Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Польща починає будувати бомбосховища

1
2 місяці ago
Польща починає будувати бомбосховища

Польща починає будувати бомбосховища після того, як Верховна контрольована палата провела перевірку наявних укриттів.

Все більше країн ЄС, в тому числі і Польща, починають посилювати власну оборону. Окрім нарощування боєприпасів і військової техніки Польща починає будувати бомбосховища у разі надзвичайної ситуації. Так, на будівництво укриттів та на інші заходи безпеки було виділено 117 млн. злотих (27 млн. євро). Реалізувати цей проект планують протягом 2-3 років, оскільки раніше військові та розвідники прогнозують атаки Росії по країнах НАТО через 3 -5-8 років.

Також планується підготовка медичних закладів та лікарень до роботи у надзвичайних умовах та проведення навчальних тривог для населення.

Передбачається і використання підземних паркінгів та станцій метрополітену у якості бомбосховищ, але для цього потрібно їх підготувати. Наразі вони не облаштовані для таких цілей.Польща починає будувати бомбосховища

Раніше зазначалося, що у зв’язку з війною в Україні Верховна контрольована палата Польщі почала перевірку бомбосховищ. Бомбосховища Польщі у незадовільному стані. Це звичайні буди, напівзруйновані та негерметичні. Вони не облаштовані для захисту населення та не мають відповідного обладнання. Майже 70% укриттів, що були перевірені, не мають достатньо місця для тої кількості людей, яка передбачена керівництвом цивільної оборони – це 25% від загальної чисельності населення.

Скільки таких бомбосховищ на території країни невідомо. Навіть фізично неможливо все перевірити. У звітах Міністерства внутрішніх справ та Державної пожежної служби немає точних даних по кількості та розмірах таких укриттів.

«У разі надзвичайної ситуації людям немає де сховатися» – пише видання Rzeczpospolita.

Також Верховна Палата повідомила, що метро у Варшаві не може послужити укриттям, як це практикують в Україні. Хоча проект будівництва ліній метро передбачав притулок для надзвичайних ситуацій –  від станції «Кабати» до «Вежбно». Але там немає відповідних пристроїв, які б забезпечили безпечне перебування людей.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

1 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *