Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Більше для біженців ніж для поляків

0
1 місяць ago
Ставлення поляків до українців

Більше для біженців, ніж для поляків

Польський уряд робить більше для біженців, ніж для поляків. Чому так? Зміну настроїв поляків фіксують і місцеві соціологи: «польська влада робить для українців більше, ніж для нас»

Поляки зустріли українців з розкритими обіймами, було багато благодійних акцій, багато тепла і бажання допомогти. Проте війна триває вже понад 1000 днів і поляки поволі починають розуміти, що йдеться не про одноразову акцію.  Це не щось, що от-от мине. І тепер половина поляків скаржиться, що польська влада робить більше для українців, ніж для них. І такої думки особливо дотримується молодь: серед них так вважають 60%. “Стурбовані також жінки та люди з нижчим рівнем освіти”, – каже соціологиня Дорота Перетяткович, президентка правління IRCenter. Це компанія, яка робила дослідження щодо ставлення поляків до українців у 2023 році, спільно з виданням Newseria Biznes.

Так, згідно з результатами цього опитування, кожен четвертий поляк (близько 25%) хоче, аби Польща припинила підтримувати біженців з України. Майже половина (46%) з цим не погоджується, а чверть (27%) не мають думки з цього приводу.

«Українці приїхали до нас жити і неминуче конкуруватимуть з нами на ринку праці, при вступі до ясел, садочка чи школи. І це треба враховувати в інформаційних кампаніях, які повинні пояснювати полякам, чому ці люди з нами, що це зовсім не їхній вибір», – зазначає Дорота Перетяткович.

Відповідно до даних польської соціологічної компанії Оpenfield, яка досліджувала ставлення поляків до українців у 2022 і 2023 роках, кількість поляків, які ставляться до українців приязно, суттєво зменшилася.  Польський уряд робить більше для біженців, ніж для поляків: українці почувають себе більш соціально захищеними, ніж громадяни Польщі. Якщо минулого року про «дуже позитивне» ставлення з боку поляків заявляли близько 40% українців, то у 2023 про це заявили менше 10% респондентів. Разом із тим, якщо минулого року ставлення поляків як «нейтральне» оцінювали близько 10% українців, то цього року – близько 35%.

Останнім часом у польських ЗМІ все частіше зустрічаються пропозиції переглянути обсяги соціальної допомоги, яку отримують біженці з України, або й взагалі припинити підтримку.

Нові програми фінансової підтримки дітей у Польщі: https://uineu.org/2024/04/09/novi-programy-finansovoyi-pidtrymky-ditej-u-polshhi/

Проблеми українців в Польщі: https://uineu.org/2024/04/08/problemy-ukrayincziv-v-polshhi/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *