Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Про Фонд військової підтримки України

1
1 місяць ago
Фонд військової підтримки УкраїниФонд військової підтримки України

Про Фонд військової підтримки України

Фонд військової підтримки України
Фонд військової підтримки України

Міністр оборони Німеччини назвав вартою уваги ідею про фонд військової підтримки України. Міністр оборони Німеччини, Борис Пісторіус, підтримав ідею створення фонду військової підтримки України, запропоновану генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом на суму 100 мільярдів євро.

Пісторіус вважає, що будь-яка допомога Україні є важливою, хоча необхідно уникати дублювання відповідальності. Він також вказав на значущість національних внесків, які вже надійшли до України.

Генсек НАТО, Єнс Столтенберг, впевнений, що союзники НАТО домовляться про довгострокове фінансування України до липня. Низка країн-членів висловили підтримку ідеї фонду, але існують сумніви, чи буде здійснення такого фонду можливим у нинішніх умовах.

Столтенберг запропонував створити фонд для підтримки України на суму 100 мільярдів євро, який увійшов би до загального фінансування країни. Однак глава МЗС України, Дмитро Кулеба, висловив сумніви щодо реалізації ідеї, оскільки складно зібрати потрібну суму за нинішніх умов.

Це рішення потребує додаткового обговорення, включаючи питання внесків кожної країни-члена, а також механізмів обліку двосторонньої допомоги для України.

Крім того, ідея фонду отримала підтримку від декількох країн, таких як Канада, Польща, Німеччина і Латвія, хоча деякі країни висловили цікавість, але ще не прийняли остаточного рішення. Столтенберг наголосив на важливості забезпечення довгострокової підтримки України, особливо в контексті відновлення країни після війни та захисту від майбутньої агресії.

Проте, Дмитро Кулеба, голова МЗС України, висловив певні сумніви стосовно реалізації ідеї про фонд. Він визначив, що при поточній моделі фінансування важко буде зібрати необхідну суму. Наприклад, НАТО важко зобов’язати своїх членів збирати півмільярда доларів щорічно в рамках Комплексного пакету допомоги.

Джерело: pravda.com.ua

Вам теж буде цікаво:

 

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

1 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *