітня. Але станом на 31 березня поляки все ж блокували рух на трьох напрямах перетину кордону: “Угринів”, “Ягодин” та “Рава-Руська”.

В українському уряді визнали, що не знають як остаточно вирішити цю ситуацію.

Про протести фермерів можна прочитати тут:  https://uineu.org/2024/04/02/u-polshhi-vidbuv…rotesty-fermeriv/ ‎

Про те, яе полякам починають набридати протести фермерів: https://uineu.org/2024/04/09/polyakam-pochynayut-nabrydaty-protesty-fermeriv/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

1 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *