Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Памятка для біженців з України

0
2 місяці ago
Памятка для біженців з УкраїниПамятка для біженців з України

Памятка для біженців з України — основна інформація для біженців з України

Питань багато, особливо у тих наших земляків, які не бували за кордоном. Тому редакція нашого інтернет-видання uineu.org прийняла рішення створити короткий опис — це Памятка для біженців з України, яка зможе допомогти у вирішенні поточних питань переселенців з України до Німеччині.

Як довго я можу залишатися в Німеччині?

У 2024 році багатьом громадянам України не потрібна віза для першого в’їзду до Німеччини. Вони можуть перебувати там до 90 днів після в’їзду на законних підставах і розглянути необхідність подачі заяви на дозвіл на довгострокове перебування. Проте, перебування без дозволу можливе лише до 2 червня 2024 року.

Як можна безпечно подорожувати Німеччиною?

Щоб безпечно подорожувати Німеччиною, громадяни України можуть користуватися безкоштовними поїздами, якщо вони мають український паспорт або ID-картку, або якщо вони, як громадяни іншої країни, проживали в Україні до 24 лютого 2022 року. Для використання поїздів далекого сполучення, вони отримують безкоштовні квитки за кодом “helpukraine”.

Крім того, щодо безпеки у транспорті, рекомендується повідомити родину або друзів про своє місце перебування та виявляти пильність. Перед сіданням до транспортного засобу, варто зробити фотографію номера і надіслати її друзям або родичам. Не сідайте в автомобілі, якщо водії не дозволяють сфотографувати номер.

Де я можу переночувати?

У випадку термінової потреби у місці для ночівлі, можна скористатися державним притулком для біженців. Органи влади можуть допомогти знайти притулок неподалік від місця перебування. Також можна звернутися до сімей або людей, які готові надати тимчасове притулок.

Наша рекомендація – Карта допомоги українцям MAPAHELP

https://mapahelp.me/

Тут збирається та аккумулюється важлива інформація щодо біженців, мігрантів, організацій, бізнесу за кордоном, у тому числі Німеччині. На цьому сайті все реалізовано досить просто, і навіть людина з малим досвідом користування мережі Інтернет, зможе розібратись. Тут можна знайти небайдужих людей, місцевих та біженців з України, організації, земляцтва. На карті MAPAHELP указані геоточки, де українці можуть безкоштовно отримати допомогу.

Наша порада: Як знайти роботу в Німеччині?

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *