Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Подання декларації в Німеччині 2024

0
1 місяць ago
Подання декларації в Німеччині 2024Подання декларації в Німеччині 2024

Подання декларації в Німеччині 2024

Подання декларації в Німеччині 2024
Декларація 2024

Коли треба подавати податкову декларацію в Німеччині у 2024 році? Хто має здійснювати подання декларації в Німеччині 2024? У Німеччині вимагається щорічна подача декларації про прибутковий податок. Резидентом Німеччини вважається особа, яка постійно проживає в країні. Також зобов’язані здійснити подання декларації резиденти інших країн, які отримують доходи з Німеччини, наприклад, власники німецької нерухомості, які здають її в оренду. Крайній термін обов’язкової подачі декларації встановлено на 31 липня.

Якщо декларацію готує адвокат, консультант з оподаткування (Steuerberater) або Lonsteuerhilfeverein, звітність можна подати до 31 грудня. Для декларацій за 2018 рік та наступні роки, строк подачі закінчується останнього дня лютого наступного року. Виняток стосується професіоналів: якби консультантам треба було обробляти формуляри до 31 травня, вони змушені були б працювати безперервно, а решту року залишалися б без роботи.

Фінансові органи можуть продовжити терміни у визначених умовах. Наприклад, у деяких федеральних землях міністерства фінансів протягом декількох років продовжують термін на два місяці для тих, хто подає звітність в електронній формі.

Податкова інспекція також може продовжити термін за особистим запитом. Наприклад, у випадку хвороби, або відсутності необхідних документів. Для отримання продовження строку необхідно наперед надіслати письмовий запит до Finanzamt і отримати офіційну відповідь.

Добровільна декларація

Подання декларації в Німеччині 2024
Подання декларації в Німеччині 2024

Подавати декларацію про прибутковий податок резидент зобов’язаний не завжди,  існують винятки. Наприклад, якщо особа не є у шлюбі і отримує доходи від роботи за наймом лише в Німеччині. Також, подавати декларацію може не бути необхідно для тих, хто перебуває у шлюбі та обирає комбінацію податкових класів III/V, якщо тільки один з подружжя працює. Проте, якщо крім заробітної плати існують інші доходи, що перевищують 410 євро, подача декларації є обов’язковою. До цих доходів враховуються також ті, які в Німеччині не оподатковуються, але впливають на ставку прибуткового податку.

 

Наприклад, якщо мігрант прибув до Німеччини у лютому, а в січні ще отримував зарплату на Батьківщині, він зобов’язаний подати річну декларацію в Німеччині. Також подача обов’язкова, якщо працівник отримує зарплату від кількох роботодавців у Німеччині.

У випадках, коли подача не є обов’язковою, держава вважає, що заробітна плата вже була оподаткована належним чином. Однак у деяких випадках утриманий податок може бути значно вищим, ніж потрібно. Тому резидентові вигідніше відзвітувати перед податковою і повернути частину сплаченого протягом року.

В німецькому законодавстві існує багато можливостей зменшення оподатковуваної бази. Наприклад, можна списати з податків витрати, пов’язані з роботою або навчанням, допомогу родичам, витрати на догляд за інвалідом у сім’ї та багато інших. Навіть зміна розміру зарплати протягом року може призвести до перерахунку ставки податку.

Навіть якщо фінансова ситуація підпадає під виняток, інспекція може зобов’язати бюргера подати декларацію, надіславши листа з вимогою. Добровільно подати декларацію дозволяється протягом 4 років після закінчення підзвітного періоду.

Санкції за неподання декларації

Якщо резидент Німеччини зобов’язаний подати декларацію про прибутковий податок, але не зробив цього, то держава застосовує кілька засобів тиску.

Примус штрафом або арештом

Інспекція штрафує випадок неподання. Приходить лист, в якому встановлений термін і зазначений розмір штрафу на випадок, якщо реакції не буде. Якщо формуляр не отриманий в необхідний термін, податкова стягує штраф, дає новий термін і встановлює новий, вже більший штраф. І так до тих пір, поки не отримає звітність. Якщо штраф стягнути не вдалося, наприклад, через відсутність коштів, суд призначає арешт до двох тижнів.

Податкове рішення. Штрафи та арешт – справа для держави досить трудомістка, тому зазвичай роблять простіше:

Якщо людина не подала декларацію, оцінюється приблизний розмір доходу і видається податкове рішення Steuerbescheid. Податковий інспектор намагається встановити якомога більший дохід, щоб змусити резидента надіслати дані з реальними цифрами.

Пеня Verspätungszuschlag

За запізнення з подачею або за неподання податкова може встановити пеню. Сьогодні пеня складає максимально 10% нарахованого податку. При цьому податкова зазвичай встановлювати пеню у кожному конкретному випадку на власний розсуд. При першому порушенні або незначному запізненні, як правило, прощають. З 2019 року правила посилилися: при великому запізненні податківці зобов’язані стягнути пеню. У цьому випадку у податкового інспектора вже немає ніякого вибору. Введений фіксований розмір пені (0,25% в місяць) і мінімальний розмір до 25 євро. Нові правила застосовуються до декларацій, які подаються після 31 грудня 2018 року.

Кримінальна відповідальність

Якщо за підсумком року житель Німеччини повинен доплатити податок, але умисно не подав декларацію, порушується кримінальна справа за ухилення від сплати податку (§ 370 Abgabenordnung). Злочином вважається і занадто пізня подача. Якщо відомство опрацювало 95% всіх справ за звітний період, то злочин вважається вчиненим і запізнення прирівнюється до ненадання.

Ухилення від сплати податку в Німеччині карається штрафом або в’язницею до 5 років. Позбавлення волі суди дають, як правило, якщо приховано податку в сумі більш ніж на 100 000 євро. При першому порушенні швидше за все дадуть умовний термін. При меншій сумі суддя постарається обмежитися штрафом. Розмір штрафу залежить від суми прихованого податку та від доходу засудженого. Якщо приховано податків більш ніж на 1 мільйон євро, то умовний термін суд дати не може і покарання доведеться дійсно відбувати у в’язниці.

В особливо важких випадках за ухилення від сплати податку передбачено ув’язнення від 6 місяців до 10 років. Таким особливо важким випадком буде, наприклад, неподання декларації, за якою потрібно доплатити на 50000 євро і більше. Кримінального покарання можна уникнути при явці з повинною (Selbstanzeige, § 371 Abgabenordnung).

Для цього необхідно подати декларації за пропущені роки і доплатити податок з відсотками. Але є ще й інші умови, досить складні. Організувати явку з повинною без кваліфікованої допомоги спеціалізованого адвоката навряд чи вдасться. Якщо строк пропущено з необережності, то порушник притягується до адміністративної відповідальності. Наприклад, якщо вдасться переконати суд, що людина не знала про строк на подачу декларації, або його неправильно її розрахувала. Але і в цьому випадку порушнику загрожує значний штраф.

Джерело: europortal.biz.ua

Вас також зацікавить:

Як повернути податок у Німеччині?

Нове виробництво АКБ для E-Car у Німеччині

Робота в Німеччині без знання німецької мови

 

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *