Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Українкам-педагогам допоможуть працевлаштуватися в Польщі

0
1 місяць ago
Українкам-педагогам допоможуть працевлаштуватися в Польщі.

Українкам-педагогам допоможуть працевлаштуватися в Польщі: яка процедура оформлення та деталі проекту.

З’явився новий проект, за допомогою якого українкам-педагогам допоможуть працевлаштуватися в Польщі. Їх забезпечать безоплатною підготовкою з працевлаштування у місцеві навчальні заклади.

В Польщі запрацював проєкт під назвою “Працюй за освітою, працюй в освіті”, який має на меті допомогти українським освітянкам із педагогічною або психологічною освітою влаштуватися на роботу у  місцеві навчальні заклади. Цей проєкт реалізується фундацією “Незламна Україна” та міжнародною організацією CARE International in Poland.

У рамках цього проєкту пропонується наступне:Українкам-педагогам допоможуть працевлаштуватися в Польщі

  • Нострифікація дипломів;
  • Отримання сертифікату про знання польської мови;
  • Проходження підготовчих курсів;
  • Підвищення кваліфікації;
  • Процес працевлаштування у польські навчальні заклади на відповідні посади за рівнем кваліфікації.

Учасниці проєкту також отримають спеціальні тренінги, щоб зрозуміти різницю між освітніми системами України та Польщі. Кожну учасницю супроводжуватиме менеджер з подачі заявки до завершення процесу працевлаштування у вибраний навчальний заклад у Польщі.

Для участі у проєкті необхідно мати наступне:

  • Завершену освіту педагога, вихователя або психолога, а також український диплом;
  • Досвід роботи у школі, університеті або дитячому садку в Україні протягом не менше ніж трьох років;
  • Наявність усіх документів, необхідних для нострифікації;
  • Бажано мати мінімальний рівень володіння польською мовою.

Заявки на участь у проєкті можна подати за посиланням https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf7JcuA8E03ckruYJ_Q4udXnjWxrGSHrbb-K269Xbs6bHnKFA/viewform?pli=1

У Міністерстві реінтеграції вважають за необхідне забезпечити врахування педагогічного стажу вчителям, які працюють українських навчальних закладах у Польщі, зокрема тим вчителям, які, виїжджаючи за кордон, були змушені звільнитися зі своїх посад.

У вересні 2013 року між Україною та Республікою Польща було укладено Угоду про соціальне забезпечення, яка передбачає, що час, проведений на педагогічних та науково-педагогічних посадах у Польщі після повернення до України, має враховуватися при обчисленні стажу для виплати надбавки за вислугу років.

Однак ця Угода не враховує стаж вчителів, які, виїжджаючи за кордон, були змушені покинути свої посади в українських школах, проте продовжують працювати з українськими дітьми у Польщі. Для цих вчителів важливо, щоб їхній стаж був визнаний після повернення до України. Для вирішення цього питання українським школам у Польщі було запропоновано укласти відповідні угоди з Державним ліцеєм “Міжнародна українська школа” .

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *