Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Польща не забороняє транзит української агропродукції

0
1 місяць ago
Транзит українського зерна

Польща вирішила не забороняти транзит української агропродукції.

Переговори між міністрами сільського господарства обох країн та представниками сільськогосподарських асоціацій відбулися на міжурядовому рівні.

Міністерство сільського господарства та розвитку села Польщі підтвердило, що Мінагро Польщі наразі не пропонує призупиняти транзит української агропродукції. При цьому Європейська комісія зняла частину вимог Зеленої угоди. Це викликало задоволення серед протестранзит української агропродукціїтуючих фермерів. Також ухвалено правила надання фінансової підтримки виробникам зернових.

Українська сторона заявила про мінімальне обмеження транзиту своєї сільськогосподарської продукції через Польщу. Мінагро Польщі поки не розглядає можливість призупинення цього транзиту. Такі рішення спрямовані на збереження рівня сільськогосподарського податку та вирішення спільних проблем між фермерами обох країн.

За день до цього повідомлялося, що консультант з міжнародної торгівлі компанії “Вілія” Володимир Божок зазначив, що “у разі припинення транзиту українського зерна через територію Польщі виникне ситуація, за якої додаткові логістичні можливості, створені для цього процесу, залишаться невикористаними. Це призведе до втрат для трейдерів”.

Божок наголосив, що Україна не створює перешкод для перевезення польської продукції. Вона навпаки допомогла розширити інфраструктуру, що дозволяє збільшити обсяги транспортування та зберігання зернових. Завдяки зусиллям України Польща змогла збільшити перевезення зерна залізницею з 1 мільйона тонн до 3 мільйонів, з яких 1,5-2 мільйони тонн припадають на українське зерно.

Після початку війни в Польщі спостерігався дефіцит вагонів і локомотивів, що стимулювало зростання попиту на транзит українського зерна і призвело до залучення нових залізничних складів, включно з німецькими та чеськими. Так, одна з польських компаній інвестувала в придбання двох локомотивів спеціально для перевезення зерна від “Вілії”.

Божок підкреслив, що припинення транзиту українського зерна через Польщу призведе до простою цих додаткових потужностей, що негативно вплине на прибутки компаній та, відповідно, на додаткові надходження до польського бюджету.

Україна планує відправлення приблизно 450 тисяч тонн договірного зерна через Польщу у квітні та травні. Микола Горбачов, президент Української зернової асоціації (УЗА), підтвердив запит на транзит для виконання вже підписаних контрактів, наголошуючи на обсягах близько 250 тисяч тонн у квітні та 200 тисяч у травні. Він висловив надію на успішне виконання цих планів, незважаючи на відсутність чіткої згоди чи відмови з боку Польщі.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *