Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Проблеми українців в Польщі

0
1 місяць ago
Проблеми українців в Польщі

З початку повномасштабного вторгнення Польща – одна з перших, хто прийняв українців-біженців. Українцям в Польщі надали їжу, житло, соціальні виплати, можливість вивчати мову та працювати. Але все ж таки є проблеми українців в Польщі і вони виявляються в різних аспектах їхнього життя. Їхнє становище та майбутня стабільність залишається під питанням.

Мовний бар’єр

Українці стикаються з мовними бар’єрами, адже багато з них не володіють польською мовою, що ускладнює спілкування та отримання медичної допомоги. IRC не наводить конкретних статистичних даних, але зазначає безліч подібних випадків. Респонденти згадували різні приклади, від відкритих дискримінаційних коментарів до загального дискримінаційного ставлення.  Це часто пов’язане з недостатнім знанням польської мови, через що українці відчувають себе у небезпеці.

Навчання

Навчання дітей також стає проблемою, оскільки вони мають складнощі в адаптації до польської освітньої системи. У багатьох випадках українські діти зіткнулися з дискримінацією та недоброзичливим ставленням з боку польських однолітків та вчителів.

МедицинаПроблеми українців в Польщі

Навіть при безкоштовному доступі до медичних послуг на всіх рівнях українці зіткнулися з величезними чергами та недоліком медичного персоналу, який володіє українською мовою. В Україні можна потрапити до лікаря безоплатно, але у Польщі чекати на запис може зайняти до року. Існує альтернатива у приватних клініках, але вони значно дорожчі, ніж в Україні.

Житло

Ще однією значною проблемою є житло. Українці, які наразі користуються можливістю безкоштовного проживання, стурбовані можливим припиненням цих пільг, через що вони можуть втратити можливість безкоштовного проживання. Так, 41% учасників анкети повідомили, що в разі такої ситуації вони шукали б інше житло для оренди, 19% розглядали можливість повернення в Україну, а 26% розглядали варіанти пошуку іншого безкоштовного житла, чи то в тому ж місці (17%), чи в іншому (9%).
Деякі респонденти опитування вказали на неможливість перевірки законності фінансових вимог з боку власників квартир, де вони проживають. Один із учасників зазначив: “Наша господиня твердить, що не отримала грошей від уряду на покриття вартості нашого житла, і ми не можемо перевірити, чи це правда. Вона стверджує, що якщо кошти не будуть перераховані, нам доведеться покрити загальну вартість проживання в розмірі 12 тисяч злотих (майже 3000 доларів)”. Це одна з ключових проблем, з якими стикаються українці в Польщі, як свідчать результати дослідження Міжнародного комітету порятунку (IRC).

Про допомогу «забутим жертвам» російської агресії: https://uineu.org/2024/04/05/dopomoga-polshhi-zabutym-zhertvam-rosijskoyi-agresiyi/

Про інтеграцію українських дітей у польське суспільство https://uineu.org/2024/04/03/integracziya-ukrayinskyh-ditej-u-polske-suspilstvo/

Про шкільну освіту у Польщі: https://uineu.org/2024/04/05/shkilna-osvita-u-polshhi-yaki-novovvedennya/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *