Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

З квітня буде зростання цін у Польщі

1
1 місяць ago
З квітня буде зростання цін у Польщі

З квітня буде зростання цін у Польщі : відміна нульової ставки ПДВ на продукти

Засоби масової інформації повідомляють про скасування нульової ставки ПДВ на продукти, тому  з квітня буде зростання цін на продукти. Міністерство фінансів виправляє недостачу в бюджеті за рахунок цього кроку, відзначаються в статті, публікованій у Gazeta Wyborcza.

За даними видання, з 1 квітня майже всі товари, які продаються в магазинах Biedronka, Lidl та Żabka, подорожчають. І це стане серйозним фінансовим навантаженням для середнього покупця.З квітня буде зростання цін у Польщі

У пресрелізі від 12 березня 2024 року, Міністерство Фінансів Польщі пояснює, що припинення надання податкових пільг на товари обумовлене мінливістю інфляційних темпів у країні.

Також в уряді Польщі обґрунтовують припинення дії нульової ставки на харчові продукти тим, що темпи зростання цін на харчові товари та безалкогольні напої в країні скоротилися до 4,9% у річному вимірі. Річна інфляція та темпи зростання цін на продукти харчування в лютому та березні 2024 року також показують тенденцію до зниження.

Програму зі скасування нульової ставки ПДВ на продукти харчування було запроваджено у лютому 2022 року. Офіційна причина її скасування – падіння інфляції, проте дійсна причина полягає в дефіциті надходжень до державного бюджету. Повернення ставки ПДВ на рівень 5% для продовольчих товарів може забезпечити додаткові 13,5 млрд злотих до бюджету щороку.

З 1 квітня в Польщі збільшаться ціни на найнеобхідніші продукти харчування. Це молокопродукти, пташині яйця, м’ясо та його вироби, риба, а також овочі та коренеплоди. Також з цього часу подорожчають мінеральні та газовані води, фрукти, горіхи, мед, морозиво.

Економісти розрахували, що середньому домогосподарству доведеться витратити щорічно додаткові 800-1000 злотих через повернення ставки ПДВ на продовольчі товари до 5%.

Найбільше падіння трафіку, а саме 8,1%, зафіксовано у гіпермаркетах. У річному обчисленні спостерігається зменшення відвідування майже у всіх типах магазинів: на 1,4% у супермаркетах та на 3,2% у магазинах “під будинком”. Єдиними, хто продемонстрував невелике позитивне зростання трафіку, є дискаунтери, які зафіксували збільшення на 1,2% у 2023 році.

Дослідження також показує, що різниця у середній кількості відвідувань на одного покупця та середньому часі перебування в магазині між 2022 та 2023 роками є невеликою. В середньому, покупці в Польщі відвідують магазини за продуктами один раз на два-три дні та проводять у них близько 15 хвилин.

Про акційні пропозиції до Великодня можна переглянути тут https://uineu.org/2024/04/08/velykden-2024-u-polshhi-czina-svyatkovogo-koshyka/

Про зростання вартості експорту та імпорту Польщі: https://uineu.org/2024/04/02/torgivlya-mizh-polshheyu-ta-ukrayinoyu-shho-zminylos/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

1 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *