Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Нові програми фінансової підтримки дітей у Польщі

1
1 місяць ago
Нові програми фінансової підтримки дітей у Польщі

Польський уряд збирається впровадити у 2 кварталі 2024 року три нові програми  фінансової підтримки дітей для батьків у Польщі.

Розмір щомісячної виплати складатиме до 1500 злотих за одну дитину, а також 500 злотих для третьої дитини. Ці нові програми фінансової підтримки дітей стануть частиною ініціативи “Активні батьки”, спрямованої на підтримку батьків у поєднанні з їхньою професійною діяльністю та батьківськими обов’язками.

Українці, які проживають у Польщі, також можуть отримувати щомісячні виплати за одну дитину у розмірі від 500 до 1500 злотих. Це означає, що загальна сума допомоги може досягати 36 000 злотих.

Нові програми будуть затверджені в другому кварталі 2024 року згідно із повідомленням міністерства сім’ї, праці та соціальної політики Польщі. Ці виплати будуть надаватися батькам відповідно до їхньої трудової діяльності та виховних обов’язків.

Фінансова допомога “Активні батьки на роботі” призначена для економічно активних батьків дітей віком від 12 до 35 місяців. Вона становитиме 1500 злотих щомісяця протягом 24 місяців. Батьки матимуть вільність використовувати ці кошти на свій розсуд.Нові програми фінансової підтримки дітей у Польщі

Допомога “Активні в яслах” замінить щомісячні виплати в розмірі 400 злотих на дитину. Також удосконалений розмір виплат за перебування дитини в дитячому садку складатиме 1500 злотих.

Допомога “Активні вдома” буде надаватися батькам, які не отримують інші виплати та не використовують дві інші програми. Ця допомога становитиме 500 злотих на місяць протягом 24 місяців.

Ці нові програми призначені для збільшення підтримки батьків, які виховують дітей у Польщі, зокрема тих, які повертаються на роботу після перерви по догляду за дитиною. Ініціатори законопроекту також вказують на побічні позитивні зміни, які можуть виникнути в результаті цих нововведень, такі як можливість індексації пенсії для нянь після укладення відповідного договору активації.

З оновленням законодавства можна ознайомитись на урядовому порталі Польщі https://www.gov.pl/web/premier/projekt-ustawy-o-wspieraniu-rodzicow-w-aktywnosci-zawodowej-oraz-w-wychowaniu-malego-dziecka-aktywny-rodzic

Ці виплати, як правило, будуть надаватися переважно жінкам, які планують повернутися на роботу після перерви у догляді за дитиною після народження.

У Польщі більшість жінок зазвичай беруть річну перерву в трудовій діяльності, пов’язану з використанням декретної відпустки та відпустки по догляду за дитиною. Однак більшість молодих матерів повертаються до роботи лише через декілька років або навіть повертаються на ринок праці. Це зазвичай стає вибором між сімейним життям та роботою після народження дитини.

Польські урядовці стверджують, що основною метою нововведень є збільшення підтримки батьків, які виховують дітей дошкільного віку в Польщі. Фактично, це означає значне збільшення щомісячної фінансової підтримки сімей:

  • з моменту завершення відпустки по догляду за дитиною одним із батьків,
  • до моменту, коли дитина досягне віку, що дає право на отримання дошкільної освіти.

 

 

 

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

1 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *