Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

ЗМІ та політики закликають зменшити підтримку українців

1
1 місяць ago
Допомога Польщі українцям

ЗМІ та політики закликають зменшити підтримку українців

Згідно з останніми змінами польського законодавства (від 29 травня 2023 року), легальне перебування українців (які мають статус UKR (PESEL) в Польщі продовжено до 4 березня 2024 року. До цієї дати будуть гарантовані виплати соціальних допомог, зокрема на дітей, працевлаштування без додаткових дозволів, безкоштовна медична опіка тощо. Але вірогідність продовження пільг для українських біженців таки є. Напередодні Європейська комісія запропонувала продовжити тимчасовий захист для українців, які втекли від агресії Росії проти з 4 березня 2024 року до 3 березня 2025 року. Цю пропозицію надалі повинна затвердити Рада ЄС.

Нагадаємо умови перебування для українців-біженців:

Українські громадяни – батьки дітей, які прибули до Польщі після 24 лютого 2022 року, можуть легально продовжити своє перебування у Польщі до 31 серпня 2024 року. Це можливо за умови, якщо:

  • їхні діти станом на 4 березня 2024 року навчаються у дошкільних навчальних закладах;
  • зменшити підтримку українцівїхні діти отримують обов’язкову шкільну або іншу освіту в польських або українських школах, включаючи дистанційне навчання.

А також особи, які:

  • почали навчання в гімназії, ліцеї або школі для дорослих не пізніше ніж протягом 2022/2023 навчального року;
  • планують складати іспит на атестат зрілості – до 30 вересня 2024 року.

За словами представника уряду Польщі Петра Мюллера: поки що немає рішення щодо продовження дії цих правил після 4 березня. Отже, якщо це рішення не буде ухвалено, вже навесні наступного року буде скасоване безоплатне проживання, пільги при наданні дозволів на роботу, безкоштовний доступ до шкіл, безоплатне медичного обслуговування.

PESEL UKR – це особливий статус для українських переселенців, який дає право українцям отримувати в Польщі соціальну допомогу, медичні послуги, а також дозволяє працевлаштуватися та навчатися у Польщі. Громадянин України може виїхати в Україну не більше ніж 30 днів, за один виїзд. Якщо він виїжджає з Польщі на строк понад 30 днів, то втрачає статус PESEL UKR, а також усі соціальні виплати в Польщі.

Останнім часом у польських ЗМІ все частіше зустрічаються пропозиції зменшити підтримку українців – переглянути обсяги соціальної допомоги, яку отримують біженці з України. Або й взагалі припинити підтримку.

Про те, що допомогу українцям треба зменшити, заговорили і польські політики. Нічого антиукраїнського у цьому немає. Але до тих пір, поки вони не є громадянинами Польщі, ці права мають бути іншими.

Як отримати карту побиту у Польщі: https://uineu.org/2024/04/03/karta-pobytu-polshhi-yak-otrymaty/

Про зміни проживання біженців у Польщі https://uineu.org/2024/04/03/zminy-prozhyvannya-bizhencziv-u-polshhi/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

1 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *