Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Оренда квартири в Німеччині — корисні поради

0
1 місяць ago
Оренда квартири в Німеччині - корисні порадиОренда квартири в Німеччині - корисні поради

Оренда квартири в Німеччині — корисні поради та факти

У кожній країні існують свої унікальні правила і незвичайні звичаї, пов’язані зі здачею квартири в оренду. І Німеччина, яка любить правила, не є винятком. Від додаткових витрат (які, можливо, не передбачили в бюджеті) до химерних правил, на ринку оренди — легко помилитися. Для кращого розуміння теми “Оренда квартири в Німеччині”, представляємо 6 найзаплутаніших запитань, пов’язаних із цією темою, і кілька корисних порад.

Оренда квартири в Німеччині - корисні поради
Оренда квартири в Німеччині – корисні поради

Що варто знати про оренду квартири в Німеччині?

1. Необхідно знати, як рахуються кімнати та поверхи

Якщо ви знімаєте квартиру, потрібно хоча б знати її розмір і те, де вона розташована в будівлі. У таких країнах, як Велика Британія та США, квартири або будинки зазвичай характеризуються кількістю спалень. Це, очевидно, важлива річ, якщо є певна кількість людей, яким потрібно там ночувати. Це означає, що у квартирі з двома спальнями, найімовірніше, будуть дві кімнати, які можна використовувати як спальні, а також щонайменше одна вітальня, кухня та ванна кімната.

Однак у Німеччині вітальні та спальні разом вважаються “кімнатами”. Пропозиція двокімнатної квартири включає в себе одну спальню, одну вітальню (або другу спальню), кухню і ванну кімнату. У випадку з однокімнатною квартирою просто буде вітальня і спальня в одній. Це щось на зразок квартири-студії – хоча кухня напевно буде окремою.

Ще одна річ, яка може збентежити іноземців, – це те, як рахуються поверхи в Німеччині (і в більшості країн Європи). Тоді як, наприклад, американці схильні називати поверх на рівні вулиці “першим поверхом”. Європейці описують його як перший поверх – або, німецькою, Erdgeschoss. Це означає, що перший поверх (1-й поверх) – це поверх трохи вище за рівень вулиці, який знаємо як другий поверх і так далі. Поверх нижче рівня землі називається Келлер, а поверх на самому верху – Дахгешосс (буквально підлога під дахом).

Житло в Німеччині
Житло в Німеччині

2. Депозит може бути дуже високим

Якщо шукаєте квартиру в Німеччині, обов’язково знадобляться гроші в запасі. Крім вартості оренди за перший місяць і грошей, витрачених на укладення договорів, вкрай часто як заставу просять дво-, а то й трикратну місячну орендну плату. Таким чином, якщо нове місце коштує 1000 євро на місяць, можуть попросити заплатити до 3000 євро з самого початку. Взагалі кажучи, заставні депозити є страховкою орендодавця від втрати орендної плати або пошкодження майна.

Доброю новиною є те, що, як правило, отримаєте ці гроші назад у повному обсязі після виїзду. Однак згідно умови — квартира буде передана в належному вигляді. Орендарі в Німеччині нерідко спочатку перефарбовують усю квартиру (роблять міні-косметику). Вони хочуть переконатися, що вона перебуває в тому ж стані, в якому була, коли вони вперше прибули.

Порада: знайте свої права та обов’язки. За даними Берлінської асоціації орендарів, найвища сума застави, яку може попросити орендодавець, утричі перевищує чисту орендну плату (без урахування рахунків). Заставу можна вносити частинами, починаючи з дня заселення. Таким чином, до орендної плати за перший місяць додається одна третина депозиту. Одна третина в рахунок орендної плати за другий місяць. І остання третина в рахунок орендної плати за третій місяць.

4. Орендарі повинні купувати власне обладнання

Це питання привертає увагу багатьох іноземців. Коли переїжджаєте в нову квартиру в Німеччині, не чекайте, що вона буде обладнана холодильником, духовкою та посудомийною машиною. Це може здатися вкрай дивним людям з інших країн, які стрибають із квартири в квартиру і просто розпаковують свої речі. Це має сенс, якщо розумієте, як дивляться на оренду в Німеччині.

За даними Statista, понад 50 відсотків населення є орендарями, а не домовласниками. Традиційно німці воліють залишатися у своїх квартирах протягом тривалого часу. Це означає, що вони часто обладнують її гарною кухнею та побутовою технікою, яку потім з радістю беруть із собою, коли переїжджають. Однак це робить ринок оренди – особливо в містах – дедалі дорожчим і ускладнює пошук квартири. Якщо доводиться перебирати безліч небажаних квартир, наприклад, у Берліні або Мюнхені, намагаючись знайти ідеальне місце за розумною ціною, щоразу оснащувати себе кухонним обладнанням було б жахом.

Порада: заздалегідь уточніть в орендодавця або агента з оренди, чи залишиться кухня обладнаною на час оренди. Іноді господар каже, що кухня обладнана, але має на увазі одну духовку. Якщо не хочете робити все власноруч, дізнайтеся, чи можете придбати побутову техніку в колишнього орендаря за зниженою ціною.

4. Рахунки не включені у вартість оренди.

Для будь-кого, хто звик до так званої “орендної плати”, яка покриває всі витрати, може бути дивним приїхати в Німеччину і виявити, що насправді існує більше одного типу зборів. Що ще більш шокує, так це те, що різні види орендної плати, очевидно, мають “різну температуру”. Kaltmiete (або холодна орендна плата) – це базова сума, що виплачується за користування нерухомістю. Тоді як Warmmiete (тепла орендна плата) – це повна сума, що сплачується за оренду, послуги та комунальні послуги, такі як опалення, вода та Інтернет. Щоб перевірити суму Warmmiete, просто потрібно додати Nebeksten (додаткові витрати) до Kaltmiete. Це має бути загальна сума, що виплачується щомісяця.

Порада: Важко запам’ятати різницю між “теплою” і “холодною” орендою? Це може допомогти: якщо не платите за рахунками, взимку у квартирі може бути досить холодно. Таким чином, тепла орендна плата — це орендна плата за квартиру плюс рахунки за опалення. Іншими словами, тепла оренда – це орендна плата за теплу квартиру.

5. До кого звертатися в разі проблем?

Одна з найзаплутаніших речей, пов’язаних з орендою житла в Німеччині, — до кого звернутися, якщо виникнуть проблеми. Якщо у квартирі щось зламалося, слід звернутися до власника (Vermieter) чи доглядача (Hausmeister)? Якщо в’їжджаєте у квартиру і щось іде не так, винен попередній орендар (Vermieter) чи агент зі здачі в оренду (Hausverwaltung)?

Якщо переїхали до спільної квартири, такої як Untermieter (суборендар), а основною людиною, з якою спілкуєтесь, є основний орендар (Hauptmieter) або просто хтось інший, з яким живете (Your Mitbewohner)?

Якщо не пощастило і загубили Sicherheitsschlüssel (ключ безпеки) і потрібна заміна, у цьому може бути задіяна інша людина: дуже специфічний Schlüsseldienst (слюсар). Тільки не забудьте спочатку зв’язатися з Vermieter або Hausverwaltung, щоб отримати відповідні документи.

Порада: особа або установа, з якою підписуєте договір, найімовірніше, буде першою контактною особою з більшості питань, пов’язаних із житлом. Взагалі кажучи, це буде Hausverwaltung, агент з оренди, який відповідає за обслуговування орендарів від імені орендодавця. Не бійтеся запитувати, яка процедура щодо таких речей, як зламана побутова техніка, коли в’їжджаєте. І обов’язково перевірте години їхньої роботи, щоб знати, коли вони зможуть відповісти на дзвінки.

6. Галасувати можна тільки в певні години.

Для людей, які приїжджають із країн із набагато більш невимушеним підходом до спільного життя, може бути шоком дізнатися, наскільки регулюється життя у квартирі в Німеччині. Від правильного сортування сміття до паркування на неправильному паркувальному місці —  можете порушити правила, про які навіть не підозрювали. І проблема шуму не є винятком.

Майже на всій території країни є певний час дня, тижня та календаря, протягом якого за законом зобов’язані уникати надмірного шуму. До них належать святкові дні, неділя, полудень з 11:00 до 15:00 та нічний час з 22:00 до 6:00 або 7:00 ранку. Тож якщо неділя була днем хатньої роботи, не дивуйтеся, коли незадоволений сусід кричить з балкона “Зоннтагсруе!” Зрозуміло, це стосується обох сторін. Тож не слід слухати техно музику та рок на повну гучність о третій годині ночі.

Порада: хоча існують загальноприйняті правила щодо шуму, не повинно виникнути проблем з їх порушенням, якщо ніхто не скаржиться. Це означає, що якщо справді доведеться попрацювати в неділю, можете час від часу запитувати сусідів, чи є в них із цим проблеми.

 

Джерело: novostide.de

Вас також зацікавить: Памятка для біженців з України

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *