Вже незабаром у Польщі можуть внести зміни до закону про допомогу українцям, які рятуються від повномасштабного вторгнення.
Міністерство внутрішніх справ Польщі може представити проект змін до цього закону, який діє з лютого 2022 року. Основні зміни проживання біженців у Польщі – скасування фінансування проживання у гостьових будинках та малих пансіонатах, а також оплату харчування. Планується виділяти допомогу у розмірі 40 злотих на день у малих приватних центрах, які приймають до 10 осіб.
Що ще чекає на українців-біженців:
- з метою збалансування соціального становища між поляками та українцями МВС зараз розглядає питання щодо часткової оплати. Адже у сучасних умовах українці в Польщі більш соціально захищені, ніж самі поляки. Наприклад, польські матері з дітьми не мають того фінансового забезпечення житлом та їжею як українські біженці з дітьми;
- держава буде фінансувати перебування українців у тих місцях, у яких є домовленість з воєводою, тобто підконтрольні Польщі. Адже відомі випадки ,коли власники таких житлових притулків у біженців відбирали паспорти і змушували безкоштовно працювати в центрі;
- планується запровадження дозволу на тимчасове проживання для українців-біженців, який дається на 3 роки. Якщо громадянин України вирішує тимчасово залишитися у Польщі, то він має написати заяву в комуні, пройти перевірку у прикордонній службі та поліції, а також в органах внутрішньої безпеки.
Якщо зміни проживання біженців у Польщі все-таки ухвалять, то українці матимуть можливість оформити посвідку на тимчасове проживання.
Детально можна ознайомитись тут: https://uineu.org/?p=8726&preview=true
Також узгоджуються питання з Україною щодо дітей біженців, які не відвідують школу. Поки закон дозволяє навчатися онлайн в як в українській, так і в польській школі. Точна кількість таких дітей не відома, але за за системою PESEL UKR у нас 380 тисяч дітей шкільного віку, а 210 тисяч осіб отримують допомогу 800+.
Зараз у Польщі проживають близько 1 млн українців – біженців. Це є найвищим показником серед інших країн Європейського Союзу.
5 найкращих міст Польщі для життя: https://uineu.org/2024/04/11/5-najkrashhyh-mist-polshhi-dlya-zhyttya/
Про місцеві вибори у Польщі: https://uineu.org/2024/04/10/misczevi-vybory-u-polshhi-hto-peremig/
[…] Зміни проживання біженців у Польщі: https://uineu.org/2024/04/03/zminy-prozhyvannya-bizhencziv-u-polshhi/ […]