Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Шкільна освіта у Польщі: які нововведення

0
2 місяці ago
Шкільна освіта у Польщі: які нововведення

Шкільна освіта у Польщі: які нововведення

З початку повномасштабного вторгнення багато українців шкільного віку опинилися в Польщі. І постало питання з отриманням середньої освіти у польських школах.

Завдяки доброзичливому ставленні та індивідуальному підходу до кожного українські школярі змогли адаптуватися до умов польського середовища. Вони вивчають мову та польські традиції.

Шкільна освіта у Польщі: які нововведення:

  1. З 1 квітня було відмінено домашні завдання. Підписано постанову, яка скасовує домашні завдання та оцінювання на заняттях з релігії та етики. У перших восьми класах вчителі взагалі не будуть задавати домашні завдання. Це дасть можливість дітям читати книги, займатися своїми справами та відпочивати, а також краще готуватися до контрольних робіт».
  2. Також ще 8 березня запропонували ввести в польських школах заборону на використання смартфонів. Представники Інституту Громадянських справ надіслали відкритого листа до відповідних міністерств. Головна причина – це залежність від гаджетів та нерівність між учнями, які навчаються в одному класі. Виняток – це пристрої, які необхідні у навчанні.
  3. З 16 березня ще у трьох містах Польщі відкрилася вечірня школа для українців. Заняття проходять двічі на тиждень з 16:00 до 20:00 у будні або з 10:00 до 14:00 у вихідні. Всього 9 предметів, які викладають українські і польські педагоги. Ці заняття підійдуть для тих, хто навчається дистанційно в українській школі або учні, які переїхали недавно в Польщу.
  4. Польща готує законопроект, який передбачає обов’язкове навчання українських школярів у польських школах вже з 1 вересня і Україна підтримує таку позицію. Для українських дітей у польських школах запровадять спеціальні уроки української мови, а також навчатимуть європейської інтеграції. Всі деталі будуть відомі після того, як закон набере чинності.
Ті , хто навчається в польській школі, мають свої переваги:
  • Легша програма навчання, ніж в українській школіШкільна освіта у Польщі: які нововведення
  • Доброзичлива атмосфера на уроках
  • Повага до кожного учня
  • Помірне навантаження учнів: кількість контрольних та тестів на тиждень обмежена – не більше трьох на тиждень
  • Багато екскурсій
  • На перервах постійно можна виходити на вулицю

Також у Польщі діє 6-бальна система оцінювання. Вчителі кожного предмету проводять щотижневі консультації для учнів, які відстають від навчального процесу чи прагнуть виправити оцінку з певного предмета.

Раніше повідомлялось: після початку російського вторгнення вирішили створити українські школи. Оскільки українських дітей мігрувало близько 300000 і лише 18000 навчаються в польських школах.

У телеграмі було запущено чат – бот  https://t.me/UkraineEducation2_bot, де можуть зареєструватися українські діти та вчителі у Варшаві, Кракові та Вроцлаві. Ці школи працюють як звичайні українські школи: українська програма навчання з 1 по 11 клас.

Про інтеграцію українських дітей в польське суспільство можна прочитати тут https://uineu.org/2024/04/03/integracziya-ukrayinskyh-ditej-u-polske-suspilstvo/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *